reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

widzisz zyta ja na razie chce aby mije dziecko mialo tylko obywatelstwo wloskie,pozniej ono samo zadecyduje co zrobic.jedno jest pewne ze moj maluch bedzie dwu jezyczny.
 
reklama
eve,podejzewam ze rodzice tych dzieci tez maja obywatelstwo...
a co do tego co zalinkowalas,w takim razie zyta lub jej maz musza miec obywatelstwo,i byc we wloszech przynajmnie od 3 lat,albo dziadkowie malej..
ja powiem ci szczerze ze pierwszy raz w zyciu z takim czyms sie spotkalam,w takim razie dziecko pinky i aleks kosmitki tez sa wlochami..
Anika ci albanczycy nie maja obywatelstwa wloskiego, bo staraja sie od roku o przyznanie i na razie jeszcze nic, ale sa rezydentami w italii od ponad 10 lat, stad dopiero teraz zaczeli starania, bo dla extracomunitari przepisy sa inne niz dal CE.
Poniewaz legge mowi o tym, ze jesli sie urodzil we wloszech i ma residenze od 3 lat to mozna sie starac o obywatelstwo, wiec byc moze jest to automatyczne. Ja nie jestem prawnikiem, staram sie skaldac wwzystko razem, bo nie do pomyslenia wydaje mi sie by byl to blad questury, wiem powtarzam sie, ale moze sie pomylic jakis urzednik w comunie, a nie kilku urzednikow przy wydawaniu paszportu...no ale jak to sie mowi nic juz nie dziwi w dzisiejszym swiecie;-).
Agatka ja tez mojego dziecka nie rejestrowalam w PL, ale nie zapieram sie i nie mowie stanowczo nie, bo w zyciu nigdy nic nie wiadomo, ja tez nie zamierzam wracac do PL, ale jak dziecie bedzie chcialo, albo bedzie konieczne to zrobimy. W kazdym razie do Polski jezdzic bedziemy ile sie da i kiedy sie da, inaczej jezyka dziecko sie nie nauczy, sama rozmowa z mama nie wystarcza, gwarantuje ci;-)
 
agatka moje dzieci tez maja obywatelstwo tylko wloskie,ale tak jak eve nie zapieram sie ze nigdy im to obywatelstwo nie bedzoe potrzebne,ja nie zarejstrowalam ich w polsce dlatego poniewaz trzeba to zrobic w miescie ostatniego meldunku matki,czyli w moim przypadku w elblagu ,tylko ze ja w elblagu nie mam juz nikogo,moj tata przeprowadzil sie ,mieszka od 6 lat, 250 km od elblaga,wiec w moim przypadku to sprawy orgazizacyjne,ale gdyby trzeba bylo (bo powtarzam nigdy nic nie wiadomo)to pojechalabym i do elblaga...
jezeli bedziesz jezdzic do miejscowosci twojego ostatniego meldunku,to zrobienie tej czynnosci to kwestia 5 minut,a jezeli bedziesz chciala aby dziecko bylo 2 jezyczne to eve ma racje musisz jezdzic do polski i to czesto ,lub rzadziej ale na dlugo ,bo w innym przypadku nie wystarczy rozmowa z mama,gwarantuje ci to i ja..
 
ja mam meldunek od 4 lat i w comunie ta osoba , ktora rejestrowala Lene powiedziala , ze tylko obywatelstwo polskie wchodzi w gre , mimo ze Lena ur tutaj.zapytalam sie tylko z ciekawosci , bo znajomi mi wspominali , ze Lena moze miec wloskie , a ona wpisala polskie i nie bylo nic do gadania.dla mnie tam bez roznicy bo i tak kiedys wrocimy.
kosmitka dziekuje bardzo za wiadomosc od razu mi lzej.
 
Witam wszystkie Mamy po baaardzo długiej przerwie. Ja od lipca 2011 jestem już niestety w Pl i na dzień dzisiejszy myślę, że powrót tutaj był najgorszą decyzja jaką podjęłam. Mąż nadal jest w it ale też wkrótce wraca. Ja od powrotu szukam pracy i co? i nic kompletnie nic.Zaczęłam podyplomowe studia pedagogiczne z nadzieją na pracę w szkole, a tu...zwolnienia nauczycieli i likwidacja szkół.I jak tu żyć .Ale z drugiej str mąż mów i że w It też teraz z pracą ciężko.Po powrocie do Pl przeżyłam najgorsze chwile w moim życiu, okazało się że moja Małgosia ma padaczkę i nie bedę tu opisywać co się wydarzyło można sie domyślić.Tęsknie za Włochami, to piękny kraj ale mam nadzieję że jakos to życie się wreszcie ułoży tutaj. Pozdrawiam wszystkie mamy we Włoszech
 
kannah,ja cie nie zdazylam poznac zanim przestalas tu pisac,ale zawsze mozesz od nowa zaczac...
przypomniej sie troszke dla tych starych,a opisz od nowa dla tych nowych(prawie wszystkie)...
przykro mi z powodu twojej malej,musi to byc ogromnym ciosem dla rodzicow
 
Kannah ja Cie pamietam i chyba pamietam Cie tez z majowek 2010. Nasze dzieci prawie z tego samego maja...tzn 4 i 5 maj 2010. strasznie mi przykro z powodu chororby Malgosi.
 
reklama
Do góry