reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na katar?

Karafka a czy kropelki Euphorbium można stosować u niemowląt?
Mam problem z nawracającym katarkiem u mojego maluszka, przerobiłam juz z milion różnych kropelek i niestety działanie ich jest doraźne - nos sie odblokowuje , mały zasypia ale juz po 2 godzianach znów zaczyna sapać i łapac powietrze przez buzię.
 
reklama
dziękuje kochane za odpowiedź:tak::-)następnym razem przy wizycie u lekarki spytam,bo teraz niechce z Niki isć jak jest pełna poczekalnia chorych dzieci,a Niki niema ani gorączki ani katarku,narazie jest ok,a przechodzi okres ząbkowania więc to mogło być moze też od tego?!czasem niepochrapuje a w inny dzien pochrapuje róznie to bywa.Dobrej spokojnej przespanej nocki życze:-):tak:
 
Byłam u lekarz i faktycznie przede wszytskim zalecił wzmocnienie organizmu mojego maleństwa. Przepiał bioaron c i polecił wyciąg z jeżówki purpurowej. Euphorbium mogę stosować - pytałam się , nie zaszkodzi na podrażnioną już śluzówkę noska małego, a lekarz poinformował mnie że jest o tyle skuteczny, że nie tylko udrażnia ale tez znakomicie radzi sobie z wiruskami odpowiedzialnymi za infekcję.
No i narazie babcia przejęła opiekę nad małym - przedszkole w tym przypadku dopóki go nie wzmocnie nie wchodzi w grę. Babcia zadowolona - pytanie jak długo wytrzyma z małym łobuziakiem :-)
 
Moja sąsiadka mała (3 latka) na zapalenie zatok dostawała Euphorbium. Inny lek zatykał jej całe zatoki a ten ładnie wszystko oczyścił. Nie tylko udrożnił je ale także zwalczył stan zapalny.
 
Mamo Niki no właśnie może to pochrapywanie jest następstwem ząbkowania tzn wydzielina jest bardziej gęsta i zatyka nosek i gardło.Lub też suche powietrze w domu jest tego przyczyną. może zauważyłaś kiedy najbardziej jej to dokucza?
Jednak na wszelki wielki lepiej to skonsultować z lekarzem.
 
Planistka euphorbium to aerozol, który można spokojnie stosować u niemowląt. Czytałam też o otrivinie dla dzieci, ale chyba nie odważyłabym się stosować go u dziecka, bo mnie otrivin tylko na chwile pomógł a potem miałam wrażenie, że nos dwa razy tak zapchany.
Zaciekawiła mnie maść majerankowa, musze spróbować następnym razem przy katarze.
 
Karafka Euphorbium pomógł - odpukac narazie nie ma nawrotów, bo babcia dostała jednak w kość. Maluch już wrócił do przedszkola - babcia wypoczywa :-) A co aerozolu to musze wam powiedzieć że zadziwiająco szybko katarek zszedł z noska. I mały jakby mnie marudził. Ostatnio jak podawałam mu bodajże xylometazolin to popłakiwał przy aplikacji - chyba miał faktycznie odrapany nosek. Teraz wiem, że warto nieraz sięgnąć po coś nowego bo może się okazać strzałem w dziesiątkę.
 
Oczywiście, że warto, szczególnie te sprawdzone i polecane przez innych, choć wiadomo, że nie każdemu to musi pomóc. U mnie teraz nastał czas smarkania, choć jeszcze lato i sama wypróbowałam Euphorbium, podziałał świetnie. Na drugi dzień dosłownie było po katarze.
 
Euphorbium leczniczo. krople na bazie XLOLOMETAZOLINY ( nasivin, otrivin, xylogel) do udrożnienia nosa,( ja mam fobie i uzywam jak najbardziej raz sie sama o maly włos nie udusiłam jak byłam mała, nos zawalony chwycił kaszel....aż zsiniałam,) sorki za dygresje, jest też nowy środek SINUPRET w kroplach: Lek pochodzenia roślinnego o działaniu sekretolitycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu, dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych, górnych dróg oddechowych. Stosowanie trzeb skonsultować z lekarzem. Środek zawiera etanol więc ja miałam zalecone by do miarki na leki wlać 5 ml ciepłego płynu ( np wody) i do tego dodać krople wg wskazań lekarza odczekać chwile by % odparowały i podać dziecku do picia.
podobne działanie ma chyba Euphorbium w kroplach doustnych zawiera: Euphorbium D3, Pulsatilla pratensis D2, Luffa operculata D6, Mercurius bijodatus D8, Hepar sulfuris D10, Argentum nitricum D10. Zawiera 45% obj. alkoholu. Wskazania Przewlekłe zapalenie zatok (szczękowych, czołowych, zatoki klinowej i komórek sitowych), nieżyt trąbki słuchowej, wodniak ucha środkowego.
I lubimy ENGYSTOL, też mam wrażenie ze jako jeden z niewielu leków homepatycznych naprawdę działa...
 
reklama
Postaraj sie rownież sprawic, aby katar nie wrocił. Zweryfikuj dietę, sprawdz czy wszystko podajesz we właściwych proporcjach, jak dziecko się ubiera? Tran to dobre rozwiązanie. W moim przypadku duzo dalo dołożenie ryby do jadłospisu, a wlasciwie jej zastąpienie (bo niezbyt byl chetny) multitabsami omega.
Możesz zwrocic też uwagę czy czasem w przedszkolu nie jest za zimno. Czy inne dzieci tez choruja?
 
Do góry