reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś ciekawego do powiedzenia mam ... ;-)

co do liczenia to Kacprowi najładniej wychodzi osiem (po prostu mówi osiem), powtarza już wszystko, tylko ma jedną wadę - bardzo często urywa słowa np samochód tj samo, teletubisie tj bisie lub tubisie itp.
No i nie potrafi powiedzieć dzień dobry, tylko wali od razu cześć:zawstydzona/y:
 
reklama
niezły jest Kacperek!....on chyba tez jako pierwszy zaczal podciągać się do wstawania!?

a u nas taka zabawna sytuacja dzis rano byla (znaczy ja spałam więc tylko z opowiadania znam)...młody zaczał się wybudzać i z takimi na pół otwartymi oczami mówi.... KAWA!
:-D:-D:-Dbez kawy nie wstaje!:-D:-D:-D
 
Jaś tez czyni postepy pod wzgledem mowy. mowi kilka nowych slow:
- Jaś (chociaz na pytanie "jak sie nazywasz?" odpowiada "bambo"... :-D)
- jeść
- pić
- amen (jak pokazuje na krzyzyk nad drzwiami)

No i bylo cos jeszcze ale wylecialo mi z glowy... :eek:
 
Zuzia mówi:
- aucia,aucio -auto
-ciaci - obawiam się, że mówi cycki :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: ale jeszcze to zgłębiam :szok::baffled::nerd:

reszta bez zmian
:crazy:
 
o bozie slodzienko to aucio:tak:

lepiej ze cycki niz mialaby mowic na "fuj" - **** - bo kacper wlasnie tak mowi:tak:

a codziennie rano mowi:"pita z seem", co znaczy chleba z serem":-D i na maszyny budowlane boba takie oto wymyslil fachowe pojecia
- apaa- koparka
- flawi - walec
- fifu - spychacz
- dzi - dzwig
pozostalych nie pamietam, bo takie dziwne.
a najbardziej smiac mi sie chce jak mowi przy czynnosciach, ktore moze samodzielnie robic - ja siam - ja sam. tak slodko brzmi to siam i dlatego wuobrazam sobie jak slodkie jest aucio:-D
 
juz sobei przypomnialam jedna rzecz

Jas zaczal roznicowac - mowi "auto" na wszystkei auta a "autko" na jedna sztuke :-D
 
szerlock- ale słodko młody mówi :-) ja siam mnie rozbraja :-D
moja Zuzia mówi jeszcze sisi- co znaczy oczywiście siku :zawstydzona/y:

ale to moje dziecko ma język ...:no:
 
Gaal - Jas tez mowi "sisi" ale niestety nic za tym nie idzie :-D
na pytanie "kto zrobi sisi?" jest zawsze jedna odpowiedz: "tata" :eek:
 
Gaal, fajnie z tymi cycami, bo u nas to teraz są am a kiedyś były be (z czasów kiedy z mleczka robilo się na cycusiach be).
Z siii jak tak samo jak u myszki, tylko u nas mówi mama, bo tata okazjonalnie.
A ostatnio na topie "nie ma", "drum" na bąki, "gul gul" na picie, "jajo", "zupa" i sporo takich, co tłumacza potrzeba :-) więc jeszcze ciężko się z nim dogadać. Najlepsze jest jak naśladuje radio (śpiewanie), żeby mu włączyć, nie da się tego opisać, tak wywija melodyjnie języczkiem.
 
reklama
Do góry