reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to różyczka?

Robaczeeek

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Luty 2021
Postów
50
Dziewczyny, pisze tutaj do Was bo juz sama nie wiem co myśleć.
Jestem aktualnie w 13tc.
Robiłam badanie na różyczkę równo w 12tc, oto wyniki:
IgG 92,80 IU/ml ( <10 niereaktywne; >10 reaktywne)
IgM NIEJEDNOZNACZNY ( powtórzyć badanie po 2-3tyg)

Dzisiaj na wizycie u gin dowiedziałam sie, ze w sumie to niewiadomo czy mam różyczkę czy nie :(
Dostałam skierowanie na badanie, ale gin powiedziała żebym poszła je zrobić dopiero za 6tyg.
Powiedziała tez, ze niestety różyczki sie nie leczy wiec zostaje czekanie.
Ogólnie żadnych objawów u siebie nie zaobserwowałam, ale czytałam, ze bez objawów tez można przechodzić różyczkę.

Powiedzcie mi czy miałyście moze podobna sytuację do mojej lub co sądzicie - czekać z tym badaniem do 6 tyg czy iść zrobić po 3 tygodniach?
 
reklama
Dziewczyny, pisze tutaj do Was bo juz sama nie wiem co myśleć.
Jestem aktualnie w 13tc.
Robiłam badanie na różyczkę równo w 12tc, oto wyniki:
IgG 92,80 IU/ml ( <10 niereaktywne; >10 reaktywne)
IgM NIEJEDNOZNACZNY ( powtórzyć badanie po 2-3tyg)

Dzisiaj na wizycie u gin dowiedziałam sie, ze w sumie to niewiadomo czy mam różyczkę czy nie :(
Dostałam skierowanie na badanie, ale gin powiedziała żebym poszła je zrobić dopiero za 6tyg.
Powiedziała tez, ze niestety różyczki sie nie leczy wiec zostaje czekanie.
Ogólnie żadnych objawów u siebie nie zaobserwowałam, ale czytałam, ze bez objawów tez można przechodzić różyczkę.

Powiedzcie mi czy miałyście moze podobna sytuację do mojej lub co sądzicie - czekać z tym badaniem do 6 tyg czy iść zrobić po 3 tygodniach?
Ja bym się na Twoim miejscu skonsultowała z jakimś dobrym lekarzem zakaźnym.

W pierwszej ciąży miałam "problem" z cytomegalia. Od ginekologa usłyszałam, że tego się nie leczy i niestety co ma być z ciążą to będzie. Ginekolog nie skłamał, ale wizyta w poradni u zakaznika zdecydowanie zmniejszyła mój strach. Okazało się, że chorobę przebyła wcześniej, a średnie wyniki spowodowała ciąża (wzrost przeciwciał).

Nie wiem jak jest z Twoim wynikami, ale prawda taka, że ginekolodzy znają się na sprawach kobiecych. A inne przypadłości lepiej konsultować innymi specjalistami. Jak masz problemy z tarczyca to idziesz do Endo, jak z cukrzycą to do diabetologa. Więc ja bym badań nie robiła na własną rękę tylko pędziła do specjalisty.
 
Ja bym się na Twoim miejscu skonsultowała z jakimś dobrym lekarzem zakaźnym.

W pierwszej ciąży miałam "problem" z cytomegalia. Od ginekologa usłyszałam, że tego się nie leczy i niestety co ma być z ciążą to będzie. Ginekolog nie skłamał, ale wizyta w poradni u zakaznika zdecydowanie zmniejszyła mój strach. Okazało się, że chorobę przebyła wcześniej, a średnie wyniki spowodowała ciąża (wzrost przeciwciał).

Nie wiem jak jest z Twoim wynikami, ale prawda taka, że ginekolodzy znają się na sprawach kobiecych. A inne przypadłości lepiej konsultować innymi specjalistami. Jak masz problemy z tarczyca to idziesz do Endo, jak z cukrzycą to do diabetologa. Więc ja bym badań nie robiła na własną rękę tylko pędziła do specjalisty.
Dziekuje za podpowiedz. Moze rzeczywiście poszukam jakiegos lekarza zakaźnego i postaram sie umówić na wizytę
 
Ciężko powiedzieć. Masz dodatnie Igg co może oznaczać, że albo chorujesz, albo chorowałaś dawno temu (ewentualnie byłaś szczepiona). Bez wyniku Igm ciężko ocenić czy to aktualna choroba, czy przeciwciała z innego tytułu. Nie wiesz czy miałaś różyczkę jako dziecko?
 
Ciężko powiedzieć. Masz dodatnie Igg co może oznaczać, że albo chorujesz, albo chorowałaś dawno temu (ewentualnie byłaś szczepiona). Bez wyniku Igm ciężko ocenić czy to aktualna choroba, czy przeciwciała z innego tytułu. Nie wiesz czy miałaś różyczkę jako dziecko?
Kurcze, wlasnie nie mam pojęcia czy przechodziłam różyczkę . Podejrzewam, ze byłam szczepiona, ale czy szczepionka w dzieciństwie uodparnia 100% na całe życie?
Moze w przyszłym tygodniu powtórzę badanie - bedzie wtedy 2tyg od tego
 
Kurcze, wlasnie nie mam pojęcia czy przechodziłam różyczkę . Podejrzewam, ze byłam szczepiona, ale czy szczepionka w dzieciństwie uodparnia 100% na całe życie?
Moze w przyszłym tygodniu powtórzę badanie - bedzie wtedy 2tyg od tego
Ja mam 30 lat i w zeszłym roku byłam na badaniach do pracy, pobrali mi krew i lekarz widział, ze mam przeciwciała na różyczkę po szczepieniu w dzieciństwie wiec chyba u Ciebie jest duże prawdopobienstwo, ze to po szczepieniu
 
Ja mam 30 lat i w zeszłym roku byłam na badaniach do pracy, pobrali mi krew i lekarz widział, ze mam przeciwciała na różyczkę po szczepieniu w dzieciństwie wiec chyba u Ciebie jest duże prawdopobienstwo, ze to po szczepieniu
Znalazłam książeczkę zdrowia i w 2003 byłam szczepiona, czyli w wieku 12 lat, obecnie mam 30.
Ale i tak w przyszłym tygodniu pojadę na własna rękę zrobię raz jeszcze IgM i zobacze czy wynik bedzie określony czy dalej niejednoznaczny.
Dzieki dziewczyny za odzew :)
 
Dziewczyny, robiłam dzisiaj ponownie różyczkę ale tylko IgM - wynik ZNOWU niejednoznaczny. Po dwóch tygodniach i wynik niejednoznaczny czy to jest możliwe?
 
Dziewczyny, robiłam dzisiaj ponownie różyczkę ale tylko IgM - wynik ZNOWU niejednoznaczny. Po dwóch tygodniach i wynik niejednoznaczny czy to jest możliwe?
Nie mam pojęcia. Ja nadal jestem zdania, że powinnaś porozmawia z zakaźnikiem. Byłabyś spokojniejsza. A tak kolejne nerwy być może niepotrzebnie.
 
reklama
Od 19 maja robiłam 3 razy badania na różyczkę IGM każde wyszło NIEJEDNOZNACZNE - moja ginekolog kazała mi sie nie przejmowac tym.
Wczoraj zrobiłam IGM w innym laboratorium gdzie wyszło ze jest aktywne. Nie dużo ponad normę ale jest :(
Do zakaźnego lekarza sa duże kolejki nawet prywatnie. Dlatego pojadę do szpitala moze tam cospomoga?
 
Do góry