reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaczkowe menu

reklama
a u nas wygląda to tak (ostatnio się trochę poprzestawiało bo mały zaczął wstawać o 5:/)
6.00- 180ml mm
10.00- 125ml kaszki
12.30- zupka
15.00 180ml mm
17.30 owoce
19-20 180ml + 4 łyżeczki kleiku

Coś mi się mały poprzestawiał bo zawsze usypiał o 20.30 a teraz o 19 a przez to mam wczesną pobudkę:-( no ale przynajmniej w nocy się nie budzi:-)
 
a co oprócz owoców dajecie dzieciaczkom na deserek? bo ja zaczełam podawać jeszcze jogurt waniliowy taki dla dzieci nestle, nie wiem co moge dawać jeszcze dizecku? próbowałąm chrupki kukurydziane ale całe mieszkanie było wtedy w rozmokniętych chrupkach :p a mała tylko sie wkurzała ze sobie do buzi ledwo trafia :p

aha jeszcze podaje 125 ml zupki, ze słoiczków, ostatnio mała nie chce całej zjeść, to chyba wina dziąsełek też
ale od początku jak podaje zupki mała po zjedzeniu nawet całego słoiczka zachowywała sie jakby sobie nie pojadła, w ogóle jak je coś innego niż mleko to zachowuje sie jakby nie zaspokajało to jej głodu.. nie wiem czym to jest spowodowane, czy ona nie potrafi sie jeszcze najeść łyżeczką czy co.. :(
 
A u nas wygląda to ostatnio tak:

1-3 w nocy - mleczko 210 ml - różnie się budzi... - butla
8:30 - kaszka na mleczku 150 ml - łyżeczką
12:30-13 - obiadek mamuni :-p:sorry2::-D - łyżeczką
ok. 16 - podwieczorek (owoc - tu daje słoiczek - są pycha, sama podjadam) - łyżeczką
18-19 - mleczko 210 ml - butla

Wychodzi 5 posiłków na dobę.
 
A u mnie jest tak:
ok 6 -90 ml leka-więcej nie zje.
ok. 8.30 przed snem 90-120ml mleka.
ok. 10.30 deserek 190g.
ok. 13 mleko przed snem ok 90ml.
ok. 14.30 po przebudzeniu zupka mojej roboty tak ok 200ml.
ok. 17 mleko przed snem ok 90ml
ok. 19 tu była kaszka 120ml ale mały ma zatwardzenia wiec aby zobaczyć czy to jest powodem wykluczyliśmy kaszkę z jadłospisu na kilka dni. W zamian zjada 150 mleka
W nocy budzi się o 24 i 3 i zjada 120ml
Chciałam wykluczyc mleko przed spaniem aby zjadał więcej a rzadziej ale nie da rady. Jak nie dostanie to mam sajgon w domu a nawet jak zaśnie bez to śpi zamiast półtorej godziny tylko 30 min a później jest bardzo marudny.

czesto je twoj bobasek, ja to rozumiem bo wiaodmo ze dziekco ustala ale moja lekarka to by cie zbesztala :)
 
czesto je twoj bobasek, ja to rozumiem bo wiaodmo ze dziekco ustala ale moja lekarka to by cie zbesztala :)

Mi też się wydaje, że często.

k8sad - a ja byś spróbowała połączyć posiłki 6 i 8:30 wtedy wyszło by 210 mleczka na raz. Tym bardziej, że dużej różnicy w czasie nie ma... I tak pokombinować z następnymi. Trochę uwiązana jesteś przez takie częste podjadanie...
 
misiuunia ja daje właśnie chrupki kukurydziane ale chwila moment i ich nie ma za to wszystko w koło jest w chrupkach;-), daje jogurcik owocowy albo biszkopciki namoczone w herbacie ale to daje między posiłkami jak się już domaga a to jeszcze nie jego pora a na deserek to przeważnie jakieś owoce;-)
K8sad u mnie właśnie było odwrotnie że mały jadł dużo i to co 3h i lekarka kazała mu dawać mniej a częściej bo to podobne lepiej i dużo picia dawać
 
biszkoptów jeszcze nie próbowałam dawać :)

a powiedzcie czy wasze dzieci piją herbatkę lub wodę? bo moja nie chce.. czasem tylko raz na pare dni albo jak ma czkawke ale tez nie zawsze :(
 
biszkoptów jeszcze nie próbowałam dawać :)

a powiedzcie czy wasze dzieci piją herbatkę lub wodę? bo moja nie chce.. czasem tylko raz na pare dni albo jak ma czkawke ale tez nie zawsze :(

Mój pije, daję herbatki, wodę i soczki (niektóre rozcieńczam z wodą bo są strasznie słodkie). 200 ml napojów to jest minimum jakie w ciągu dnia wypije... jak nie więcej ;)
 
reklama
Do góry