reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca Ciazowa I Co Pozniej???

HMMM ciekawe co piszecie. ja w pierwszej ciazy tez mialam nieco przekroczone normy, ale tylko po obciazeniu, na czczo cukier wychodzil mi zwykle 79-85. dostalam diete i glukometr i juz, nikt sie chyba specjalnie tym nie przejal, nikt tez nie straszyl mnie powiklaniami po ciazy. wlasnie spodziewam sie drugiego dzidziusia, wspomnialam na wizycie u gina, ze mialam cukrzyce i powiedzial po prostu, ze po ktoryms tam tygodniu zrobia mi testy.
osobiscie wydaje mi sie malo prawdopodobne, zeby druga ciaza miala magiczna moc trwalego wywolywania choroby... sadze raczej, ze sam fakt, ze nam sie zdarzyla ta przypadlosc swiadczy, ze mamy do niej sklonnosci, ale nic nie jest przesadzone!!! zreszta testy na obciazenie to wciaz jeszcze nie jest standart, jesli cukier na czczo jest okej, to wiele kobiet dalej nie wnika...
 
reklama
Bradzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:) 6 listopada mam wizytę to zapytam o to lekarza swojego i mam nadzieję że przeprowadzą mi takie badanie.
Pozdrawiam
 
Jeszcze mam jedno pytanie Dziewczyny,ile może kosztować takie badanie zrobione na własną rękę? plus minus oczywiście.
Glukoza+zlecenie badania.
Chodzę prywatnie do ginekologa i on nie daje mi skierowań nigdy na badanie moczu czy krwi więc pewnie i na te nie da.
 
aniaj83 to dziwne co piszesz..................powinnas miec raz w miesiacuu badany mocz i krew........zeby kontrolowac czy wszystko jest ok:eek:dopytaj sie lekarza dlaczego ci nie daje skierowan...................
A z cukrzycą ciązowa jest tak jak mowi Marianeczka....to nie jest wyrok...i na ogol cukrzyca mija razem z ciaza chyba ze jest zaniedbana ( malo ruchu , zla dieta, obciazenie genetyczne itp.)poza tym co lekarz to opnia kolezanka miala wyzsze wyniki niz ja a nie dostala skierowania do poradni i bylo z nia wszystko ok.:tak:
 
Dzięki Cudelf za odpowiedź...

Na czczo też miałam cukier w normie, natomiast po obciążeniu 50g glukozy to miałam aż 190 i wtedy od razu było: skierowanie na oddział w celu ustalenia diety i nauki jej stosowania... jadłąm 7 razy na dobe w odpowiednich ilościach, ale najgorsze było to kłucie sie 4 razy dziennie wrrrr....

Tak jak piszesz Marianeczka, u mnie też jakoś nikt się tym nie przejął, to ja miałm przerażenie w oczach i płakałm w domu ze coś z dzieckiem będzie nie tak... na szczęście było wszystko dobrze...
 
Tynka,chodziło mi o to że nie dostaje skierowania od ginekologa na badania ale on karze mi je robić,chodziło mi o to że płace za nie sama,oczywiście robie je,co 2-3 tyg i krew i mocz i mam póki co w normie ale wiem że to jeszcze o niczym nie świadczy dlatego pytałam o to badanie z wypiciem glukozy i o cene bo wiem że jeśli mi je zleci to napewno nie da skierowania i bede płaciła sama za to,stąd moje pytanko o cenę,chciałam się przygotować-psychicznie na wydatek :).
dziękuje Tynka za odpowiedzi,jakbyś miała jeszcze informację o cenie to polecam się pamięci
 
reklama
Witajcie dziewczyny :)
Ja w drugiej ciąży miałmam nietolerancje glukozy w trzeciej było ok ..Ale teraz mam stan przedcukrzycowy :( I niestety dieta ...Gin powiedziała że u wielu kobiet które miały cukrzycę czy nietolerancję glukozy w ciąży rozwija się potem cukrzyca .......(po kilku latach ) też nie wiedziałam że mam problemy z cukrem ....Do lekarza poszłam bo tyłam ( bez zmiany diety ) było mi ciągle bardzo zimno ,duże zmęczenie ..........
Ja mam cukier podwyższony rano naczczo ok 115 różnie wychodzi ....Potem jest ok ...
Jednak moja gin poiedziała że jeżeli bym zaszła w ciążę to mając cukier powyżej 99 musiałabym być od początku na insulinie :(
Dobrze jest przed ciążą mieć przynajmniej z 6 mieś wyrównany cukier ....
A koszt badania poziomu glukozy naczczo to ok 5 zł (zależy gdzie )
 
Do góry