reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

elisse Przekonać, przekonałam...ale on się zasłania brakiem czasu, a to brakiem kasy , oczywiście dalej wierzy że "jakoś to będzie".
 
reklama
Airfix skąd ja to znam ;)

Tynka trzymam kciuki, byś nie zdążyła się przebadać do końca. A żel Conceive plus polecam,może akurat to będzie to.
 
Tynka u mnie lekarz też mówi że mam torbielkę endometrialną prawdopodobnie po cc bo już po 8 tyg od cc coś mu się nie widziało, że zbytnio dobrze nie jest oczyszczona macica no i po 3 miesiącach torbielka się pojawiła, zrób sobie badanie markeru CA-125 gdzieś tak w środku cyklu nie na początku bo w czasie miesiączki może być podwyższony. Ja nawet podczas miesiączki mam dużo poniżej górnej granicy także u mnie nie wiem czy tak do końca to endo, z ciążą nie mam problemów zawsze za pierwszym razem się udaje i dolegliwości nie mam z tym związanych (bolesne miesiączki itp.) ale nie zmienia to faktu że tej torbielki nie mogę się pozbyć. Dlatego ja też tak skupiłam się na hormonach akurat przy staraniach na dziewczynke powinny być takie jak przy leczeniu endo, także typowo dziewczynkowe torbielka mi się w tedy zmniejszyła. Podobno ciąża pomaga bo nie ma miesiączki i endo się nie złuszcza :-) ja mam raczej skąpe miesiączki i nie bolesne. Ale jak ty masz obfite i bolesne to może być coś w tym tak jak dziewczyny piszą, endo niestety tak naprawdę da się stwierdzić pobierając wycinek czyli operacyjnie. Czytałam też że kobiety które mają endo często mają problemy z tarczycą, podobno niedobór jodu w organizmie może wywoływać niektóre schorzenia. Także dobrze że się zapisałaś do lekarza jeżeli jest dobry to odnajdzie co jest nie tak. Trzymam kciuki
Aha co do starań to tak jak Arfix pisze nie codziennie czytałam ostatnio badania, że przy częstym przytulanku znacznie spada ilość plemników w nasieniu, fakt jest taki że są one najmocniejsze i nie ma uszkodzonych ale zmniejsza się możliwość poczęcia ze względu na ich zmniejszoną ilość.
Ale się rozpisałam heheh

Ciekawe co tam u Panny Myszki? :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej Magic dzięki za wskazówki. Ja miesiączki mam skąpe ale za to bardzo bolesne. Miałam mówione że to przez moje tylozgiecie macicy ale ten ból to się robi nie do wytrzymania już. Najgorszy jest pierwszy dzień i noc bo przewaznie dostaje rano.
Martwię się ze to endometrioza i nigdy nie będę mogła zajść w ciążę :-(
 
Ostatnia edycja:
Hej Magic dzięki za wskazówki. Ja miesiączki mam skąpe ale za to bardzo bolesne. Miałam mówione że to przez moje tylozgiecie macicy ale ten ból to się robi nie do wytrzymania już. Najgorszy jest pierwszy dzień i noc bo przewaznie dostaje rano.
Martwię się ze to endometrioza i nigdy nie będę mogła zajść w ciążę :-(

Tynka nie masz co się do przodu zamartwiać, jeżeli okaże sie że to endo to pamietaj są takie osoby które na to cierpią i maja dzieci tu na babyboom też jest taki wątek, jakby co to pisz na priv ale musisz wiedzieć że to endo mam zestaw ziółek mi po nich torbielka się zmniejszyła ale że chciałam zajść w ciąże i to jeszcze starać się o dziewczynkę zaprzestałam ich picia. Dużo na ten temat czytałam dam Ci też wskazówki żywieniowe nie martw się nie jesteś w razie czego sama ;-) ;)
 
hejka słuchajcie mam chyba jakas depresje ciazowa tez tak mialyscie ze głupie myśli ze jak to teraz będzie wszystko się zmieni eh no wariatka jestem no :elvis:
 
Magda to na pewno hormony i według mnie to normalne że się martwisz jak to będzie. W końcu to nowy człowieczek, za którego będziesz odpowiedzialna i o którego będziesz się musiała troszczyć. Wszystko się ułoży zobaczysz. Jak posłuchasz serduszka i zobaczysz malucha na usg to myślę że zaczniesz cieszyć się ciążą. Tego Ci życzę.

Ja bardzo ale to bardzo chciałabym żeby mi się w końcu udało a mimo to jak sobie czasami wyobrażam że widzę te dwie kreski to strach mnie ogarnia bo to moja pierwsza ciąża będzie.
 
Magda To całkiem normalne :) Kochana,a w jaką ja rozpacz wpadam na przemian się ciesząc jak widzę cień na teście hahah no ktoś by pomyślał nienormalna, w ciążę zajść nie mogę ,ani utrzymać jak się udaje, a na płacz mnie zbiera bo w ciąży jestem i jak to bedzie hahah to chyba wina hormonow.

Tynka Oby Ci lekarz coś podpowiedział i żebyś i Ty mogła się cieszyć dwoma kreseczkami nie długo.

A mi chyba znów coś w psychice siada,ani nie myślę o staraniach,ani nic, przez tamte cykle ostatnie kiedy się staraliśmy miałam już całkiem poukładane w głowie jeśli chodzi o moją traumę porodu. Udało mi się to wszystko pokonać i starać na luzie.A teraz pomimo tego ze nie myślę o staraniach (no chyba ze podświadomie ) to znów się to pojawia i budzę się w nocy przerażona. Nie wiem może ja na jakąś psychoterapię powinnam iść albo co. Może tu jest przyczyna wszystkiego.
 
reklama
heja mi się calkiem pierdzieli w tej ciąży w glowie mam kolejny problem bo mam niedobor bialka s wynik jak jest norma od 60 to ja mam 51% bialka s czyli zaniżone no i tak te czasy aptt czy jakos tam i już sobie wkręcam ze zakrzepy mam w nogach już mnie kluja bola nogi już sobie nakręcam ze mam jakas zakrzepice czy jak ma się niedobor bialka s czy na tak wczesnym etapie mogą się porobić zakrzepy mój gin cos wspominal ze na następnej wizycie ustalimy co z tym zrobić czy clexan czy acard
 
Do góry