reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dietka mamy karmiącej?..

reklama
Synek prężył się przy piersi i płakał - podobny problem miałam ze starszym - u niego doszły zmiany skórne - lekarz powiedział nam że to skaza. Teraz nie czekam aż mu coś wyjdzie na skórze, tylko od razu przeszłam na dietę. Jestem bardzo zdeterminowana żeby karmić - starszego karmiłam prawie rok, nie chce tego odbierać mojemu młodszemu. Dodam że ważę teraz czyli 8 tygodni po porodzie jakieś 45 kg ( moja normalna waga poza ciążą) i trochę brak mi sił mimo że cały czas coś podjadam. Myślicie że skazuję się na osteoporozę? Dzisiaj poleciłam mężowi żeby mi kupił wapno dla karmiących.
 
jak dziecko ma skaze to potem okazuje sie ze mleko jest praktycznie wszedzie... a jak jeszcze do tego dochodzi uczulenie na soje to wogole masakra...moj starszak mial skaze ale juz nie karmilam wtedy piersia wiec nie pomoge w diecie dla mamy
 
Witajcie, ja również jestem na diecie bez mlecznej, ponieważ jak u Ciebie mój mały miał problemy z brzuszkiem, prężył się strasznie i dostał okropnej wysypki na buzi takiej suchej i czerwonej. Alergie potwierdziła niestety doktor pediatra alergolog :(. Co do dań to na szczęście mamy lato i tak młode u mnie królują młode ziemniaczki z margaryną do tego kotlet z indyka, kurczaka, czy mielony, i sałatka np z pomidorów z cebulką i olejem. Strasznie chudnę i dlatego pozwalam sobie na sezamki bo nie mają mleka, ostatnio robiłam naleśniki na mleku sojowym (tym z biedronki waniliowym) z truskawkami pychota.
 
Do kanapek to używam Benekol, ale jest dość drogi a tak do dań to margarynę z biedronki tortową w składzie są tylko oleje roślinne. jak na razie małemu nic nie jest.
 
ja tez odstawilam nabiał, chociaz jeszcze pewności nie mamy czy to uczulenie na nabial. Tymek ma wysypkę, chociaz coraz bardziej wątpie w to, czy to nabiałowa, bo od tygodnia nie ruszam nic, a poprawy brak. Ja do tego jeszcze nie jem mięsa, to dla mnie w ogole masakryczna katorga. Nawet nie bardzo mam co na kanapke polożyć. Tylko pomidor, ogórek i dżemiki/konfitury do tego tylko z owocow nieuczulających :(.
Pomysły na obiady: ryż z jabłkiem, ryż/ makaron z warzywami gotowanymi na parze lub podsmażonymi na margarynie, ziemniaczki, marchewka z groszkiem na gęsto, kotlety sojowe, zupy (rosół, krem z pomidorow, krem z marchwi - wszystko oczywiście bez smietany, barszcz czerwony...)ryba pieczona w piekarniku z margaryną i pietruszką lub koperkiem, kopytka, pyzy i inne kluchy... ale fakt, chodzę cały czas głodna, nawet ciasteczka sobie zjeśc nie można :(, więc wcinam chrupki kukurydziane :)))
 
Wy się tak męczycie a ja napisze moje menu i napiszcie czemu tak nie możecie jeść?
śniadanie- smażona kiełbaska lu kanapka z wędliną (bez masła ani margaryny) ewentualnie jajko
objad-pieczony kurczak, mielone, kotlety schabowe, piersi z kurczaka, lub mięso duszone do tego ziemniaki, kasza,ryż i surowki np buraczki, zupa- rosół, pomidorowa, ogórkowa, krupnik, flaki
kolacji zazwyczaj nie jem a jak juz to kanapka z czym kolwiek
 
reklama
Do góry