reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

chociaz raz kochana:-Dmoże nie jestem ,aż taką wiedźmą:laugh2:
No gdybys nie uzyla tego jednego zdania .....:wściekła/y::-p
Kochane Mamy mam trzy pytania:

1. Czy dajecie dzieciaczkom kaszki i jesli tak to jak: na rzadko w butli czy na gęsto łyżeczką i kiedy: rano czy wieczorem?
Czytam te schematy zywieniowe i nie piszą nic o kaszkach w 6 m-cu.
2. Czy po małym słoiczku zupki mogę podać mleko bo widzę, że Mała raczej traktuje je jak atrakcje a nie pełny posiłek.
3. Ile wychodzi Wam na dobę posiłków dla Maluszków?
Ja narazie daje w butli,bo dopiero wprowadzilam, i jak np wczoraj dostala o 21 przespala do 4-5 rano. A tu jedyny schemat poki co i jest cos o kaszkach HiPP: Schemat żywienia
Wprowadzam teraz nowe smaki, tak wiec po jabluszku czy marcheweczce, godzinke pozniej zawsze dostaje mleko.. bo jednak kilka lyzeczek to malo.
No i mi teraz wychodzi ze daje 4x 210 ml mleka, 1x180 ml kaszki, i sloiczki... smakujemy wiec kilka lyzeczek dziennie.:rofl2:
 
reklama
Moja też tylko na cycusiu, raz do czasu daje jej tylko jabłko lub marchewkę ok. 17/18. Poczekam do marca jeszcze. Swoją drogą moja na wygłodzoną na pewno nie wygląda haha;-);-);-) ach te słodkie fałdki:-)
 
My kaszkę dajemy na noc, po kąpieli w butelce i mała ładnie śpi zazwyczaj do 5, ale ostatnio do 6.30 :-) wczoraj nie dałam kaszki, bo była tak głodna i darła się niesamowicie, więc nawet nie robiłam kaszki żeby jej nie denerwować bardziej, tylko cycusia dałam i też spała do 6.30, więc nie jest to chyba zasługa kaszki :-)

Co do zupek i słoiczków, to dajemy tak ok 12 pół słoiczka (małego) zupki i pół deserku, do tego troszkę picia, a jak mój żarłok dalej głodny, to jeszcze mleko na dokładkę i w tedy na spacerek.

Karmienie wygląda tak:
ok. 6.30 cyc
ok. 9.30,100 ml butla
ok. 12 pół słoiczka zupki i pół deserku +popitka + czasem butla
potem (zwykle po spacerze) ok15-16 cyc, lub 120 butla
ok 18 ,100 ml butla
po 19 kąpiel, potem tak po 20.30 kaszka, zwykle zjada 150 ml.
I zwykle śpi do rana, choć bywa i tak że jak nie doje to jest jeszcze cycuś ok 23-24.
więc wychodzi 6 do 7 karmień dziennie, ale Amelka je małe porcje, więc pewnie dlatego tak często
czasem te godziny się przestawiają, np.jak dłużej na spacerku jesteśmy, albo coś, różnie bywa. Czasem uśniemy sobie razem po południu i mała przez cały ten czas na cycku wisi, więc później dłużej nie jest głodna.



 
jak ja zadroszcze tych nocy przespanych echhhh a mam pytanie czy maluszki spią w swoich łóżeczkach/pokojach czy z wami ?
 
Od kąd Amelka skończyła miesiąc, śpi w swoim pokoiku, w swoim łóżeczku :-) i bardzo jej to odpowiada. Jak się stesknimy to drzemiemy razem w dzień na kanapie, przed TV :-) albo u nas w sypialni :-)


 
Mój maluszek śpi z cycusiem przez pół nocy, tak wiec jego łóżeczko stoi obok rodzicielskiego:)
Starsza córa dostała własny pokoik na 1 urodzinki.
 
liiiviiia - obiadek czyli zupka czy juz coś "grubszego" dajesz?


czasem zupka czasem danie np ziemniaki z dynia albo ziemniaki ze szpinakiem zalezy co nam tego dnia w rece wpadnie ;-)


A teraz mam takie pytanko czy dajecie jednego dnia obiadek z dwoch dan czyli zupka i jakies ziemniaczki pozniej ?? czy albo to albo to ??
 
no tak, moja to ma pokoik "nufka sztuka nie śmigana " heheheh w ciągu dnia śpi na kanapie w salonie a w nocy z nami no ale ponieważ łóżko ma 250 na 250 to nie odczuwamy ciasnoty i jakoś nie spieszy się mi by ją przenieść gdzieś indziej ;-)
może przystawię łóżeczko do łóżka w sypialni hmmm
 
reklama
moja mala dostaje na noc 150ml kaszki ryzowej z cukinia i marchewka i po niej przesypia mi od 20 do 5 rano. pozniej ok 5.30 dostaje mleko 150ml
ok 10 dostaje biszkopta (bez glutenowego dla dzieci od 4 m-c)rozrobionego z mala ilosci mleka czasem podaje jej tez sloiczek dynie z ziemniakami albo owoce.
Moja mala wiecej niz 150 nie zje..
a kaszka i biszkopty przywiozla nam babcia z wloch i u nas sie sprawdzaja..wczesniej przed podaniem pytalam pediatre czy mozna i stwierdzila ze sa bez glutenu wiec mozna...
 
Do góry