reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

Raczkowa u mnie też początki takie były chwilowa fascynacja mineła i tatuś pokaże się raz na ruski rok. Idź do sądu im szybciej złożysz wniosek tym lepiej dla Ciebie i malutkiego :tak: Ciężko tam ekspresowo wszystko ogarnąć a żeby zabrać małą muszę być pewna że będe miała za co ją utrzymać i gdzie mieszkać
 
reklama
witam,
hasło z plemnikami dobre:)
Aga dziewczyny dobrze piszą najlepiej e-1 wysiądziesz na przystanku NIEPODLEGŁOŚCI to jest przystanek przy urzędzie skarbowym i centrum handlowym AZET z stamtąd piechotką masz do pasażu jerzy jakieś 10 min. bardzo prosta droga :)mozna trajtkiem ale więcej zachodu jak nie znasz miasta może być problem bo tychy w remontach toną :)
kurcze jak tak czytam o tatusiach to włosy na głowie mi się jeżą Ł przychodzi do małego wczoraj nawet w 3 na rowerach byliśmy kasę też daje jak coś potrzeba i napiszę to kupi czasem to trwa trochę ale nie moge powiedzieć na ten temat złego słowa o nim:)
Raczkowa to uważam że nie ma co zwlekać z pozwem skoro tatuś ma bobasa w tyłku ...i w dodatku chamsko reaguje na smsy...
inamorate nam rozstanie służy bynajmniej małemu więcej czasu z tata spędza teraz niż gdy byliśmy razem wątek jak każdy inny;) ja bym nie dała rady nie daje rady 8 godzin w pracy a co dopiero kilka mies. podziwiam za odwagę
 
Cześć kobitki ooo i widzę Pana :-D

Widzę że nowe osóbki są nie wiem czy się cieszyć że przybywa ludzi na takim wątku :confused:

Raczkowa jak tam się trzymasz i jak relacje z plemnikiem :confused: Oooo ja na tym etapie czyli jak mała miała coś koło miesiąca użalałam się nad tym że dziecko nie ma rodziny grrr

U mnie bez zmian relacje wręcz wzorowe, a ja coraz bardziej tym wszystkim zmęczona ( maaaaaaaatko jak ja nienawidzę udawać miłej :eek::eek::eek:) planuję emigrację do UK. Tylko że na początek kilka miesięcy bez małej :-:)-:)-( Zastanawiam się nad tym solidnie bo nie wiem czy dałabym radę :-(
a ex sie zgodzi na wyjazd staly dziecka za granice,bo bez jego zgody bedzie problem
 
hej hej hej,
raczkowa to plemnik długo pobyl sobie wzorowym tatusiem... a tak sie zapierał ze bedzie dawał bez sądu.. moglas zapytac plemnika czy tą liste zakupow to sdzykuje dopiero na gwiazdke? pacan, rozwala mnie ich myslenie: ze dziecko az tak duzo nie kosztuje.. co oni wiedza..
napisz mu o tym szczepieniu, niech wie nabiezaco ile co kosztuje i wlasnie bedziesz miala podkladke do pozwu...

inamorate ja tez rozwazam wyjazd za granice ale to jeszcze plany daleko terminowe jednak Małej za nic bym nie zostawila ale moze dlatego ze moja mama jest wlasnie tam a nikomu innemu bym nie powierzyła opieki nad nią..
no ale jesli to jedyne wyjscie to moze warto pomyslec teraz poki jest mała bo pozniej to juz przedszkole i szkoła takze z wyjazdem z dzieckiem moze nie byc tak łatwo...

ksiulka ja tak zaczełam mowic o moim "Plemnik" bo jakos "Dawca" to tak drastycznie brzmi...:-D no a inaczej nie da sie nazwac osob tego pokroju.. na bycie "ojcem" trzeba sobie zasłużyc.. a od zapładniania są plemniki :-D dobrze ze u ciebie chociaz mozna wypowiadac sie o "tatusiu":tak:

