reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depresja w ciąży

Dołączył(a)
25 Lipiec 2023
Postów
3
Hej , jestem w 31 tygodniu ciąży .
Nie radzę sobie już z emocjami mam wrażenie ,że zwariuję tysiące mysli w głowie do tego coraz częściej myśli samobójcze. Przed ciążą leczyłam się parę lat na depresję, brałam leki , teraz nie biorę nic. Rozstałam się z ojcem dziecka , bo nie dojrzał do tego, tylko w głowie imprezy i rozrywki. Ciąża nie była planowana, namawiał mnie do aborcji , jednak dla mnie nie wchodziło to w grę .Nie mogłabym życ w wyrzutami sumienia, postanowiłam donosić ciąże. Postanowiłam że dam mu szanse , próbowałam ale on wogóle nie interesował się ciążą , dzieckiem nie reagował na zdjęcia usg , nie planował nic dla dziecka, tylko rozrywki i wyjścia z kolegami . Nie okazywał mi też żadnego wsparcia emocjonalnego, czułam, że się oddalamy, przestaliśmy się kochać , przestał mi okazywać jakiekolwiek czułości . Miałam wrażenie , że jestem dla niego tylko problemem. Wróciłam do rodziców, myślałam ze będzie o mnie walczył , jednak tak się nie stało. Nasz związek zakończył się , od 2 miesięcy nie mamy kontaktu nie interesuje się ciążą i wątpię aby to się zmieniło po narodzinach dziecka.. jednak to nie koniec moich problemów, mieszkam teraz z rodzicami , mama bardzo mnie wspiera, ale ojciec jest alkoholikiem od 20 lat , codziennie mi dogryza i się kłócimy, znęca się nade mną psychicznie ,zniszczył mi całe dzieciństwo i młodość boje się , że zniszczy tez mojemu synowi. Niestety w rodzinie nie mam nikogo do kogo mogłabym się wyprowadzic, czy istnieje jakaś organizacja która pomaga kobietą w mojej sytuacji ? Z góry dziękuję za odpowiedz
 
reklama
Doraźnie mogę polecić Ci telefon wsparcia dla kobiet w ciąży. Screen poniżej. Na dłuższą metę spróbuj znależć psychologa w swoim mieście. Potrzebujesz pomocy!
 

Załączniki

  • 863a237d-5caa-4d41-9d68-c39196ffbf17.jpeg
    863a237d-5caa-4d41-9d68-c39196ffbf17.jpeg
    59 KB · Wyświetleń: 46
Dziękuje ..umówiłam sie na wizytę , mam nadzieje ze coś mi to pomoze . Bardzo nie chce wracać teraz do lekow.
Cieszę się że udało się umówić. Po rozmowie z psychologiem mam nadzieję, że lepiej się poczujesz. Na pewno otrzymasz wsparcie i może jakieś dalsze wskazówki co możesz w swojej sytuacji zrobić. Co do leków w ciazy z tego co wiem, zdania lekarzy psychiatrów na ten temat są podzielone. Jednak jeśli korzyści dla matki są większe z brania leków to je przepisują. Jest kilka leków które są uznawane za bezpieczne w ciąży. Oczywiście nie odradzam ani nie doradzam Ci leków, bo nie jestem lekarzem. Porozmawiaj z psychologiem, myślę że od niego otrzymasz wsparcie i potem zdecydujesz co dalej. Najważniejsze żebyś sięgnęła po pomoc i bardzo dobrze że tej pomocy szukasz. Wierzę że wszystko się ułoży i poczujesz się lepiej.
 
Cieszę się że udało się umówić. Po rozmowie z psychologiem mam nadzieję, że lepiej się poczujesz. Na pewno otrzymasz wsparcie i może jakieś dalsze wskazówki co możesz w swojej sytuacji zrobić. Co do leków w ciazy z tego co wiem, zdania lekarzy psychiatrów na ten temat są podzielone. Jednak jeśli korzyści dla matki są większe z brania leków to je przepisują. Jest kilka leków które są uznawane za bezpieczne w ciąży. Oczywiście nie odradzam ani nie doradzam Ci leków, bo nie jestem lekarzem. Porozmawiaj z psychologiem, myślę że od niego otrzymasz wsparcie i potem zdecydujesz co dalej. Najważniejsze żebyś sięgnęła po pomoc i bardzo dobrze że tej pomocy szukasz. Wierzę że wszystko się ułoży i poczujesz się lepiej.
Też mam taką nadzieję . Jak narazie jest ciężko ale staram się robić wszystko aby było lepiej . Oglądam dużo seriali, filmów robię cokolwiek żeby zająć głowę i za dużo nie myśleć. Odpoczywać relaksować się.. tęsknie za ojcem mojego dziecka ale nie mogę nic zrobić.. Nie odzywa się, nie pyta jak się czuję, jak ciąża , poprostu porzucił nas, możliwe ,że ma już inną nie zdziwiłabym się . Bardzo mnie to boli ale nic nie mogę z tym zrobic, tylko pogodzić się..
 
Też mam taką nadzieję . Jak narazie jest ciężko ale staram się robić wszystko aby było lepiej . Oglądam dużo seriali, filmów robię cokolwiek żeby zająć głowę i za dużo nie myśleć. Odpoczywać relaksować się.. tęsknie za ojcem mojego dziecka ale nie mogę nic zrobić.. Nie odzywa się, nie pyta jak się czuję, jak ciąża , poprostu porzucił nas, możliwe ,że ma już inną nie zdziwiłabym się . Bardzo mnie to boli ale nic nie mogę z tym zrobic, tylko pogodzić się..
Jestes bardzo dzielna i walczysz, a to najważniejsze! Bardzo dobrze że znajdujesz sobie jakieś zajęcia jeśli Ci to pomaga. Jeśli nie masz ograniczeń związanych z ciążą czy samopoczuciem dobrym rozwiązaniem są też spacery i ogólnie to co sprawia że się relaksujesz.
Rozumiem, że jest Ci teraz trudno, że jest dużo emocji związanych z rozstaniem, a dodatkowo z pojawieniem się dziecka, hormony ciążowe też pewnie swoje działają.
Robisz to co najlepsze możesz dla siebie i dla maleństwa w tej chwili tzn nie zamykasz się w domu, starasz się mieć jakieś aktywności oraz szukasz pomocy. Jesteś naprawdę dzielna i mimo trudnej sytuacji na swój sposób próbujesz sobie radzić.
Na razie postaraj się skupić na sobie i dziecku. Jak się maleństwo urodzi podejmiesz.dalsze decyzję co do ojca dziecka np. dot alimentów. Teraz najważniejsza jesteś Ty i Twoje samopoczucie, żebyś dostała wsparcie psychologiczne i powoli stanęła na nogi po tym co Cię spotkało. Potem powoli małymi kroczkami będziesz sie mogła zająć kolejnymi sprawami.
Bardzo Ci kibicuje i wierzę w Ciebie!
 
reklama
Do góry