reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
A na jakąś sałatkę z makreli może macie przepis. Bo kupiłam dzisiaj w sklepie( bo piatek) i może bym coś z niej zrobiła. Najczęściej robię pastę z jajkiem i majonezem.
 
Mówisz i masz

Sałatka z makreli
makrela (obrać z ości i drobno pokroić)
ogórek kiszony - pokroić w kostkę
cebula - w kostkę
sól, pieprz i trochę oliwy lub majonezu

smacznego :-D


 
Na sałatkę z brokuła też mam przepis - trochę inny niż Kasiau

Sałatka z brokuła
brokuł - ugotowac i oddzielić w drobne różyczki
jaja na twardo - 4 szt - pokroić w grubą kostkę
zielony ogórek - pokroić w kostkę
1 szt czerwonej papryki w kostkę
jedna czerwona cebula (w talarki)
rzodkiewka - drobna kostka

Brokuła, ogórka, cebulę i paprykę wymieszać z majonezem i przyprawami (ja dodaję tylko sól)
na wierzch posypać jajkiem i rzodkiewką
 
No,pysznosci:-)
Musze wyprobowac!

A ja jutro robie ciasto-bo w koncu kupilismy piecyk!:-)Ale sie ciesze-juz od 3 lat nic nie pieklam....
 
No to życzę "wybuchowej" blachy :-D
ja ostatnio zajadam się kruchymi ciastakami (koperty z dżemem porzeczkowym) - i wcale się nie dziwię, że nie mogę schudnąć hihi :-D dosłownie zachcianki ciążowe :tak: (ale bociana nie widać na horyzoncie :-))
 
No to życzę "wybuchowej" blachy :-D
ja ostatnio zajadam się kruchymi ciastakami (koperty z dżemem porzeczkowym) - i wcale się nie dziwię, że nie mogę schudnąć hihi :-D dosłownie zachcianki ciążowe :tak: (ale bociana nie widać na horyzoncie :-))

To może wrzucisz przepis? Chętnie bym skorzystała, bo słodkie zachcianki to ostatnio też moja specjalność :-).
 
Rogaliki (przepis mojej teściowej)
1-2 margaryny
1 kg mąki (do wygniecenia)
trochę cukru do smaku
0,5 g drożdży (rozrobić)
6 żółtek
ulepić i rozwałkować cienkie ciasto
podzielić nożem (jak pizzę)
w środek włożyć łyżeczkę dźemu z czarnej pożeczki (TYLKO TEN)
zawijam od największej strony do najmniejszej formując rogalik
posypać cukrem
zarumienić w piekarniku (zależy od tego jak grzeje piekarnik)

Jak miałam więcej czasu to zwijałam ale można tez wyciąc kwadraciki i złożyć formując kopertę - jest szybciej :tak:

smacznego :-D
 
reklama

Podobne tematy

Do góry