reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś "rozpoznał" u Was ciążę?

Moja koleżanka z pracy, zanim w ogóle dowiedziałam się, że spodziewam się dziecka, zapytała czy czasem nie jestem w ciąży i bardzo mi się przyglądała.
Przy innej ciąży (o tej wtedy już wiedziałam) ciocia po zobaczeniu mojego zdjęcia z wakacji (wczesna ciąża) też od razu się zorientowała. Mówiła, że to po prostu widać.
Przy mojej ostatniej ciąży pewna położna powiedziała mi, że "stare" położne potrafią rozpoznać ciążę, że to widać w oczach 🙂
 
reklama
Dzień przed zrobieniem testu ciążowego byłam u siostry mojego męża i też kilka razy pytała czy czegoś nie zmieniałam w wyglądzie bo bardzo się zmieniłam i lepiej wyglądam. A na drugi dzień rano bum, dwie kreski 😁
 
Miałam nie mówić rodzinie o ciąży. 2 dni po zrobieniu testu (pozytywny) widziałam się z moją mamą. Ona mnie przytuliła na powitanie i od razu z tekstem "Ty chyba w ciąży jesteś". Nie mam pojęcia, skąd wiedziała. Wcześniej się nie widziałyśmy, gdy mogłam być już w ciąży, ale przed testem.
 
Ostatnia edycja:
Nie u mnie ale moja bardzo dobra znajoma. Pewnego razu szła do pracy i postanowiła, że zajedzie sobie po truskawki bo miała taką ochotę i minęła się ze znajomą Panią sprzątającą, która wypaliła z całą powagą, że jej gratuluje i pewnie ma zachciankę już na truskawki. Moja znajoma oczy jak 5 złotych i mówi, że przecież ona w ciąży nie jest! Na drugi dzień zanim opowiedziała mi tą sytuacje jak byłyśmy na spacerze, zobaczyłam dwa bociany lecące i lądujące w gnieździe a ta od razu mi powiedział co ów znajoma mówiła. 2 dni później, dzwoni do mnie i mówi, że zrobiła test i kreska jest tak jasna, że nie wie czy brać ją serio. Teraz ta „jasna kreska” ma 8 miesięcy ❤️
 
U mnie koleżanka z pracy poznała, ale nic mi nie mowila, dopiero jak jej powiedziałam, że mam pozytywny test to powiedziała, że od kilku dni się domyśla :) moja mama też przeczuwała ale to tylko dlatego, że jak była u mnie 1.5 tyg przed pozytywnym testem to miałam takie dziwne samopoczucie; chodziłam przymulona, jadłam śledzie na potęgę i jak wypiłam jedno piwo to potem spędziłam noc w łazience co mi się nigdy nie zdarzało 😅 i jak do niej zadzwoniłam, że jestem w ciąży to od razu powiedziała, że tak czuła, że to ten cykl 😂
 
U mnie nie, ale szwagierki dziadek bezbłędnie szybciej określał jej ciążę, zanim wyszedł pozytywny test. Mało tego, 3 razy dobrze określił płeć. 😳 Niesamowity przypadek, no bo co innego? 🤷
 
U mnie to moja teściowa mi się przyglądała całe spotkanie aż nie wytrzymała i zapytała, czy ja czasem w ciąży nie jestem. Nie wiem po czym poznała. A mój tata uznał że mam zaokrąglona twarz, mimo że to 6 tydzień 😂
 
Tak, mój tata zauważył pierwszy, ze jestem w ciąży. Szybko wyłapałam testem ciążenia (kilka dni przed miesiączka). Po pierwszej wizycie powiedziałam rodzicom, tata od razu skomentował, ze widział, ze twarz się mi zmieniła ;)
 
reklama
U mnie nie ciążą, ale moja mama mi powiedziała, że chyba" jutro" pojadę na porodówkę i tak się stało 🤪🙈 a potem napisała do mojego męża smsa z pytaniem czy urodziłam dokładnie o tej godzinie o której się urodziła córka 🥰
 
Do góry