reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Link do: Czy da się zaplanować płeć dziecka?

Właśnie przeczytam i wynik mnie nie dziwi. Potwierdza się tylko to, że i tak jest tylko 50% szans na daną płeć. Mówi o spełnianiu warunków : pH, mikstury, odstępy, częsty sex, i cała reszta która robimy a to i tak daje 50% nigdy więcej, choć niektórzy twierdzą inaczej. Tylko in vitro daje gwarancję, reszta to marzenia [emoji3]

thgf3e3k5dy58h2b.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Andzelisia ja to z tych polskich to niestety nie mam obeznania. Ja jako lubrykant używam akurat sylku. Musisz jak kupujesz wypróbować na sobie bo niektóre te środki to zwiększają pH. Jakie masz ph w owulacje? Jeśli chodzi o irygacje to ja osobiście czytałam ale nie zamierzam stosować. Jest to dość stresujące. Myśle ze przy codziennym sexie to byś musiała co chwile sprawdzać (w dniach płodnych) czy sie zmienia pH, a w nocy i tak moze skoczyć i nie wyłapiesz tego. Irygacje to moim zdaniem bardziej przy metodzie o +12 bo wtedy wiesz ze zaraz owu minie i nie musisz sprawdzać pare dni itd. Do codziennego to moim zdaniem lepiej globulki ale tak jak Airfix pisała lepiej z tym uważać.
Któraś stosowała tu irygacje?




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
do tematu planowania płci dość sceptycznie podchodziłam, zainteresowałam sie tym tylko dlatego, bo byłam ciekawa ile potrafia przeżyc plemniczki, nie wiem teraz do końca czy wierzyc czy nie, poprzednia ciaża tez opieralam sie na testach owul. pozycja tak jak na chłopca i wspołzyłam najbliżej jak sie dało owulacji był chłopiec, nic nie bylo zamierzone poprostu chciałam dzieciątko, tym razem bedzie dość długi odstęp od owulacji wszystko inne tak jak w opisie na dziewczynke i tez nie zamierzone i jesli sie uda i wyjdzie z tego dziewuszka, naprawde uwierze. ;)
A u mnie dzis biało, bardzo biało od dwóch dni znaczy sluz sie pojawił dosc obfity oraz ból podbrzusza co jakis czas moze cos sugerowac ,albo nic ale zaczełam sobie notować jak sie nie uda to sie przyda na nastepny cykl.
 
Arya wiesz co mi sie tez wydaje ze to zawsze 50/50. O pH czytałam i chyba podawałam linka ze nie ma znaczenia tak naprawdę.
Ja spróbuje tego co wyczytałam i zobaczymy ale to bardziej dla samej siebie. Ogólnie to co czytam ostatnio to i tak wszystko sprzeczne tak naprawdę. Znajduje jedna teorie a zaraz zaprzeczenie jej! Nikt zreszta nie wie co działa. Osobiście najbardziej gdybym miała skłonić sie ku jakieś teori to dieta. Bo jako ze interesuje sie weganizmem i byłam weganka przed ciąża to uważam ze ma ona wielkie znaczenie i wpływ na nasz organizm miedzyinnymi na przyklad na choroby.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
do tematu planowania płci dość sceptycznie podchodziłam, zainteresowałam sie tym tylko dlatego, bo byłam ciekawa ile potrafia przeżyc plemniczki, nie wiem teraz do końca czy wierzyc czy nie, poprzednia ciaża tez opieralam sie na testach owul. pozycja tak jak na chłopca i wspołzyłam najbliżej jak sie dało owulacji był chłopiec, nic nie bylo zamierzone poprostu chciałam dzieciątko, tym razem bedzie dość długi odstęp od owulacji wszystko inne tak jak w opisie na dziewczynke i tez nie zamierzone i jesli sie uda i wyjdzie z tego dziewuszka, naprawde uwierze. ;)
A u mnie dzis biało, bardzo biało od dwóch dni znaczy sluz sie pojawił dosc obfity oraz ból podbrzusza co jakis czas moze cos sugerowac ,albo nic ale zaczełam sobie notować jak sie nie uda to sie przyda na nastepny cykl.
Ana, a sprawdzasz może temperaturę? Wiesz, czasami taka zwiększona wydzielina jest przy ciąży niby sporo mlecznej. U mnie to się nie sprawdza na początku ciąży. Ale temperaturę miałam cały czas podwyższoną. Trzymam kciuki [emoji6]

thgf3e3k5dy58h2b.png
 
co do diety wege zgadzam się i ja odnosnie jaki ma wpływ na nasz organizm, próbowałam pare wegańskich past i pasztetów niektore blee a niektore całkiem smaczne nawet bardzo, mój mięsożerca nie był w stanie poznac czy w pasztecie było mieso czy nie :p
 
Pisałam juz ze dziewczyny na GD poddają sie selekcji plemników itd i i tak wychodzą chłopcy!!! Jest chyba 93% powodzenia ale zawsze mozna byc w 7% i juz. To jest dopiero szok, wydają kupę tysięcy na to zeby "zaplanować płeć" a tak naprawdę sie nie udaje. Wiec moim zdaniem to wszystko jest w rękach Boga i tyle. Jak nam pisany chłopak to i tak bedzie chłopczyk.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Arya wlaśnie nie mierzyłam w tym cyklu w ostatniej ciązy mierzyłam co rano i nie wyłapałam nic szczegolnego w tym miałam zaczac od ewentualnej owul ale jakos nie bylo kiedy, a teraz to juz po ptakach za pozno.
 
Pisałam juz ze dziewczyny na GD poddają sie selekcji plemników itd i i tak wychodzą chłopcy!!! Jest chyba 93% powodzenia ale zawsze mozna byc w 7% i juz. To jest dopiero szok, wydają kupę tysięcy na to zeby "zaplanować płeć" a tak naprawdę sie nie udaje. Wiec moim zdaniem to wszystko jest w rękach Boga i tyle. Jak nam pisany chłopak to i tak bedzie chłopczyk.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

To jest chyba w tym wszystkim najpiękniejsze, że dopiero z czasem dowiaduje się o płci dziecka. Wszystkiego w życiu nie da się zaplanować i wydaje mi się, że gdyby się dało to po prostu by było nudno, życie by nas nie zaskakiwało.
 
reklama
Do góry