reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

reklama
Anika73 paszport wydal Questura,nigdzie wiecej zesmy nie chodzili,i tak jak czytam co wy robicie,to mam wrazenie,ze u nas cos nie tak...,ale paszport jest wazny do 2019roku,wiec chyba zle nie jest...
Zyta ale twoja corcia urodzila sie we Wloszech czy w Polsce?? nie pamietam sorki:zawstydzona/y:, czyzby obcokrajowcy mogli wyrabiac tylko na questurze?? wiem, ze trzeba te sprawy zalatwiac przez konsulat, przynajmniej do niedawna tak bylo. Moze cos mi umknelo
 
pinky,wedlug prawa polskiego(dzieci obywatelstwo polskie,oby dwoje rodzicow obywatelstwo polskie),dziecko urodzone za granicami kraju aby uzyskac paszport musi byc w polsce zarejstrowane,moze to zrobic ktos z twojej blizkiej rodziny,kto mieszka w polsce,ale przez konsulat musisz wyrobic upowaznienie aby ta osoba mogla to za ciebie w polsce zalatwic,lub zrobic to ty za posrednictwem konsulatu,jak to nastapi konsulat wyrobi ci paszport dla dziecka,ale na to trzeba troche czasu,napewno nie mniej niz miesiac na paszport,plus inne dokumenty,ja bym radzila ci zaczac juz zalatwiac te swistki
 
eve ,my zrozumiallysmy to w ten sposob..
zyta i jej maz obywatele polscy i da na questura i wyrabiaja corce ,polsce paszport wloski...przynajmniej ja to tak zrozumialam,bo przeciez questura nie wyda ci polskiego paszportu..
ja bylam miesiac temu wyrabiac na questura paszport dla giulio,ale giulio ma obywatelstwo wloskie,mi skonczyl sie 2 lata temu i pojechalam aby go odnowic do konsulatu w milano ,bo mam tylko obywatelstwo polskie..
 
zyta cos jest nie tak,jak twoja maala ma obywatelstwo polskie nie moze miec wloskiego paszportu,ktos sie bardzo pomylil..
 
czesc dziewczyny, ja od rana nie moglam zalogowac sie na forum, myslalam, ze nie dziala, a tu prosze, Wy sobie szalejecie :-)

pinky!!!! mam dla Ciebie super dobra wiadomosc, dzwonilam dzis do konsulatu i mi powiedzieli, ze pierwszy paszport dla dziecka mozna zrobic w konsulacie od reki na podstawie wloskiego aktu urodzenia (nie potrzeba zadnej rejestracji w Polsce ani PESELU),
jak rodzice sa malzenstwem, a Wy chyba jestescie, to trzeba dostarczyc:
akt urodzenia ten skrocony, wedlug konwencji wiedenskiej plus akt malzenski rodzicow
albo
akt urodzenia zupelny, copia integrale.... (wtedy nie trzeba aktu malzenstwa rodzicow)
i zdjecie dziecka
kosztuje 17 euro, w godzine powinien byc,
oboje rodzicow z dokumentami musza byc obecni
wniosek na miejscu sie wypelnia

a zeby zarejestrowac dziecko:
mozna za posrednictwem konsulatu ale trwa dlugo (w Rzymie 2-3 miesiace) i kosztuje wiecej, wiec pan sugerowal ze najlepiej bedac w Polsce zarejestrowac
ale nawet jakbys chciala przez konsulat to jak jestescie malzenstwem, wystarczy akt malzenstwa, a jak rejestrujecie w tym samym USC co jest akt malzenstwa to nawet tego nie trzeba
jak ktos nie jest malzenstwem to wtedy musza byc akty urodzenia

a co do tej rejestracji w Polsce pan sugerowal wziac ten skrocony akt urodzenia wg konwencji wiedenskiej i KONIECZNIE poswiadczyc w konsulacie i wtedy juz nie trzeba go tlumaczyc tylko zaniesc do USC w Polsce

no i chyba tyle,
nam pozostaje czekac na wloski akt urodzenia, ma byc gotowy w max. 40 dni :-) i o ile nic nie namieszaja nie powinnismy miec problemu zeby do sierpnia zdazyc
 
Juz nie mowiac o waznosci tego dokumentu..w Polsce paszport dla dzieci ...przynajmniej od 2010 roku tak jest ze paszport dla dzieic jest wazny tylko rok. ..wczesniej byla wazny dluzej chyb
 
strega my mamy dla dzieci paszporty na 5 lat, niby chcielismy wyrobic taki roczny, a kobieta sie spytala, czy chcemy zeby byl wazny 5 lat, to powiedzielismy ze tak :-)

zyta no niezla historia z tym paszportem, jak to zrobilas? :-)
 
Ostatnia edycja:
kosmitka,no to naprawde super wiadomosc,jeden problem z glowy..pojedziecie sobie w sierpniu i zalatwicie wszystko sami...
strega do zeszlego roku paszporty wloskie byly wazne 10 lat,wiec by sie zgadzalo ,jak zyta go zrobila w 2009 roku..teraz zas wyglada to tak:
od 0 do 3 lat-paszport na 3 lata
od 3 do 18 lat -5 lat
dorosli 10 lat
zyta mi to sie w glowie nie miesci ze ktos mogl ci takie cos wystawic..
 
reklama
dziewczynki Was tu zostawic na 5 min to 10 stron zapelnicie:szok:
juz jak poruszylyscie ten temat to powiedzcie mi czy dziecie urodzone za granica ze zwiazku slubnego dwojga rodzicow musi czy nie musi byc zarejestrowane w UC w Polscei tak samo malzenstwo my mielismy slub koscielny??ja myslalam,ze musi i z tej incjatywy wybieralam sie do kraju
 
Ostatnia edycja:
Do góry