reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co już potrafią nasze dzieciaczki ... ?

Dziewczyny macie jakiś sposób na przekonanie dziecka do picia mleka z kubeczka???
Celinka nie może rozstać się z butelką, próbowałam już nie raz. A mam dość szorowania butelek wyparzania ( już nie codziennie, ale jednak trzeba).
Piszcie jak Wam się udało albo jak próbujecie przekonać szkraby do rezygnacji z butli.
 
reklama
jagna ja oduczyłam kamila butelki juz dawno . wiec jak mniejszy bylo łatwiej przypuszczam ze teraz byłoby trudniej go oduczyc. zrobilam tak ze oduczalam go stopniowo .najpierw oduczylam go picia herbatek ,wody, sokow w ten sposob ze kupilam mu bidon z rurka i od razu zalapal .spodobalo mu sie i chetnie pil z niego .ale mleko wolal w butli wiec na mleko kupilam mu niekapek z silikonowym ustnikiem aga salik tez taki wikusiowi kupila i bez problemu przeszedl na ten kubek inhych niechcial
teraz pije z normalnego kubka albo z takiego z twardym ustnikiem .
 
A co z kaszą? mój Michaś pije z butelki ze smoczkiem kasze rano i wieczorem tak to wszystko pije z niekapka...był okres że już kasze jadł łyżeczką ale później byliśmy w szpitalu i chyba mały na patrzył się na dzieci z butelkami i inaczej nie chce jeść kaszy:/
 
w kwesti kaszek niepomoge ,bo kamil od poczatku odkad tylko zaczal jesc kaszki to jadl je łyzeczka .niewiem moze sprobuj kupic mu jakis atrakcyjny dla niego zestaw miseczke i ltzeczke plastikowa z taka postacia ktora lubi najbardziej .np kamil je obiad w talerzyku glebokim na ktorym jest kłapouchy a w innych niebardzo chcial jesc .
 
Celinka też wodę pije z bidonu. A z butli kaszę na mleku, nigdy nie chciała jeść kaszy łyżeczką. Na dodatek may od dzisiaj dietę bezglutenową przez rok:szok::baffled: mleka samego z niekapka nie chce pić nawet kakao jej dodawałam i to nie pomogło.
 
Mikołaj pije mleko z butli.Kubka z ustnikiem nigdy nie chciał,sam nauczył się pić ze zwykłego lub szklanki.
A sama butla a właściwie smoczek w niej służy jako USPOKAJACZ
 
Oli nigdy nie pił z butelki ze smoczkiem bo mu to nie odpowiadało najpierw miał kubeczek niekapek a teraz ma kubek ze słomka taki bidon no i pije sam z kubeczka ale nie musielismy go niczego uczyć bo on zrobił sie bardzo samodzielny i po prostu wszystko chce robić sam! sam je sam pije ze zwykłego kubka.
 
Celinka też uwielbia bidon, tylko my mamy campol baby taki z silikonowym ustnikiem. Kupiłam jej do mleka czy kaszy taki kubek z grubą słomką ale nie może zaciągnąć mleka, bo jest za szeroka(ma 1cm średnicy:szok:, kto to wymyślił dla dzieci)Ta słomka za to nadaje się do picia jogurtów, tylko małej zaciągnąć musimy jogurcik do niej.
Chyba Celinka też butelkę jako uspokajacz traktuje.
 
reklama
Ja już mam to za sobą:)
Były trzy podejścia do rozstania ze smoczkiem, pierwsze dwa był wielki płacz, histeria budzenie się w nocy i mały był nie do opanowania. W sierpniu tez spróbowałam i ku mojemu zaskoczeniu usnął bez płaczu i nawet się w nocy nie budził:szok::szok::szok:


Myślę że w końcu do tego dorósł:happy::happy::happy::happy::happy:
 
Do góry