reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa?

reklama
Pierwszego Ci wystawi. Ja miałam problem umówić się do diabetologa bez skierowania :/. Nie martw się dieta cukrzycowa nie jest zła. Będziesz musiała jeść częściej i badać cukier po 1 h. Najważniejszy poniekąd jest ostatni posiłek w okolicach 22:00 - 22:30(to przeważnie brak tego posiłku lub zbyt lekki podnosi cukier rano).
Czyli trzeba jeść mniej a częściej, jednak trzeba unikać produktów z wysokim indeksem glikemicznym?
 
Ja miałam 155 po 2h 🙂 w poprzedniej ciąży
Teraz z kolei przekroczenie po 1h🙂
A wiesz może jaka jest minimalna wartość cukru w ciąży?
Jestem ponad 2 h po obiedzie (oczywiste z insuliną) I mam cukier 68. Ręce mi się trzęsą. 1h po obiedzie miałam 108

Uczę się dopiero dawek insuliny. Sama mam dobierać dawkę w zależności co będę jadła...
 
A wiesz może jaka jest minimalna wartość cukru w ciąży?
Jestem ponad 2 h po obiedzie (oczywiste z insuliną) I mam cukier 68. Ręce mi się trzęsą. 1h po obiedzie miałam 108

Uczę się dopiero dawek insuliny. Sama mam dobierać dawkę w zależności co będę jadła...
70
Nie doprowadzaj się do takich skrajnych wartości zjeść można już gdy spadnie poniżej 90. Głodowanie też nie jest dobre. Może musisz mieć częstsze a mniejsze posiłki
 
70
Nie doprowadzaj się do takich skrajnych wartości zjeść można już gdy spadnie poniżej 90. Może musisz mieć częstsze a mniejsze posiłki
Tylko, że 1 h po posiłku było ok.
Nie czuje się głodna, po posiłku nie byłam przejedzona.
A cukier mam mierzyć 1h po. I tyle. Więc nie wiem ile mam po 2h czy 2.5h gdyby nie ta słabość, dlatego zmierzyłam
 
reklama
A co jeśli chodzę do ginekologa prywatnie? Nie wystawi mi skierowania na NFZ, a wolałabym iść na NFZ, gdyż nie stać mnie na drugiego prywatnego lekarza. Czy lekarz pierwszego kontaktu wystawi mi takie skierowanie?
Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z NFZ to skierowanie wystawi. Skąd przeświadczenie,że skoro chodzisz prywatnie to skierowania nie otrzymasz?
 
Do góry