reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

reklama
pinky,musisz poprosic sama akt urodzenia,oni sami nie daja..
tak jak w polsce,jak potrzebujesz,idziesz i ci wydaja..
akty urodzenia czy slubu mozesz sciagnac przez konsulat czy ambasade,jak nie masz innej mozliwosci,ja zawsze wszystko robie przez konsulat,wszelaki dokument mozna zalatwic.tylko nie sprawy notarialne..
 
hej hej kochane wstawac spioszki:-)
wczoraj pojadlam sobie kabanosow polskich ciocia nawiozla prezentow dla Fiammi a i zapomnialabym co najwazniejsze chrupki kukurydziane ktore tak kocha malutka:tak:czy Wy tutaj w Italii je gdzies widzialyscie'?ja przeszukiwalam wszystkie sklepy i u nas nie ma:szok:
co tam u was??
milego dnia
 
Cucciola .... ja zawsze chrupki krakowskie przywoze z Polski ...na szczescie sa leciutkie..i nawet nie gniota sie w walizce. Moi rodzice troche paczek nawiaza.... tutaj nie spotkalam sie z takimi chrupami.
One w skladzie maja albo sama kukurydze ...a sa tez te z dodatkiem soli.
 
Cucciola .... ja zawsze chrupki krakowskie przywoze z Polski ...na szczescie sa leciutkie..i nawet nie gniota sie w walizce. Moi rodzice troche paczek nawiaza.... tutaj nie spotkalam sie z takimi chrupami.
One w skladzie maja albo sama kukurydze ...a sa tez te z dodatkiem soli.
no wlasnie tutaj nie ma a w sklepie polskim babka miala ale jakies rumunskie mowila,za sa jak nasze polskie :cool:w sklad oprocz kukurydzy i soli wchodzil olej roslinny ,jakos tym rumunom non mi fido jak to moj maz mowi,kto wie jaki olej uzywaja wole nasze krajowe chociaz wiem co dziecko je!!!
 
no wlasnie tutaj nie ma a w sklepie polskim babka miala ale jakies rumunskie mowila,za sa jak nasze polskie :cool:w sklad oprocz kukurydzy i soli wchodzil olej roslinny ,jakos tym rumunom non mi fido jak to moj maz mowi,kto wie jaki olej uzywaja wole nasze krajowe chociaz wiem co dziecko je!!!
a jak Mateuszek dzisiaj??
 
cucciola...Mati rano wstal o 6.30 czyli standardowo..ale to przyzwyczajenie..bo jak idzie do zlobka to zebym sie wyrobila do pracy na 8 to musimy tak wstawac. sniadanie zjadlzerkajac na "giardino dei sogni",...antybiotyk przyjal po wczesniejszej ucieczce wiec musialam V z lozka zedrzec..zeby go przytrzymal .....no i jezdzil swoim jeepem od rana..wiec chyba w normie.
Wczoraj wieczorem byl maruda..ale ucial sobie drzemke na drugie sniadanie wiec popoludniu juz nie spal i byl zmeczony. nocka z dwoma pobudkami, bo raz cos mu sie snilo i wolal mame a drugi raz szukal swojego mimi czyli smoka.
 
Buon giornooooo,
u nas piekny dzionek dzisiaj, choc jeszcze l'aria fresca tira...
moje dziecko to chyba jedyne, ktore tych chrupek kukurydzianych nie lubi, mowi, ze sie mu do zabkow przyklejaja :),
za to z czekolada i prince polo va a nozze:tak:, oczywiscie pod kontrola mamusi
 
reklama
zyta a ty masz meza Polaka czy wlocha?
I czemu Mala ma nazwisko konczace sie na ski?

Jeli ja np zdecydowalabym sie dac Mateuszowi moje nazwisko a nie taty.... to tez by sie nazywal ...ska??? ...tzn w moim przypadku ...cka ....bo ja jestm cka???? a nie jak powinno byc Mateusz...Xxxxcki, bo nierozumiem ????

Sa takie jaja przy odmienianych przez rodzaje nazwiskach??????
 
Do góry