reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Styczniowych Mamuś..czyli gotujemy, kucharzymy i rozpieszczamy nasze brzuszki:)

reklama
Sałatka z kurczaka i żurawiny.


Paczkę suszonej żurawiny - ok 200g sparzyć wrzątkiem i odcedzić (będzie mięciutka) Dodać to tego ok 300-400g kurczaka pieczonego lub smażonego (najlepiej pierś) pokrojonego w kosteczkę. Dodać dwie łyżki majonezu i 2 łyżki jogurtu naturalnego. Poszatkować duużo koperku i wcisnąć (lub bardzo drobno pokroić) około jeden/dwa ząbki czosnku.

Wszystko razem wymieszać i doprawić solą do smaku (zależy jak bardzo słony był kurczak)

I gotowe!! Naprawdę nie spodziewałam się że to takie dobre jest..
 
Ja mam taki :
0,5 kg wątróbki drobiowej
2 cebule
4 ząbki czosnku
olej, sól, pieprz, zioła (co kto lubi)
Oczyszczone wątróbki smażysz na patelni dodajesz cebule i czosnek (posiekane), smażysz aż wątróbka będzie miękka.
Przyprawiasz, smakujesz, mielisz (ja używam do tego blendera) na jednolitą masę ;)
Przekładasz do miseczki i do lodówki ( ja na święta dodaje jeszcze na spód morele suszone ale nie są konieczne)
 
Podejrzewam że możesz próbować ze wszystkiego zrobić :) Np ugotować kurczaka w rosole obrać z kosteczek przyprawić dorzucić cebulki i co tam jeszcze się lubi i też zmiksować ale z samego kurczaczka to będzie suche ewentualnie dodać tego rosołku i zrobić żeby był maziowaty :p
 
A jutro będę robiła leczo :-), widzę, że dużą popularnością się tu cieszy :-)! Może być smaczna ta sałatka z żurawiny i kurczaka, muszę spróbować ;-).
 
reklama
Do góry