reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwona kropka na skórze która po naciśnięciu blednie

Dołączył(a)
25 Lipiec 2023
Postów
5
Hej, u mojej miesięcznej córki, jakiś czas temu po intensywnym płaczu pojawiła się czerwona kropeczka na czole, wyglądała jak zadrapanie, ale nią nie jest. Kolor kropki to jasny czerwony, po naciśnięciu blednie, jest ona płaska, równa ze skórą. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
 
reklama
Hej, u mojej miesięcznej córki, jakiś czas temu po intensywnym płaczu pojawiła się czerwona kropeczka na czole, wyglądała jak zadrapanie, ale nią nie jest. Kolor kropki to jasny czerwony, po naciśnięciu blednie, jest ona płaska, równa ze skórą. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
Moja corka ma coś takiego na szyjce. Lekarz pediatra kardiolog (bo akurat jesteśmy pod opieką) powiedział, że to nic groźnego w naszym przypadku. Nazwał to naczyniakiem, które czasem pojawiają się u dzieci. Powiedział, że może zblednąć z czasem, albo robić się bardziej czerwone w przypadku gorączki lub płaczu. Ja i tak bym skonsultowała to z lekarzem. U nas nie wiem, kiedy się to pojawiło, bo to jest z tyłu pod włosami, a córka ma dużo włosów. Poza tym ponad miesiąc była w szpitalu i tak nie jestem pewna czy miała to od urodzenia, wydaję mi się, że nie. Ja to zobaczyłam dopiero w domu. Czyli jak miała pewnie niecałe 2 miesiące.
 
Moja corka ma coś takiego na szyjce. Lekarz pediatra kardiolog (bo akurat jesteśmy pod opieką) powiedział, że to nic groźnego w naszym przypadku. Nazwał to naczyniakiem, które czasem pojawiają się u dzieci. Powiedział, że może zblednąć z czasem, albo robić się bardziej czerwone w przypadku gorączki lub płaczu. Ja i tak bym skonsultowała to z lekarzem. U nas nie wiem, kiedy się to pojawiło, bo to jest z tyłu pod włosami, a córka ma dużo włosów. Poza tym ponad miesiąc była w szpitalu i tak nie jestem pewna czy miała to od urodzenia, wydaję mi się, że nie. Ja to zobaczyłam dopiero w domu. Czyli jak miała pewnie niecałe 2 miesiące.

Moje obydwie corki mialy z tylu na glowce naczyniaki pod wlosami. Ponoc to od ucisku w brzuchu jeszcze czesto powstaje. Starsza 5 lat i juz zniknelo.
 
Moje obydwie corki mialy z tylu na glowce naczyniaki pod wlosami. Ponoc to od ucisku w brzuchu jeszcze czesto powstaje. Starsza 5 lat i juz zniknelo.
Ciekawe czy to samo co u autorki...

Aż zerknelam dokladniej na moją małą i faktycznie już jest mniejsze i bledsze.
 
Hej dziewczyny, dziękuję Wam za odzew, u mojej małej wygląda to tak jak na zdjęciu. Ma już to 2 tygodnie, a do lekarza idziemy dopiero za 2 tyg :/
IMG_3265.jpeg
 
U mnie to wyglądało podobnie, ale było dużo, dużo wieksze. Czy to jest to, nie odpowiem Ci - nie jestem lekarzem. To starsznie długo na wizytę czekacie. Nie dostaniesz się do lekarzach rodzinnego wcześniej?
 
Może uda się wcześniej. Mam nadzieje, że nie będzie to nic poważnego, nie zacznie się powiększać i się wchłonie.. zawsze myślałam, że naczyniaki są dużo większe.
 
Może uda się wcześniej. Mam nadzieje, że nie będzie to nic poważnego, nie zacznie się powiększać i się wchłonie.. zawsze myślałam, że naczyniaki są dużo większe.
No u mojej corki był dużo większy. Dlatego dla własnego spokoju lepiej skonsultować to z lekarzem. Trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego i żebyście o tym zapomnieli niedługo.
 
reklama
reklama
Do góry