reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Edukacja domowa

Weź pod uwage nie to, czy idą koledzy, tylko czy on jest dojrzały do szkoły - i nie chodzi tu o intelekt tylko o umiejętność dostosowania się do wymagań typu dłuższe siedzenie w ławce, pisanie, robienie praktycznie wszystkiego pod dyktando - tzn w tym czasie kiedy Pani i cała reszta :) czy ma sprawna rączkę, czy potrafi głoskować...sporo jest takich wytycznych, które dobrze byłoby spełniać żeby dziecko od razu na wstępie się do szkoły nie zniechęciło. Jeżeli ewidentnie nie potrafi rezygnować np z zabawy na rzecz rysowania czy słuchania książeczek to może być mu w szkole trudno
Jeżeli masz wątpliwości - przegadaj z wychowawcą albo jeśli chcesz kogoś obiektywnego - z psychologiem lub pedagogiem w poradni
Co do rówieśników - na początku może być mu trudno ale dzieci w tym wieku raczej dość łatwo zawierają nowe znajomosci i przyjaźnie nie są jeszcze zbyt trwałe, jeśli nie pójdzie z dawnymi znajomymi to pozna nowych:)
 
reklama
Córka mojej kuzynki ma obecnie już 2 rok taką edukację domową, w jej przypadku nie była to decyzją rodziców tylko losu, który sprawił, że dziecko jest chore i nie może chodzić do szkoły. Efekty nauki są bardzo dobre a nawet z tego co zauważa jej mama lepsze niż jak chodziła do I klasy. Nie wiem jak to możliwe ale uczy się z takich książek: Podręczniki szkolne, e-booki, e-ćwiczenia | Księgarnia internetowa WSiP: Wyniki wyszukiwania a z tego co mówi mama w szkole mają inne. Nie wiem czy w takich sytuacjach nauczyciel dobiera inaczej książki??Tak czy siak nauczyciele przyjeżdżają do dziecka a dziecko nawet na nich czeka-dziwne ale prawdziwe. Nie wiem na swoim przykładzie ale z doświadczenia i opowiadań kuzynki polecam taką formę nauki.
 
MonikaNO oczywiście, że takie same, bo wszystkich obowiązuje ta sama podstawa programowa. Pytanie tylko z jakich konkretnie i czy w ogóle chcesz korzystać. To zależy jak się dogadasz z nauczycielem, który będzie przygotowywał egzamin, czy będzie on z konkretnego programu. Wszystko kwestia dogadania się ze szkołą. Oni muszą Ci przedstawić zagadnienia, z których będzie egzamin, resztę możesz dobrać sama.

My o ed myślimy już od 10lat. Za "chwile" zaczynamy oficjalnie z Ludwikiem.
My także ;)

Córka mojej kuzynki ma obecnie już 2 rok taką edukację domową, w jej przypadku nie była to decyzją rodziców tylko losu, który sprawił, że dziecko jest chore i nie może chodzić do szkoły. Efekty nauki są bardzo dobre a nawet z tego co zauważa jej mama lepsze niż jak chodziła do I klasy. Nie wiem jak to możliwe ale uczy się z takich książek: Podręczniki szkolne, e-booki, e-ćwiczenia | Księgarnia internetowa WSiP: Wyniki wyszukiwania a z tego co mówi mama w szkole mają inne. Nie wiem czy w takich sytuacjach nauczyciel dobiera inaczej książki??Tak czy siak nauczyciele przyjeżdżają do dziecka a dziecko nawet na nich czeka-dziwne ale prawdziwe. Nie wiem na swoim przykładzie ale z doświadczenia i opowiadań kuzynki polecam taką formę nauki.

A czy to nie jest przypadkiem nauczanie indywidualne, skoro nauczyciele przychodzą do dziecka? Bo to nie to samo, co ED.
 
Ostatnia edycja:
Witam , od września 2014 r. weszliśmy wraz z naszym najmłodszym synem w świat ED . Ja osobiście jestem bardzo zadowolona zresztą tak jak mój syn :) . Odnośnie książek nikt nie narzucił mi tytułów książek z jakich mam korzystać. Korzystam z materiałów dostępnych w internecie. Odnośnie nauki czytania korzystam z ELEMENTARZA Falskiego. Jest dobrze opracowany a informacje łatwo przysfajane przez dziecko .
Chętnie nawiąże kontakt z rodzicami z ED szkoły Montessori w Koszarawie Bystrej.
 
Witam serdecznie Megami :).Dziękuję za odzew :) Pierwszy rok nauki czy już dłuższe doświadczenie w tym temacie :-) ? Interesuje mnie kwestia egzaminów maluchów , coś tam słyszałam ale czym więcej informacji od rodziców tym lepiej .
 
U nas pierwszy rok, w dodatku bez egzaminów, więc nie mam doświadczenia. Podobno bardzo przyjazna atmosfera. Dzieciaki bawią się w najlepsze i kolejno są 'wyciągane' do mycia i egzaminu :-) podobno bezstresowo.
 
Ja mam trójkę dzieci i nie dałabym rady uczyć w domu, zresztą obawiam się , że nie miałabym mimo wszystko kompetencji ku temu - a dzieciak powinien się też uspołeczniać, ale w sumie jak ktoś czuje, że da radę, to te pierwsze klasy można spróbować i w domu.
 
reklama
Zostawienie dziecka przy laptopie, nie zawsze musi się wiązać z grami, które nic nie wnoszą. Na stronie Bajkotwory dzieci mogą zrobić bajkę za pomocą prostego kreatora w 15 minut. Ta aplikacja edukacyjna pobudza intelektualnie i jest bezpieczna dla dzieci. Na stronie są opinie specjalistów. Moje dziecko odkryło w sobie talent aktora i reżysera :)
 
Do góry