reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CRL a tętno płodu

Dołączył(a)
24 Marzec 2024
Postów
2
Witajcie,
podczas wczorajszej wizyty (6t+1) okazało się, że jest w macicy całkiem spory krwiak. Oczyszcza się, ponieważ plamię. Zarodek jest, CRL 3,8mm, natomiast brak tętna płodu. Pani Doktor niestety nie tchnęła we mnie optymizmu, wręcz pesymizm, ponieważ uważa, że już powinno być widać serce. Nakazała wykonać bete, wyszła 15091. Wg kalkulatora przyrost od ostatniej bety jest prawidłowy.
Co myślicie, jakie są szanse na pojawienie się tętna? Jak to było u Was?
Mam nadzieję, że jeszcze jest nadzieja..
Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Jeżeli zarodek osiągnie 6 mm i będzie brak tętna to wtedy będzie można uznać,że ciąża się nie rozwija. To, że wczoraj tego serduszka nie było nie oznacza,że np nie pojawi się dzisiaj.
Ja bym chyba podeszła w przyszłym tygodniu do lekarza i sprawdziła to.
Bety już się nie powinno badać bo po co? Teraz ważne jest to co na USG.
 
Witajcie,
podczas wczorajszej wizyty (6t+1) okazało się, że jest w macicy całkiem spory krwiak. Oczyszcza się, ponieważ plamię. Zarodek jest, CRL 3,8mm, natomiast brak tętna płodu. Pani Doktor niestety nie tchnęła we mnie optymizmu, wręcz pesymizm, ponieważ uważa, że już powinno być widać serce. Nakazała wykonać bete, wyszła 15091. Wg kalkulatora przyrost od ostatniej bety jest prawidłowy.
Co myślicie, jakie są szanse na pojawienie się tętna? Jak to było u Was?
Mam nadzieję, że jeszcze jest nadzieja..
Pozdrawiam serdecznie

Dodam jeszcze, do tego co napisała @jasani że zarodek rośnie ok. 1.5mm na dobę więc pod 2 dniach od ostatniego USG spokojnie powinno już być wiadomo co i jak
 
Jeżeli zarodek osiągnie 6 mm i będzie brak tętna to wtedy będzie można uznać,że ciąża się nie rozwija. To, że wczoraj tego serduszka nie było nie oznacza,że np nie pojawi się dzisiaj.
Ja bym chyba podeszła w przyszłym tygodniu do lekarza i sprawdziła to.
Bety już się nie powinno badać bo po co? Teraz ważne jest to co na USG.
Dokładnie to samo pomyślałam o tej becie, ale wczoraj byłam w takim szoku, że podeszłam do tego totalnie bezrefleksyjnie i zrobiłam tą betę..
 
Do góry