reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dziewczyny mam pytanie za 100 punktów ... dwa tygodnie temu byłam u znajomej na kawce - dzisiaj okazało się że jej córka ma ospę - wysypało ją wczoraj ! Czy mi jako ciężarnej coś grozi ??? Czy Kropek może się zarazić ????? Mam stracha !!!
 
reklama
Dorcia, ja Cię podziwiam, ja bym od razu wszystkim wokół wypaplała :-D
Piranju, jak czytam Twoje posty o Antosiu to serce mnie boli. Mam nadzieję, że będzie żył i wyrośnie na dużego chłopca. Nie chcę nawet myśleć co przeżywa jego mama.
Dobrej nocki Dziewczynki!
 
Dobry wieczorek
ale sliczne kociaste :-)

lilly
jak sie czujesz...? Kciuki zacisniete

dorciu
kontakt z wirusem ospy jest niebezpieczny na poczatku ciazy/poronienie- utrata ciazy,/ i w ostatnich 3-4 tyg ciazy/ ospa wrodzona u noworodka/ a tak to sie nie boj. Sliczne ujecie w usg :)

airfix, nusia kciuki zacisniete

u mnie nie ma @, testy pokazuja ledwo widoczna kreche tzn cien cienia,od paru dni takiej samej intensywnosci, znow biochemiczna :no: ugryzc sie w dupsko doslownie mozna:angry:

Milego wieczorku lasencje
 
Dorcia, ależ M będzie miał niesamowita niespodziankę! Nerki Antosia pracowały już dobrze tylko coś się popsuło. Też pomyślałam o dializie ale podobno nie robią u takich maleństw, w każdym razie w tym szpitalu :-( Dwa tygodnie wcześniej córka znajomej jeszcze nie zarażała, a Ty nie chorowałaś na ospę?

Na rozwianie wszystkich smutków wstawiam wesołka namalowanego przed chwila przez Kaję, źrenice zrobiła dziurawiąc kartkę na wylot, cwaniara sama na to wpadła :-)

Zobacz załącznik 645977
 
Piranha mówisz że dwa tygodnie wcześniej nie zarażała ? A to nosicielem nie jest się od 7-14 dni ? Kurcze co robić ? Zadzwonić do lekarza !???
Ta "buźka" Kajuni to na lepsze rozpoczęcie dzisiejszego dnia !!! I po takim uśmiechu na pewno będzie dobry dzionek !!!
 
Dorcia, mojej siostry córka miała ospę gdy ona była w ciąży. Lekarz powiedziała jednak, zeby się nie martwić bo po pierwsze już nic nie zmieni a po drugie - najgroźniejsze są pierwsze 3 miesiące ciąży. U Ciebie to już 19 tydzień. Ospą zaraża się już 1-3 dni przed wystąpieniem objawów, podczas objawów i później do ostatniego zaschniętego strupka. Wirus od zakażenia rozwija się ok 2 - 3 tygodnie, później występują objawy - pierwszy to osłabienie, ból mięśni - wiem co piszę, przechodziłam ospę 2 lata temu razem z dziećmi. Oczywiście nie muszę mówić kto przechodził najciężej :crazy: Zaraz po zetknięciu się z chorą, poszłam do lekarza, zeby mnie zaszczepił. Powiedział jednak, że jeśli minęły już 72 h od momentu kontaktu z chorą osobą to szczepionka może tylko pogorszyć sprawę. W przeciwnym razie może znacznie złagodzić objawy lub zapobiec.
Dorcia, nie chorowałaś na ospę? Można sobie zrobić przeciwciała żeby się upewnić.
I jeszcze dokończę, moja siostra będąc w ciąży nie zaraziła się ospą. Po kilku latach jej druga córka dostała ospę, pozarażała wszystkich - począwszy od mojej siostry, swojego brata, mnie i moich dzieci :sorry2:
Dorcia, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - idź do lekarza, to Cię uspokoi.

Kiraa, zagłębiam się w lekturę ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dzien doberek sloneczka

Anette, verita
milej lektury, jak poczytamy, potem moze wspolnie podsumujemy :-) co trzeba dokupic z tabsow:blink:

dorciu
jesli jestes zaniepokojona, idz do dr.

piranju
sliczna buzka :-)
 
reklama
Do góry