reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Kurczę to jest jakaś masakra!!! ja będę chodziła prywatnie na usg. Nie wyobrażam osobie żebym miała usg 3-4 raz na całą ciążę. Może Tobie też uda się tam jakoś to zorganizować?
4 USG to fajny wynik. Pierwszy na potwierdzenie ciąży i serduszko, drugi na 12 tydzień, potem połówkowe i na 30 tydzień.
Później dziecko jest duże i nie widać na iść za wiele, czujesz że to ruchy i robià KTG (chyba że i tego nie). No i ostatnie usg przed porodem ;)

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny.ja rowniez jestem we wczesnej ciązy i termin jest na czerwiec.Chciałabym zapytać czy ktoraś z was miała na początku ciązy torbiel jajnika? U mnie wykryto torbiela 6cm mam za tydzien wizytę u lekarza w celu weryfikacji czy rorbiel sie zmniejsza czy powieksza..jednak strasznie się tym martwie i jestem ciekawa czy, ktoras z was tez miala taki problem ..
Ja też mam torbiel, ale malutką, bo 14mm - ginekolog powiedziała, że taka torbielka to jest tylko do obserwacji, ale pocieszę Cię, że taka 6cm też teoretycznie może się po prostu wchłonąć po 12tc, więc pewnie ginekolog każe tylko obserwować - uszy do góry :)
 
Ja też mam torbiel, ale malutką, bo 14mm - ginekolog powiedziała, że taka torbielka to jest tylko do obserwacji, ale pocieszę Cię, że taka 6cm też teoretycznie może się po prostu wchłonąć po 12tc, więc pewnie ginekolog każe tylko obserwować - uszy do góry :)
Dziekuje trochę się uspokoiłam.. moja ginekolog tez powiedziala ze powinna się wchłonąc sama momo ze ma 6cm..mam nadzieje ze to nie wpływa na wczesną ciazę.dzieki i pozdrawiam.
 
@KikaRika @Mar-chew moje TSH wynosi 2,27 i lekarz mówi, że za duże na ciążę. Jutro mam wizytę u endokrynolog więc zobaczę co mi powie.
No bo w ciąży i ogólnie w wieku prokreacyjnym TSH powinno być do 2 - ale pocieszę Was, że ja istniejącą już przed ciążą niedoczynność tarczycy miałam rozpoznaną dopiero kiedy już byłam w ciąży ze Stasiem :) Przez 3 miesiące miałam diagnozowane różne objawy neurologiczne i dopiero ginekolog do którego poszłam po dwóch kreskach na tescie zlecił mi TSH i wyszło 6,4 (hormony tarczycy miałam w normie) - i skończyło się wszystko dobrze :)
 
DareToBe - muszę przyznać, że mnie mocno pocieszyłaś. Jeśli chodzi o TSH. Chyba najbardziej mnie przeraża, jak sobie przypomnę jakie boje musiałam stoczyć z lekarzem w poprzedniej ciąży. Chyba dobrze by było jakbym poszła z wynikami do tej samej lekarki - bo ta się dokształciła :p

aantalea - ja pewnie będę miała 3 USG na NHS tak jak w poprzedniej ciąży, nawet jeśli cudem niewidem nie będę miała niedoczynności tarczycy to wiem jak zagrać aby dostać :p I na bank pójdę na dodatkowe USG w 8tc prywatnie - już znalazłam kilka miejsc, które kasują 39 funtów za tę przyjemność :)
 
Hej nie odzywalam sie dwa dni. Om nadal brak jutro robie test i chyba bedzie negatywny. Chodz pierwszy wyszedł pozytywny po dluzszym czasie ale i to slaba kreska... Eh... Boje sie ale nie teraz to za miesiac. A ogolnoe mdli mnie codziennie ale to chyba w mojej glowie mi cos sie poprzewracało... Gratki nowy. Ciężarówkom i trzymam kciuki za fasolki oby dalej kielkowaly;)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
DareToBe - muszę przyznać, że mnie mocno pocieszyłaś. Jeśli chodzi o TSH. Chyba najbardziej mnie przeraża, jak sobie przypomnę jakie boje musiałam stoczyć z lekarzem w poprzedniej ciąży. Chyba dobrze by było jakbym poszła z wynikami do tej samej lekarki - bo ta się dokształciła [emoji14]

aantalea - ja pewnie będę miała 3 USG na NHS tak jak w poprzedniej ciąży, nawet jeśli cudem niewidem nie będę miała niedoczynności tarczycy to wiem jak zagrać aby dostać [emoji14] I na bank pójdę na dodatkowe USG w 8tc prywatnie - już znalazłam kilka miejsc, które kasują 39 funtów za tę przyjemność :)
Wnioskuję że jesteście też ż uk? Powiedzcie mi proszę dziewczyny kiedy powinnam się udać do gp? To moja pierwsza ciaza tutaj poprzednia w pl.malo się orientuję?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agakomo - oni tu co chwile zmieniaja. Ja bylam u lekarza aby zbadac tsh i on mi kazal sie zapisac do poloznej, ktora i tak sie spotykasz w 8tc. Jak pojdziesz do przychodni to Ci wszystko podpowiedza. Nie zostawiaja na ostatnia chwile bo pozniej sa problemy z terminami - bynajmniej u mnie ;)

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wnioskuję że jesteście też ż uk? Powiedzcie mi proszę dziewczyny kiedy powinnam się udać do gp? To moja pierwsza ciaza tutaj poprzednia w pl.malo się orientuję?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Najlepiej jak juz pójdziesz do przychodni - ale gp nic Ci raczej nie da - tylko w recepcji poprosić formę do midwife wypełnić i czekać :) ja już czekam na telefon od nich :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry