reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia pokarmowa?

Katem

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2022
Postów
16
Cześć ;)
Zaczęliśmy rozszerzenie diety, synek dostał sobotę,niedzielę marchewkę dwie łyżeczki a następnie w poniedziałek brokuł. We wtorek zrobiłam przerwę, w środę wyszły mu takie kropeczki (dosłownie z 5
Screenshot_2024-02-22-21-24-31-825_com.miui.gallery.jpg
ich było) na nogach które od razu zniknęły, zauważyłam je raz przy zmianie pieluchy (a zmieniam kilkukrotnie w ciągu dnia) i potem wieczorem przy kąpieli na rączce. Nie miał gorączki. Dopiero w poniedziałek mamy alergologa i nie mogę wytrzymać z niepewności 🥹
 
reklama
Szczerze mówiąc to wyglada chyba bardziej na ugryzienia. I jak jest tak po kolei to mogą być pluskwy. Ale nie jestem ekspertem. Przy alergii widziałam taka sucha i szorstka skore, coś jak przy AZS
 
Szczerze mówiąc to wyglada chyba bardziej na ugryzienia. I jak jest tak po kolei to mogą być pluskwy. Ale nie jestem ekspertem. Przy alergii widziałam taka sucha i szorstka skore, coś jak przy AZS
😱😱😱 I byłoby tylko przed dwa dni? Dziwne... mamy często w domu i nie widziałam żadnych robaków 🥹
 
Ale tak sobie myślę tego dnia była moja siostra i pierwsza kropeczka wyskoczyła po powrocie męża z pracy, może coś przyniósł na ubraniu 🥹 i parę dni temu zabiłam robaka w łazience.... Boże tylko nie robactwo
 
😱😱😱 I byłoby tylko przed dwa dni? Dziwne... mamy często w domu i nie widziałam żadnych robaków 🥹
nie no ja nie mówię ze macie brudno 😀 u mnie było coś podobnego ale latem, i w sumie tylko na córce, spaliśmy we trójkę i tez nie wiem skąd się wzięło. Miała tak kilka razy ale nawet materac podnosiliśmy i nic nie znalazłam:) samo przeszło
 
Ale tak sobie myślę tego dnia była moja siostra i pierwsza kropeczka wyskoczyła po powrocie męża z pracy, może coś przyniósł na ubraniu 🥹 i parę dni temu zabiłam robaka w łazience.... Boże tylko nie robactwo
Pluskwy nie mają związku ze stanem czystości w domu. Można je przywieźć chociażby z wakacji jeśli były w hotelu.

A co do robaków to mimo siatek w oknach to mi latem zawsze jakiś stwór wejdzie....
 
Oczywiście wiem że nikt mi nie zarzuca brudu 😆ja mam po prostu obsesję czystości i przeszłam lekkie załamanie nerwowe jak pomyślałam że to robaki 🥹 jeszcze rozszerzanie diety akurat się zgrało w czasie... Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji, zobaczymy co powie lekarz ☺️ oby to była jednarozowa akcja z ugryzieniem a nie alergia. Pozdrawiamy 😘
 
Cześć ;)
Zaczęliśmy rozszerzenie diety, synek dostał sobotę,niedzielę marchewkę dwie łyżeczki a następnie w poniedziałek brokuł. We wtorek zrobiłam przerwę, w środę wyszły mu takie kropeczki (dosłownie z 5 Zobacz załącznik 1613803ich było) na nogach które od razu zniknęły, zauważyłam je raz przy zmianie pieluchy (a zmieniam kilkukrotnie w ciągu dnia) i potem wieczorem przy kąpieli na rączce. Nie miał gorączki. Dopiero w poniedziałek mamy alergologa i nie mogę wytrzymać z niepewności 🥹
Wygląda bardziej na jakieś pogryzienie , pluskwy itp
 
A jednak okazało się że to pokrzywka od pokarmu. Marchewka i brokuł odstawiona na 3miesiące ;)
 
reklama
Hej,
Półtora roku i zaczęlī się alergie pokarmowe: jajo, marchew, jabłko.
Bardzo dziwne bo w testach dorszi ziemniaki wyszły zerowe, a po zjedzeniu wysypka na twarzy.
Jesteśmy na diecie która wyklucza to co wyszło w testach, po 4 tygodniach będziemy wprowadzać metodą drabiny pokarmowej jajko.
Ale na razie mam wrażenie, że nawet jak zje coś co było zerowe to też dostaje wysypki.
Czy ktoś miał podobny problem?

LJ
 
Do góry