reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

dziewczyny powiem wam szczerze ze my ludzie to lubimy utrudniac sobie zycie..zmiany nazwisk po slubie,odmiany nazwisk itp...
cos mi sie przypomnialo...
zyta..
corki mojej siostry urodzone sa w kanadzie ,oby dwie maja nazwisko po tacie z koncowka SKI...jedna z nich zarejstrowana jest w polsce,zameldowana pod tym samym adresem co jej babcia,ale ma nazwisko SKI ,nikt jej nie kazal zmieniac nazwiska...
kosmitka prawda,ja pesel mam bo kiedys bylam zameldowana w polsce,ale jak to w takim razie dziala z osobami ktore nie mialy nigdy meldunku w polsce,ja czytalam wczoraj na internecie wlasnie taka zmianke ze daja paszport takze takim polakom
 
reklama
anika dokladnie!
no to wszystko by sie zgadzalo, ale i tak zyta najlepiej zadzwon i dokladnie spytaj, zeby dwa razy nie jezdzic ;-)
 
dziewuchy..
dobrze ze istnieje ten watek,tyle nowych rzeczy mozna sie dowiedziec...
bylam wczoraj zapisac Ale na religie w noym kosciele,religia przygotowujaca do komuni i bierzmowania...
dowiedzialam sie ze nie kazdy kosciol zaczyna tak samo,w tym samym wieku,tu gdzie teraz mieszkamy,zaczynaja dzieciaczki od 3 klasy podstawowki,zas w nowym kosciele od 2...wiec moj Ale ma rok do tylu..
oczywiscie nic powaznego.pojdzie do komuni z dziecmi o rok mlodszymi od siebie,
wsrod naszych dzieciaczkow moj Ale chyba najjstarszy,potem jest macko ptyni a potem patryk eve,dalej nie pamietam...
najblizszy komuni jest macko,juz chyba jej to pisalam..
 
Zyta ale sie porobilo :-), a nie jest tak, ze dzieci urodzone we Wloszech z rodzicow obcokrajowcow maja prawo do obywatelstwa wloskiego, Napolitano chyba walczyl o to, by bylo to automatyczne. Zyta twoja corka ma zatem obywatelstwo wloskie, urodzone w italii, wiec wloszka, moze dlatego paszport jej dali bez problemu...choc mnie to bezproblemowe podejscie na questurze troszke sie niewidzi, bo to niespotykane w Italii, by tak latwo cos zalatwic.
 
Zyta ty sie nie zamartwiaj, bo naprawde nie ma czym, nie sadze, zeby byli az tacy ignoranti w questurze by zrobic cos niezgodnego z prawem, mysle, ze jest jak pisze, bo razem ze mna na osrodku pracuja albanczycy, maz i zona, od lat w italii, troje dzieci urodzonych tutaj i troje dzieci z paszportem wloskim a co za tym idzie obywatelstwem wloskim. Twoja corka tak jak i nasze dzieci beda mogly przyjac obywatelstwo polskie bez zadnych przeszkod, jesli uznamy, badz dzieci nasze w przyszlosci uznaja taka koniecznosc, poki co sa makaroniarzami:-).
My tez juz po kolacyjce, narobilas mi smaka na takie nasze typowe polskie kanapeczki, az mi przed oczami zawirowaly wspomnienia z przedszlosci...mniam, mniam
Milego wieczorku wszystkim:tak:
 
zyta moje dziecko bedzie mialo tylko obywatelstwo wloskie bo ja oprocz rodzicow i siostry nie mam ikogo w kraju i nie bede nigdy wracac,zostaje tutaj na stale.
 
zyta ja cie nie chcialam wystraszyc,nie mialam takiego zamiaru...
poprostu podpisujac wniosek za twoja corke,jako rodzic bierzesz ty na siebie odpowiedzialnosc,od jakiegos czasu wiekszosc dokumentow to tylko autocertificazione,wiec ty podpisujac oznajmiasz ze mowisz prawde,podpisujac dokument poswiadczylas ze twoja mala ma wloskie obywatelstwo...a takiego nie ma..
eve,dziecko z oby dwoch rodzicow obcokrajowcow urodzone we wloszech nie ma prawa do obywatelstwa,napoletano,rzucil taka propozycje ,ale nawet z tego nie zrobili proposta di legge a co dopiero legge..,zyta juz pisala ze jej mala ma obywatelstwo polskie,nie ma tylko paszportu..nasze dzieci maja obywatelstwo wloskie bo jedno z rodzicow je ma..
zyta sorki ze cie wystraszylam,ale ty zapytalas sie czyja wina,czy ich cy twoja,jedyna twoja wina moze byc to ze podpisalas wniosek
 
Buon di,
Anika widocznie umknelo mi to co napisala Zyta, ze jej mala ma obywatelstwo polskie, w kazdym razie na stronie ministerstwa spraw wewn
pisza tak:

Ministero Dell'Interno - Scheda Editoriale
Allo straniero del quale il padre o la madre o uno degli ascendenti in linea retta di secondo grado sono stati cittadini per nascita o che è nato nel territorio della Repubblica e, in entrambi i casi, vi risiede legalmente da almeno tre anni (art.9,c.1 lett.a)
To co mnie sie wydaje nie do pomyslenia, by na questurze ktos mogl popelnic blad tego typu, mowimy o questurze!!! nie o urzedzie miejskim. Paszport zainm zostanie wydany przechodzi przez szereg weryfikacji, procedura nie jest semplice.
W kazdym razie ja dopytam sie znajomych albanczykow na jakiej podstawie ich dzieci maja obywatelstwo wloskie i paszporty wloskie, nie sadze by i w tym przypadku ktos popelnil blad.
 
Ostatnia edycja:
reklama
eve,podejzewam ze rodzice tych dzieci tez maja obywatelstwo...
a co do tego co zalinkowalas,w takim razie zyta lub jej maz musza miec obywatelstwo,i byc we wloszech przynajmnie od 3 lat,albo dziadkowie malej..
ja powiem ci szczerze ze pierwszy raz w zyciu z takim czyms sie spotkalam,w takim razie dziecko pinky i aleks kosmitki tez sa wlochami..
 
Do góry