reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Tak se od rana sortoje nasze forum.Zatrzymalam sie na 30...stej ktorejs stronie bo czasu braklo hihi.Sporo tu dziewczyn bylo_Od poczatku jest zytka i evelik :) a gdzie reszta Panienek.Do dwoch napisalam priva bo sa dosc blisko mnie(tzn niewiem czy jeszcze sa)w kazdym badz razie fajnie by bylo sie z kims normalnym spotkac.Wiecie co mam tu te dwie koelzanki(on miedzy soba wielkie przyjaciolki ktora jedna drugiej dupe obrabia a ja jestem tym co musi wysluchiwac) No ale kurka nierozumiem.Jak Polki moga sie az tak zmienic bedac w Itali.Udawac kogos kim niesa.Jak wychodza gdzies do ludzi no do knajpy one tylko po wlosku gadaja.Co by nikt nieuslyszal ze one polki.Ich dzieciaczki malo co rozmawiaja po Pl.A jak juz cos powiedza to niewiem czy smiac sie czy plakac czy wspolczuc.Ja rozumiem ze dziecko trzeba uczyc wloskiego(moj np nierozmawia super)ale rozmawia.Uczy sie ma dosc dobre oceny szybko zapamietoje slowa.Ale zeby dziecko nieumialo rozmawiac z dziadkami??Do szkoly do maxa chodzi dziewczynka.Ktora nawet niewiedziala ze mama jest polka.Kiedys uslyszala jak rozmawiam z Maxem po PL i podeszla i sie pyta co to za jezyk..Bo ona slyszala jak mama tak z kims rozmawiala.Potem mama na nia nakrzyczala co by nikomu sie nieprzyznawala i nikomu niemowila ze ona z polski bo to wstyd.Sa wloszkami i koniec.WIecie ile mi mloda plakala ze ona chce babcie poznac...Koszmar jakis.Ja juz jej unikam bo co mnie dorwie to placze :D

Dorbego dnia.Puzniej zerkne i pisac kobity pisac .Bo jak zostane sama to juz koniec !!!!!
 
reklama
Tak se od rana sortoje nasze forum.Zatrzymalam sie na 30...stej ktorejs stronie bo czasu braklo hihi.Sporo tu dziewczyn bylo_Od poczatku jest zytka i evelik :) a gdzie reszta Panienek.Do dwoch napisalam priva bo sa dosc blisko mnie(tzn niewiem czy jeszcze sa)w kazdym badz razie fajnie by bylo sie z kims normalnym spotkac.Wiecie co mam tu te dwie koelzanki(on miedzy soba wielkie przyjaciolki ktora jedna drugiej dupe obrabia a ja jestem tym co musi wysluchiwac) No ale kurka nierozumiem.Jak Polki moga sie az tak zmienic bedac w Itali.Udawac kogos kim niesa.Jak wychodza gdzies do ludzi no do knajpy one tylko po wlosku gadaja.Co by nikt nieuslyszal ze one polki.Ich dzieciaczki malo co rozmawiaja po Pl.A jak juz cos powiedza to niewiem czy smiac sie czy plakac czy wspolczuc.Ja rozumiem ze dziecko trzeba uczyc wloskiego(moj np nierozmawia super)ale rozmawia.Uczy sie ma dosc dobre oceny szybko zapamietoje slowa.Ale zeby dziecko nieumialo rozmawiac z dziadkami??Do szkoly do maxa chodzi dziewczynka.Ktora nawet niewiedziala ze mama jest polka.Kiedys uslyszala jak rozmawiam z Maxem po PL i podeszla i sie pyta co to za jezyk..Bo ona slyszala jak mama tak z kims rozmawiala.Potem mama na nia nakrzyczala co by nikomu sie nieprzyznawala i nikomu niemowila ze ona z polski bo to wstyd.Sa wloszkami i koniec.WIecie ile mi mloda plakala ze ona chce babcie poznac...Koszmar jakis.Ja juz jej unikam bo co mnie dorwie to placze :D

Dorbego dnia.Puzniej zerkne i pisac kobity pisac .Bo jak zostane sama to juz koniec !!!!!

