reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to cukrzyca ciążowa

monam

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Luty 2021
Postów
64
Hej dziewczyny potrzebuje rady. Mam lekarza w czwartek więc wszystkiego się na pewno dowiem ale ciekawa jestem waszych może podobnych doświadczeń.
Obecnie kończę 11 tc. Zrobiłam w piątek wszystkie badania początkowe w tym glukozę na czczo która wyszła 98.
Zadzwoniłam do lekarza skonsultować, kazał przed wizytą zrobić krzywa cukrowa.
Dziś ją wykonałam i wyniki to : na czczo 94, po godzinie 149, po dwóch 126.
Wyniki wiem że są dobre oprócz tej glukozy na czczo. Czy w takiej sytuacji też stwierdza się cukrzycę i trzeba trzymać dietę skoro to tylko podwyższenie na czczo? Dodam że dzień przed starałam się jeść w miarę normalnie ale pół dnia wymiotowałam , kolacja nie późno i lekka, więc to na pewno nie dlatego że dzień przed pojadlam. Nie wiem co myśleć 🤷🏼‍♀️ dziękuję z góry za odpowiedzi ❤️
 
reklama
Wynik 92 na czczo i więcej jest obecnie kwalifikowany jako cukrzyca ciążowa. Także wizyta u diabetologa i kontrola glukometrem zapewne Ciebie nie ominie. Zwłaszcza że to już drugi wynik powyżej 92.
 
Niestety wynik ponad 90 na czczo to kwalifikacja do cukrzycy ciążowej. Miałam tak samo, wszystko się udało ustabilizować dieta i jednym posiłkiem późnym wieczorem i cukry w tym momencie mam super.
 
Według mojej diabetolog wynik powyżej 90 na czczo i powyżej 140 godzinę po posiłku oznacza cukrzyce ciążową. U mnie wyniki były 150 na czczo i prawie 300 po posiłku także bardzo wysokie. Włączyli mi insulinę 4 razy dziennie.
 
Wgl obowiązujących norm to niestety cukrzyca cukry na czczo są okropne ciężko je niestety uregulować sama dieta. Ale trzymam kciuki napewno się uda.
 
reklama
Do góry