reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coraz Bliżej "roczek"...

Ell, co do dania na ciepło - może kurczak po koreańsku? To takie danie słodko-kwaśne, może być lekko pikantne, stosunkowo tanie, a robi sie je w pół godziny. Ja właśnie to, na wyraźne zamówienie mojego małża, zamierzam serwować na roczek...

Gdzieś chyba kiedyś podawałam przepis, ale mogę wrzucić jeszcze raz, jeśli chcesz...
 
reklama
No a za 366 Martusia skończy 2 latka:))

Aniu podawaj przepis, jesli znajdziesz chwilke.
 
Proszę bardzo:

KURCZAK PO KOREAŃSKU


Porcja dla 4-5 osób

½ kg piersi z kurczaka
½ kg porów ( ja daję więcej)
¼ litra słodkiej śmietany 30% (daję trochę więcej, nawet 0,4 l, bo lubię ten sos)
puszka brzoskwiń
chilli
paczka słodkiej papryki
mąka ziemniaczana do zagęszczenia sosu


Pory pokroić na krążki grubości trochę większej niż grubość monety i podsmażyć na oleju aż zacznie brązowieć. Kurczaka pokroić na kawałki, podsmażyć i połączyć z porami. Zalać śmietaną wymieszaną z 2 łyżeczkami mąki ziemniaczanej, dodać chili i słodką paprykę (dużo – ja daję całą albo prawie całą paczkę), posolić do smaku solą lub vegetą, zagotować i na wolnym ogniu poddusić jakieś 5-7 minut. Dodać pokrojone na plastry grubości z 5 mm brzoskwinie i wlać cały syrop z puszki. Poddusić około 5 minut. Podawać z ryżem.


 
Kasia a może masz inna datę w komputerze? u nas wszystko w porzadku jest z Twoim suwaczkiem!
 
reklama
Do góry