:szok::szok::szok:poprostu jestem w szoku!ale masz racje anna ja jeszcze z normalna Polka tutaj co wyszla za Wlocha sie nie spotkalam,bez urazy:sorry: ale mnie w glowie sie nie miesci,zeby cos takiego mialo miejsce...
Moja corka czesto bierze telefon i dzwoni do dziadkow,kurcze jak ona z nimi rozmawia to ja placze ze szczesia,ze jest taka madra itp.co ona im mowi,jak z nimi rozmawia,i wcale jej nie mowie co ma mowic,ot tak z siebie ma to,oczywiscie u nas inna sytuacja bo my Polaki,ale serce sie kraje jakby dziecko chcialo rozmawiac z dziadkami a nie umialoby...
anna co do forum to dziewczyny sie przeniosly na zamkniety,zostaly zaproszone te wybrane...A i nie wszystkie sa aktywne te od samego poczatku z watku...
A tak o watku to ja bym byla tez za zalozeniem zamknietego,gdzie moglybysmy pisac,bo i nie wszyscy musza wiedziec co mamy do powiedzenia,ja np.ostatnio mialam dosc powazna sprawe o ktorej nie bede,i nie chce tu pisac...chociaz komus zwierzyc bym sie chciala:-p
 
to prawda,dziewczyny wyniosly sie na zamkniety i maja nas w nosie:-p,ale widze ze czasem nas podczytuja.zyta jesli masz problem to i do mnie na priva mozesz spokojnie pisac,jak bede umiala tak ci pomoge i nikt sie o tym niee dowie.
aniu to sie w glowie nie miesci ze mozna az do takiego stopnia spasc zeby sie nie przyznac ze polka jestem.ja mam fajna kolezanke u mnie w miescie polke do ktorej zaraz ide na kawusie:-).razem smiejemy sie,zwierzamy sie sobie nazwajem z problemow tych duzych jak i malych i nigdy tak nie bylo zeby ktoras powiedziala ze ina nie polka.przecierz sie slyszy ten nasz polski akcent,nie ukryjemy go nigdzie.zwlaszcza ja jak z kims nowym rozmawiam to od razu sie orientuje zem polka bo bardzo "spiewajaco" mowie.moja siora sie smieje z mojego akcentu jak rozmawiamy.nawet ona jak rozmawia z moim emkiem bardzo niezdarnie idzie ja zrozumiec,bo wie ze jak powie cos nie ttak to ja poprawie,stara sie jak moze.ale zeby dziecku powiedziec zeby nie przyznawalo sie ze ono polak?????????dla mnie to nie zrozumiale i nie do pojecia.

a tak z innej beczki.pamietacie jak wam mowilam ze kupilam sobie kurke miniaturke na fierze?otorz dzisiaj pierwsze jajeczko znalazlam w gniezdzie:szok:.takie oczy zrobilam jak je zobaczylam,alez jestem szczesliwa.jesli sama nie siadzie to jajeczka powedruja do inkubatora.
 
Hej szkoda ,ze tak forum sie podzielilo ,ale coz bywa i tak. Bez urazy dziewczyny , ale ja normalnej polki ,ktora ma meza wlocha tez nie spotkalam.wielkie panie i tylko po wlosku bo swojego jezyka zapomnialy.ja nawet rozumiem ,ze w towarzystwie to nie wypada,ale j mialam taka sytuacje ,ze tylko co przyjechalam jezyka ni w zab a ta polka dobrze wiedzac o tym po wlosku do mnie nawijala.a ja w smiech ,obrot i na odchodne :p pogadmy jak jezyk sie naucze ,bo jak na razie to z siniora sie nie dogadam:D bo polskieho siniora zapomniala
ZYTKA moze to i dobry pomysl ,albo jak chcesz to zawsze mozesz z dziewczynami sie dogadac i n gg popisac.zawsze moze ktos ci cos doradzi.
Musialam Maje dzisiaj odebrac z asilo ,bo ma goraczke i brzuszek ja boli ,wiec zaraz ja wioze do pediatry. Kiedy w koncu ten sezon na choroby sie skonczy:(
 
Ostatnia edycja:
Mini powiedzialas dokladnie to co ja chcialam ale sie w jezyk ugryzlam :) No ale tez do jednego worka wszytkich wkladac niemozemy :) Prawda?? :)

Bidna mala jakiegos wirusa podlapala chyba...

Agatka tos miala niespodzianke...


NUuuua amy konczymy polowe zadan z italiano i lecimy na karate po powrocie dokonczy reszte bo duzo maestra dzisiaj zadala :)
 
Witam dziewczyny unas pogoda fajna tylko slonce sie czasami chowa za chmurami ale wyszlam z domu bo jak siedze to za duzo mysle i glowa mi peka , wyobrazcie sobie ze moja ciotke juz w piatek chca wypisac bo w szpitalu licza sie miejsca ktorych brak inie mozna luzek blokowac , dla mnie to szok ze osobe po powaznej operacji glowy tydzien po wysyla sie do domu ,niewiem ,,,, a znowuz moja malutka lekarz wyslal na badania krwi nie wiem jak to przezyje za duzo tego dla mnie , a co do polek ktore udaja ze poskiego zapomnialy to mam przzyklad bliziutko gdzie dzieci nie mowia a ich matka rozmawiajac co drugie slowo wcina polskie i uwaza ze poslka to dno a wlochy sa najlepsze dlamnie to totalna glupoto trzeba pamietac kim sie jest i to zaden wstyd co do reszty to niewiem bo ja znam tylko jeda polke choc powiemszczerz jak bylismy ostatnio na polskiej mszy to moja mala jak dziecko troche wariowala a inne panie zaczely do mnie cos pod nosem mowic ze to im nie pasuje zasmucilo mnie to troche bo ja szukam zawsze kontaktu zpolakami ale nie wszystkie polki zycza sobie tego ....
 