Mozi a musi sie zgodzic na taki wyjazd? chyba jak podpisze zgode na paszport czy dowód to spokoj na kilka lat, a pozniej to juz nie bedzie mial wyjscia...
Aga udanego wypoczynku!!! bo nie było okazji :tak:

a ja bylam dzisiaj u lekarza, niby wszystko jest ok, nic nie wskazuje na porod przedwczesny moze byc nawet tydzien po terminie... okazuje sie ze moja malutka jest naprawde drobniutka i mimo tego ze dr mnie zapewniala ze miesci sie w granicach normy to jednak to jakos mi siadło w głowie.. czlowiek ani nie pali ani nie pije i zdrowo sie odzywia a dzisdzia w dolnej granicy normy.. i jak nie przybierze przez 2tyg to szpital... co prawda ja tez jestem mała, ale daje do myslenia...
 
inamorate w uk jest bardzo dobry socjal masz dziecko to i mieszkanie dostaniesz (fakt ze moze w gorszej dzielnicy) i socjalne takie ze nie musisz isc do pracy no ale najgorszy poczatek ogarnac urzedy poskladac wnioski... ale tam to i tak trwa duzo szybciej niz tutaj :tak: jak sie zdecydujesz to mnie jako pierwsza sciagasz :-D:-D


ksiulka to Aga wysiadzie na przystanku na ktorym ja wysiadalam do pracy ahhh jaki ten swiat maly :-D:-D:-D


emilka napisalam mu o szczepieniu w sumie duzo wyszlo bo chcialam zasczzepic na te zalecane tez bo maly byc moze bedzie musial isc do zlolobka a tam gdzieniegdzie wymagaja zeby dziecko bylo zaszczepione no i bezpieczniej po za tym ma kontakt z dzieckiem ktore chodzi do przedszkola wiec wole na zimne dmuchac i napisalam calkowity koszt wszystkich dawek wyszlo 2280 powiedzial ze moze mi dac 5 tys a nie tylko 2280 kur....jakby to mi te pieniadze na fryzjera dawal :baffled: wyslalam mu nr konta napisalam ze czekam do srody zobaczymy haa tzn ja wiem ze nie da ani zlotowki :crazy: kurde ale sama mnie to dobilo strasznie ide za tydzien na to szczepienie i skad ja kurde wezme kase chociaz na te pierwsze dawki :crazy: zapytalam sie co z tymi rzeczami o ktorych napisalam bo mowie maly potrzebuje takiej listy co tydzien to mi napisal ze on pracuje - pewnie mial na mysli ze pozno wraca i nie ma kiedy przywiezc tych rzeczy :baffled: teraz bedzie sie zaslanial tym ze kiedys mu powiedzialam ze 19 to nie jest pora na odwiedziny :baffled: no ale sorry byla niedziela wczoraj swieto.... napisalam mu ze nie dal na dziecko ani zlotowki a jego utrzymanie kosztuje to chociaz moze te szczepionki kupic to zmienil temat na ta liste ze to co napisalam to kupi :baffled: szkoda ze nie wpadlam na taki pomysl wczesniej i nie zapytalam go czy dopiero na swieta to dostane :-D no nic zobaczymy co w sadzie z tego wyniknie
kochana pamietaj ze USG sie myli ja na patologi lezalam z babeczka u ktorej usg sie pomylilo o 700 gram na plus :tak::tak:wiec nic sie nie martw na zapas :*
 
raczkowa normalnie jakbym o ojcu oliwi sluchala... tez takie numery robil... odechcialo mu sie jak sprawa poszla do sadu.. wtedy sie niby chcial dogadac... ale ja juz nie chcialam.


emilka nie stresuj sie, usg podaje czesto bledna wage. wiec spokojnie.

