reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

dziewczyny wrocilam od dentysty....
musze wam opowiedziec scene bo nie do uwierzenia,zaczne od tego ze zeba nie mam...
a wiec appuntamento na 11.00...za 5 jedenasta jestem juz na miejscu,wchodze a tam 3 osoby w poczekalni,no nic siadam i czekam...
o 11.20 dzwoni mi telefon,odbieram i slysze sekretarke dentysty ktora mi che cos oznajmic,ale ja jej mowie ze jestem juz u nich od 25 minut,odkalam tel i ide do niej do biurka,a ona mi mowi ze musimy odlozyc appuntamento bo zab nie doszedl do nich.....a ja do niej ze o 11.20 mi to mowi...
oczywiscie przeprosiny za przeprosinami itp,i che mi zrobic appuntamento na poniedzialaek,a ja do niej bardzo zdenerwowana ze ja z nimi na wizyty nie bede sie juz umawiac bo od poltora mieisaca jest ta sama storia....
ze jaK zab dotrze do nich to do mnie maja zadzwonic i wtedy sie umowie na wizyte.BYLAM BARDZO ZLA I BYLO PO MNIE WIDAC...

Anika ale numer nie dziwie sie ze sie zdenerwowalas
 
reklama
anika,no ja bym chyba zaczela po polsku do nich mowic ze zlosci...moze sie sekretarce zapomnialo,a ze ty tracisz czas to nie ich problem...dobrze im powiedzialas jak zab dotrze do nich to niech oni sie fatyguja do ciebie dzwonic i niech sie do ciebie dostosuja...ludzie nie dosc,ze musisz placic za usluge to jeszcze cie tak traktuja...no nic...odstresuj sie tu z nami...:-)
luczka wyglada na to,ze zostane z wami:-Dubawilam sie twoim tekstem...
wiecie u mnie niby pogodnie a wieje jak choroba...i mnie jest zimno osobiscie..moje dziecko wczoraj bardzo powaznie powiedzialo,ze chce braciszka,co wyjdzie z mojego brzucha,i go nazwie vittorio:szok:wiec musze sie trzymac kolejki po agatce,bo ktos mi sie chcial wciac w kolejke czytalam,nie pamietam kto ale luczka przypomniala o kolejce:-D
 
Dzien doberek, chwilka relaksu w biurze, dzisiaj rano jak wyszlam na taras to mialam wrazenie, ze jest styczen, freddo polareeee, ale slonecznie, troszke wieje jeszcze ale jest cudnie, slychac ptaszki i szum morza.
Sicilpol cudny twoj Giulio.
Anika mamy na oku forda CMax'a, podoba nam sie bardzo, oczywiscie moj P chce z automatyczna skrzynia biegu, i diesel off course, nie chodzi w sumie o dojazdy do pracy, bo praca czy nie i tak samochod jest zawsze w uzyciu i kasa na paliwo idzie w kazdym momencie, problem w tym, ze nasze duze autko ma juz 12 lat, do tego im starsze auto wiadomo, ze tym drozsze w utrzymaniu i coraz wiecej pije, nasze to po prostu gabeczka :)
Zdecydowalismy sie zmienic na razie jedno, bo moje malenstwo chodzi jak zlotko, i jest w miare ekonomiczne, a duze auto jest nam potrzebne.
Kosmitka ja nie wiem jak w Rzymie, ale u nas pediatre wybiera sie od razu w szpitalu, oni maja liste wolnych lekarzy i wybierasz, najlepiej wczesniej zrobic wywiad srodowiskowy.
Zmykam poprackowac troszke
 
kosmitko a codice fiscale to w Agenzia delle entrate. U mnie pamietam,ze po zarejestrowaniu Mateusza w szpitalu...z tym papierkiem moj v poszedl do Agenzia delle entrate i wydali CF to na papierku .

z tym wlasnie v poszedl do ASL wybrac pediatre etc.
Pozniej do 2 tygodni doszla poczta do domu tessera sanitaria ta zolto-niebiesya plastikowa
 
Aaaaa w ramach wyjasnienia rejestrowalismy Mateusza w szpitalu, bo byla taka mozliwosc a my nie po slubie wiec musielismy byc w dwojke zawsze. zostawislismy Mateuszka w nido i w drugiej dobie zeszlismy do biura specjalnego wszpitalu. Pary malzeskie ..wystarczy, ze tata dziecka pojdzie sma do comune, ale pary neislubne musza sie prezentowac w dwojke..wiec zeby sie nie wozic pozniej zalatwilismy to od reki w szpitalu.
 
Kosmitko sczezpien to jakies dla Ciebei czy dla Aleksa?
Po tym jak wybrlaismy pediatre to...samo przyszlo nam do domu zawiadomienie o pierwszym szczepieniu. Przy okazji jakis bilansow...ktore wypadly w termienei przed peirwszym szczepieniem...pediatra napisala na kartce zalecenie sczepienia na meningococo i pneumococo ze wzgeldu na to ,ze wiadomo bylo,ze Mateusz bedzie szedl do zlobka..wiec sa zalecane. reszte terminow dostawalam konsekwentnie po kazdym sczezpieniu i wpisywala w ksiazeczke szczepien.
 
ja tez niezaslubiona wiec do comune musielismy isc obydwoje,zeby ojciec uznal dziecko za swoje,bo w szpitalu nie ma takiej mozliwosci,dali tylko prowizoryczne cf...a w comunie pokazllismy swistek ze szpitala wpisali wszystko,i wydali akt urodzenia...
 
to znowu ja ...kosmitko my poszlismy do comune z papierem ze szpitala..i poprosilam o wydanie aktu urodzenia tego skroconego plus jak jest mozliwosc ten rozszerzony.....tzn calkowity akt urodzneia i tego tkaiego europejskiego..ulatwilo mi to pozniej duzo rzeczy przy skladnaiu dokumentow w PL..o wpisaie w polskie ksiegi itp...Ze skroconym zawsze musielismy byc w dwojke a tak to zalatwilam wszystko bez tatuska
ale no musze znowu dodac..ze moze to dlatego ze my nie ejstemy malzestwem..a jak wy malzestwo to pozniej wystarczy zawsze jeden rodzic
 
reklama
strega dzieki, naszego maz rejestrowal w szpitalu wlasnie, to teraz Agenzia delle entrate i ASL,
a szczepienie dla malego, to obowiazkowe, to wiem, ze w consultorio bo tam raz szczepilismy Miko, tylko wlasnie nie wiem czy trzeba sie samemu zapisac, czy oni zapisuja, zapytamy
no i municipio i ambasada :-) hoho, troche tego bedzie :-)

dzieki za cynk z tym rozszerzonym, poczytam jak to jest,
 
Ostatnia edycja:
Do góry