reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy i kiedy posłac do PRZEDSZKOLA - maluch w przedszkolu

To ja się zapytam - na ile posyłałyście na początku swoje pociechy. Karola idzie we wtorek już do przedszkola mojej znajomej i nie wiem na ile ją na początku zostawiać. Dziewczyny z oddziału mi radziły od 9 do 14 a ja nie wiem czy tyle wytrzymam - czy nie zwariuję przez ten czas :-( Byliśmy w piątek na zapoznawczym i została na 20 min tam sama - jak nam ją sprowadziła dziewczyna - Karola była cała zapłakana :-( bo nie chciała siedzieć w sali rzekomo. Nie wiem co o tym sądzić ani co z takim faktem zrobić. 3 kwietnia skończyła dwa latka i nie wiem czy nie za mała jest na takie zmiany, ale wiem że dzieci się szybciej rozwijają i tylko to mnie trzyma przy normalności :-(
 
reklama
Witaj
ja zapisalam do przedszkola swojego synka jak mial 2 latka, na poczatku bylo tragicznie ale z kazdym dniem byl bardziej smielszy,juz chetnie bawil sie z dziecmi i nie wpadal w histerie kiedy chcialam go zostawic.... niestety musielismy zrezygnowac po 2 miesiacach bo zaczal strasznie chorowac...
Ogolnie to uwazam ze to kwestia dojrzalosci dziecka oraz danego przedszkola w jaki sposob wychowawczynie pomagaja mamie w wprowadzeniu dziecka w ten swiat:)
Bedzie dobrze!!!
Pozdrawiam:)
 
Witajcie,
mam dylemat - mój szkrab ma skończone 2 latka.
we wrześniu skończy 2,5..
i tak się zastanawiam - wysyłać go już do przedszkola czy jeszcze posiedziec z pół roku na wychowawczym?
moja starsza pociecha chodzi już do przedszkola, poszła jak miała 2,5 - wczesniej chodziła na zajecia adaptacyjne - Zielony Domek które organizowało jej przedszkole
i w sumie fajnie i szybko się zaklimatyzowała
ale Adaś jest dzieckiem bardziej nieufnym..
powiedzcie mi, co mam zrobic
czekam na Wasze rady!
 
To zależy od charakteru dziecka. Moja córcia w wieku dwóch lat była już w przedszkolu bo zlikwidowali u Nas żłobek i bardzo dobrze sobie radziła. Chodziła do grupy trzylatków i było to z korzyścią dla niej. Natomiast mój syn jest już innym dzieckiem, wrażliwym i nie zdecydowała bym się go posłać w tym wieku do przedszkola.
Może spróbuj i sama zobaczysz czy dziecko będzie zadowolone:)
 
wiesz co Olu..
chyba tak zorbie - pójde z nim na próbę, w sobotę do Zielonego domku na zajęcia adaptacyjne i sprawdze, jak mu się spodoba...
czy się zaklimatyzuje, złpaie kontakt z dziecmi..
po pierwszym razie na pewno nie bedzie to jeszcze 100%
ale spróbowac mozna
a może właśnie przedszkole pozwoli mu nabrac trochę smiałosci i pewnosci siebie..
 
Oczywiście warto sprawdzić :) Ale ja pamiętam Bruna jak miał 2 latka .... był nieśmiały i nawet pisałam, że martwię się, że jest "za grzeczny" .... Teraz ma trzy i to jest to zupełnie inne dziecko .. poczuł się żądny i gotowy na równieśników. Ja zaczekałam i od trzech miesięcy zaczął chodzić raz w tygodniu - nie było żadnego problemu z zostaniem i zaradnością. Od września idzie i już się o niego nie martwię :)
 
Znam też dzieci, które były nadmiernie przywiązane do mamy i nieśmiałe, a wbrew temu doskonale sobie radziły w przedszkolu:-)
Maluchy są nieprzewidywalne.
 
mój mały chodzi do przedszkola od 01.06 z czego tydzień w domu bo choroba, ale na początku był zachwycony nowe zabawki no i dzieci były główna atrakcja po tygodniu przestało mu się podobać i kiedy go oddaje płacze, uspokaja się po paru minutach ale panie z przedszkola szybko mnie wyganiają bo im dłużej zostaje tym gorzej sie rozkręca ;) od tego tyg jest troszkę lepiej i mam nadzieje ze to minie ;) ale ogólnie uważam ze warto oddać dziecko do przedszkola mój zuch z grupy małpek :) chodzi na 3 godzinki i myślę ze to wystarczy niech się uczy komunikacji i tego jak się funkcjonuje w społeczeństwie bo jako jedynak wszystko jest jego i on jest pępek świata a takiego człowieka nie chce wychować wiec postanowiłam ze to już pora na przedszkole noo i ja mam choć chwile spokoju od tego urwisa ;) będzie dobrze idźcie sprawdźcie wszystkie dzieci moich znajomych poszły do przedszkola w wieku 2 lat w jeśli były oddawane wcześniej to do opiekunek i wyszło im to na dobre ;]

dodam ze mój mały nie należy do dzieci wstydliwych i nadmiernie przywiązanych do mnie a jednak średnio chce zostawać moment rozstania jest najgorszy bo jak go odbieramy to zaawsze mowi ze bylo fajnie ;)
 
Dziewczyny!
dziękuje Wam bardzo za opinie, relacje;)
odezwę się do Was w poniedziałek, po zajęciach adaptacyjnych i powiem jak było;)

Trzymajcie się i udanego weekendu;)
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie mamy przedszkolaków.
Mój Bruno po okresie adaptacyjnym przed wakacjami został od 1 września pełnoprawnym przedszkolakiem. Chodzi do przedszkola chętnie, leżakuje chętnie, pięknie je, jest śmiały, otwarty i naprawdę mu się podoba ale .....
nie ma oczywiście mowy, żeby to nie wywarło żadnego wpływu na jego emocje i przeżycia. Mamy problem z usypianiem wieczorem. Do tej pory zawsze było buzi, dobranoc i zasypiał. Teraz nie może usnąć nawet przez godzinę ( a zmęczony na maxa), prosi bym przy nim siedziała, co oczywiście robię. Budzi się rano czasem pełen złości i zdecydowanie za wcześnie .... potem "dojrzewa" i chętnie jedzie do przedszkola.
Widzę, że mu ciężko ... podoba mu się przedszkole, ale ogólnie to świat mu się wywrócił do góry nogami. Wspólna niedziela - masakra ... :crazy: .. mały złośnik - jak nigdy do tej pory.
Staram się go "dopieścić". Dużo czytać, po przedszkolu robić razem "coś fajnego". Ogólnie jest naprawdę miło. Tylko to zasypianie i wstawanie .... żal mi go :(

Drogie mamy jak długo Wasze przedszkolaki adaptowały się do nowej sytuacji ?:confused:
Jak pomagałyście przetrwać im ten emocjonalnie trudny czas ?:-)
 
Do góry