co do wyjazdu z dzieckiem, to jezeli ojciec dziecka nie ejst pozbawiony praw to musi u notariusza podpisac papiery ze matka dziecka w jego imieniu moze dokonywac czynnosci prawnych itp... i musi to byc przetluamczone przez tluamcza przysieglego. przynajmniej tak bylo jak starsza corka mojego brata wyjezdzala do angli na stale.



moj dziec juz na mazurach jest. podoba jej sie jak narazie:-D
 
Witajcie mamuśki. U mnie cisza przed brzurzą...zbliżają się urodziny Oli więc pan tata i szanowni dziadkowie dostaną listem poleconym zaproszenia na imprezę:-D hee znienawidzą mnie za to, ale co tam trzeba zbierać dowody na sprawy w sądzie.
inamorate na wyjazd dziecka ojciec chyba musi jednak wyrazić zgodę, spytaj się w urzędzie gdzie wyrabiają paszporty czy nie trzeba pisać żadnych oświadczeń żeby nie narobić sobie na przyszłość problemu, albo czy na granicy nie będą pytać
Raczkowa ja bym za dużo nie dawała informacji plemnikowi co do potrzeb dziecka, bo na sprawie sąd na pewno będzie go pytać o potrzeby dziecka i jak je wypełnia. Mój były jak dowiedział się, że złożyłam wniosek do sądu to od razu pojawiły się pytania jaki rozmiar ubranek i bucików ma Oli, jakich kosmetyków używa bo on by jej coś kupił żeby miała u niego. A jak skwitowałam że na lato mam za dużo ubrań i mogę mu dać żeby miał a on niech przeznaczy te pieniądze wyprawkę jesienno zimową tak do dnia dzisiejszego jest cisza, więc dla mnie ewidentne chciał wiedzieć, żeby mógł coś powiedzieć w sądzie. Teraz wszystko kwituję że o konkretach rozstrzygnie sąd więc siedzi cichutko i bynajmniej mam spokój, bo też nie dokońca wie co mu szykuje...:-) Zdziwi się i to bardzo sesesese;-)
 
madziunia masz racje, ja tez bym nie podawala takich danych bo tatus nie musi zbyt wiele wiedziec. moj ex teraz podpytywal i dalej nie wie... bo niby skad.
madziunia a czeka cie sprawa o aliemnty?
 
Czekają mnie dwie sprawy 1y wniosek złożyłam w czerwcu o prawną opiekę i ustalenie wizyt ojca z dzieckiem, a na początku sierpnia złożyłam pozew o alimenty, bo z dnia na dzień on i jego rodzinka zostawili mnie bez opieki dla dziecka pomimo zapewnień. Ale bardzo dobrze że tak się stało, bo dostałam kopniaka w du...i w końcu zaczęłam działać, a to zablokowało chore zagrywki z ich strony, a ja lepiej śpię.:-)
 
reklama
Raczkowa to moze podlicz i napisz mu ile potrzebujesz na te pierwsze dawki.. moze fatycznie kwota 2tys w klika dni nie jest dla niego osiagalna.. a po te rzeczy co niby kupil to zaproponuj ze podejdziesz, ciekawe co powie.. a jak nie ma ich kiedy kupic to niech ci poda kase a ty kupisz.. powiedz mu ze ty mozesz pewne sprawy zrozumiec ale dziecku nie wytlumaczysz dlaczego nie masz mu co podac jesc czy w co pupke zawinac... a jak sie nie wywiąze do srody to od razu do sądu, no sorry ale dziecko musi za cos zyc, a słowami se jeszcxze nikt nie najadł... wrrr:wściekła/y:
olcia noo to teraz masz troche czasu dla siebie..... kurcze nie wiedzialam ze trzeba cos poza paszportem miec dla dziecka jak sie wyjezdza:szok:
madziunia dobry pomysł z tymi zaproszeniami- orginalnie i milo z twojej strony ze wogole wyslalas skoro oni i tak sie nie interesuja...
 
Do góry