:szok::szok::szok:poprostu jestem w szoku!ale masz racje anna ja jeszcze z normalna Polka tutaj co wyszla za Wlocha sie nie spotkalam,bez urazy:sorry: ale mnie w glowie sie nie miesci,zeby cos takiego mialo miejsce...
Moja corka czesto bierze telefon i dzwoni do dziadkow,kurcze jak ona z nimi rozmawia to ja placze ze szczesia,ze jest taka madra itp.co ona im mowi,jak z nimi rozmawia,i wcale jej nie mowie co ma mowic,ot tak z siebie ma to,oczywiscie u nas inna sytuacja bo my Polaki,ale serce sie kraje jakby dziecko chcialo rozmawiac z dziadkami a nie umialoby...
anna co do forum to dziewczyny sie przeniosly na zamkniety,zostaly zaproszone te wybrane...A i nie wszystkie sa aktywne te od samego poczatku z watku...
A tak o watku to ja bym byla tez za zalozeniem zamknietego,gdzie moglybysmy pisac,bo i nie wszyscy musza wiedziec co mamy do powiedzenia,ja np.ostatnio mialam dosc powazna sprawe o ktorej nie bede,i nie chce tu pisac...chociaz komus zwierzyc bym sie chciala:-p


no to ja czuje sie urazona:szok:bo mam meza wlocha ,rozmawiam po polsku moja mala tez rozmawia po polsku:eek:nie ma tu nic do znaczenia czy maz wloch czy polak zalezy od charakteru danej osoby:angry:nie no zartuje zytaza co mialabym sie obrazac juz troszke sie znamy;-)a co do wczesniejszych dyskusji tu na forum to brak slow i czy to zamezne z polakami czy z wlochami rece opadaja:baffled:w/g mnie duzo jest w ludziach nie pojetej zawisci i sami sobie czesto problemy z niczego stwarzamy:nerd:ja tu ze starej grupy za nikim nie tesnie bo jakies chore klimaty byly:baffled:


ooo ciekawie sie tu zrobilo ostatnio nie zagladalam bo nie mialam czasu a tu takie dyskusje:-)


ptyniujak tam na nowym mieszkanku??mieszkacie juz??musze doczytac na forum:tak:
kermitkojak Wy sie macie kochani??jak Olunia??juz wyzdrowiala??
 
Cicciola to mowa o nie tylko mezatkach.Dlatego ja podkreslilam ze sa wyjatki.... Hihi...ale znam i ukrainki co damy zgrywaja...Ale wiecie cos o tych harakterach .... To mam w pl sporo kolezanek ktore takie damy po slubie zgtywaja.co niektore wychdza bogato za maz i juz dama jak trza. Oooooo albo wkurwia mnie (inaczej nieda sie tego opisac)kolka kolezanek obrazilo sie na mnie na smierc ze im roboty niezalatwilam. Nawef moj brat debil sie obrazil. Moja mama tez mi co chwile dogadoje czy bym jej robote zalatwila... Mnie juz szlag trafia jak to slysze...
 
reklama
Cicciola to mowa o nie tylko mezatkach.Dlatego ja podkreslilam ze sa wyjatki.... Hihi...ale znam i ukrainki co damy zgrywaja...Ale wiecie cos o tych harakterach .... To mam w pl sporo kolezanek ktore takie damy po slubie zgtywaja.co niektore wychdza bogato za maz i juz dama jak trza. Oooooo albo wkurwia mnie (inaczej nieda sie tego opisac)kolka kolezanek obrazilo sie na mnie na smierc ze im roboty niezalatwilam. Nawef moj brat debil sie obrazil. Moja mama tez mi co chwile dogadoje czy bym jej robote zalatwila... Mnie juz szlag trafia jak to slysze...

albo mysla ,ze jak TY we Wloszech to na kasie spisz!!!!i jaka to nie przebogata jestes!!!bo jak za granica to na milionach sie spi:eek:glupia mentalnosc
a co do roboty to juz inna bajka nie dosc ze pomozesz znajdziesz prace to Ci pozniej d.....obrobia i w ogole...moja mama strasznie sie tu przejachala i teraz powiedziala dosc nikomu nic nie bede zalatwiala:no:
 
Do góry