reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci z czerwca 2004

Agadaria to super, że praca ci pasuje i że córcia dzielnie opiera się wirusom i bakteriom w przedszkolu :-)
 
reklama
Hej!
Moja Gaba chodzi do pzredszkola, pzreszli do nowej sali "5-latki". I jakoś taka poważniejsza się stała, chętnie wykonuje różne zadania z książeczek edukacyjnycj i często powtarza, ze maluchy więcej się bawią a starszaki więcej się ucza. I zadaje mnóstwo pytań, teraz jest na etapie śmierci, duszy i skąd się biorą dzieci. Już sobie zapanowała, że będzie miała parkę - bliźnięta (w pzredszkolu bawi się w dom bo w domu idą w ruch samochody i zwierzaki).
A jak wasze 5-latki? Co JE interesuje? Chodzicie z Waszymi pociechami na jakieś zorganizowane zajęcia?
 
Bohaciefka mój Dawid uwielbia bohaterów: Ben10, Spiderman, Batman ;-). Wszystko co szybkie i niebezpieczne jest cool: wyścigówki, szybka jazda rowerem (w tym roku nauczył się już na 2 kółkach:-)) i samochodem :tak:. Jego zainteresowania ogólnie rzecz biorąc odzwierciedlają jego charakter: wszystko-szybko-niebezpiecznie - natychmiast :-D. Energia rozpiera go zawsze i wszędzie, istne żywe sreberko z niego :-p
 
Dorotko,na razie jest dobrze:)
Im dziecko starsze tym myślę silniejsze:)
Boziu,Ty już 30 tydzień ukonczylaś...Ale cudownie...Zleci jak z płatka:)

Bohaciefka-witam:)
Moja Mała uwielbia dinozaury.Ma "pooważne"encyklopedie,filmy tematyczne,ogląda je non stop:)A energii ma za nas wszystkich:)Np.dziś-byliśmy w lesie jakies 2 godz(samego łażenia),nawet sekundy nie odpoczęła-pojechała z dziadkami do cioci w odwiedziny bo jej mało:) Generalnie jest grzeczna,nie moge zlego słowa p[owiedzieć,choć zdarzają się momenty "gorszego"zachowania:)

Idę na Kubicę dziewczynki:*****
 
Zazwyczaj jest dość grzeczny, ale czasami mu z lekka odbija i rzuca tekstem typu: już nie jesteście moimi rodzicami (bo np. nie dostał lodów :eek:)
he,he moja za to mówi, że się wyprowadzi albo poszuka nowego domu, od czasu do czasu buntuje sie i czeka na naszą reakcję. Zauważyłam, że kiedy my jako rodzice jesteśmy stanowczy i trzymamy sie zasad to moja choć buntuje się mocno ale trwa to krótko i efekty są długofalowe (następnego dnia dziecko uśmiechniete nawet nie pamieta, że miała bunt i nas o mało do rozstroju nerwowego nie doprowadziła), jak reakcja jest jak flaki z olejem to bunt przybiera na sile.
dorota - jesteś zgrabną "ciężarówką", ślicznie wyglądacie :).
agadaria - moja córcia też bawi sie dinozaurami i uwielbia oglądać przyrodnicze filmy o nich, do tego repertuaru dochodzą konie i samochody.

Moja córka z czego popadnie robi skrzydła i mówi, ze chce latac jak Piotruś Pan! I macha tymi samorobnymi skrzydełkami zeskakując z kanapy.
 
Witam moja Anastazja uwielbia konie i psy. Ogląda winx, hannah montana i filmy przyrodnicze.
Ostatni ma chwile buntu, aż mózg mi paruje:baffled:Myślałam,że to zazdrość o pięciomiesięczną siostrę, ale widzę,że i wasze dzieci to miewają więc może to taki wiek:confused:.
Mam do Was pytanie odnośnie pierwszej klasy, czy planujecie puścić dzieci w przyszłym roku do szkoły. Rozmawaiłam z przedszkolanką wiem,że dzieci mają tam w wieku 5 lat przygotowanie do 1 klasy, od znajomych pedagogów wiem,że 1 klasa to materiał zerówki i rodzice 7 latków są wkurzeni. Nie wiem wiec czy jest sens aby Tusia chodziła do zerówki. Mój Mąż nie jest do końca przekonany a ja....ups może zbyt ambitna nie swoim kosztem jestem:sorry2:
Z Zuzanką nie będę miała takich wątpliwości, bo Ona w wieku 6 lat będzie pierwszoklasistą, a teraz..... Anastazja jest ambitna umie pisać, liczy i czyta proste wyrazy no i chce iść do szkoły po wakacjach:sorry2:
Co Wy na to???????????
 
Aga19 - ja też mam wątpliwości i daję sobie czas do namysłu, podejmować decyzji na razie nie musimy. Pogadam z pzredszkolanka, obejrzę szkołę i wtedy ocenie co zrobić.
 
reklama
Hej laseczki :-). Sorki ale jakoś nie mam weny do pisania. W skrócie, jutro zaczynam 9 miesiąc ciąży, skurcze przepowiadające już miewam, więc po mału organizm przygotowuje się do porodu. Czuję się ok (miałam ponad 3 tygodnie masakryczną rwę kulszową ale mały zmienił chyba pozycję i teraz jest ok).
Jeśli chodzi o Dawidka zalicza właśnie pierwszą zakaźną chorobę, ospę wietrzną :tak:, a wysypało go że hej. Już prawie tydzień choroby więc z dnia na dzień powinno być coraz lepiej :-). Nawet ospa nie pozbawiła go niespożytej energii i temperamentu żywego sreberka :-p

Zmykam na poranne smarowanko mojej małej zarazy :-D
 
Do góry