reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko mama

Hej, dziewczyny jestem, będę juz niedlugo mama grudniową 2011. Mam pytanie do Mam, ktore używają pieluch tetrowych/flanelowych, bede rodzic w podobnym okresie Wy jestescie doświadczone. Jak jest w poszczególnych miesiacach z siusianiem ? Czy pieluszki przemakają i czy za kazdym razem wraz z pieluszką zmienia sie tez spioszki/body itp. Jestem w trakcie zakupów. Zastanawiam sie ile potrzebuje śpioszków, ile body i ile pół-śpiochów rozmiary 56 i 62. Na pewno więcej niż mamy, które używają pampersów ale nie wiem ile to jest to "więcej".
Pozdrawiamy !

Myślę że ciuszki rozmiar 56, to naprawdę niewiele, bo tak jak pisała juchu, czasem dzieci rodzą się większe, a jak nawet urodzą się mniejsze to szybko wyrastają, a takie małe dzieci aż tak często się nie przebiera, ja bynajmniej tylko po kąpieli zmieniałam ciuszki:) Takie maluszki zazwyczaj śpią i jedzą tylko ;)
Odnośnie zakładania pieluch tetrowych to ja nie polecam, takie maluszki często siusiają gdzieś co kilkanaście minut i taka pielucha będzie go ziąbić i prania co nie miara, a tak pieluszke zmienisz co 2 - 3 h i maluszka nic ziąbić nie będzie, ale to Twoja decyzja. Są tanie pieluchy rossmanowskie wiec może zastanów się jeszcze. Pozdrawiam.


malutka, nulini - hehehe dobre:D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Blondi ale chyba Autostopowiczka mieszka gdzies na Bałkanach wiec tam nie ma Rosmanna ;)

Ja tez odradzam kupowania duzej ilosci ciuszków w rozmiarze 56, bo po pierwsz maluszek szybbciutko wyrasta z tego ozmiaru, po drugie rekawki zawsze mozna podwinąc a na stópki załozyc skarpetki a po trzecie jesli bedziesz zakładac pieluchy tetrowe to automatycznie długośc tułowia Twojego maluszka sie zwiekszy, więc ciuszki w rozmiarze 56 moga byc za ciasne w kroku i uwierac dzidzie.
 
A wiecie co, ja właśnie zakupiłam pieluszki wielorazowe (zestaw Flip) i mam nadzieje ze jutro dojdą. Są o nich prawie same pozytywne opinie. Więc jak Autostopowiczka chciałaby używać np tetry to polecam kupić jakiś otulacz PULowy albo wełniany. W tym zestawie co ja zamówiłam są 2 otulacze one size i 6 wkładów z mikrofibry, ale zamiast tych wkładów można też w środek wpakować tetre , flanele, nawet ręczniczek frotowy ( ikeowski Nackten 60x40 koszt 2 zł - dla noworodka przecinamy na poł i składamy w prostokąt) Na to można dać papierek jednorazowy który zatrzymuje kupke żeby wkład się tak nie zabrudził. A body rzeczywiście muszą byc rozmiar większe żeby się ten otulacz z wkładem zmieścił.

Powodzenia Autostopowiczko, jeśli skorzystasz. :)

A w ogóle któraś z was używa pieluszek wielorazowych? Może mogłaby się wypowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:
Witam, i jak tam dziewczyny ?? Jak idzie Wam pieluszkowanie z wielorazówkami ?? My z M też się nastawiliśmy na taki ekstremalny sport z dzieciaczkiem :) Wczoraj zakupiliśmy wyprawkę i jutro powinna być u nas. Już się nie mogę doczekać, żeby zobaczyć jak to będzie w praktyce... ale odwrotu już nie ma :p inwestycja zrobiona - teraz trzeba będzie walczyć :)

Patrycja89 - jak tam Twoje Flipy? Sprawdzają się ??
 
A sprawdzają, sprawdzają :) co prawda jak więcej sika to czasem przemakają ale mój w nich chodzi non stop. W ogole nie używamy jednowazówek, no chyba że na długą jazdę autem, bo mamy do rodziców 5h.
 
wiem patrycja, używam ich dlatego rzadko, a Wy pewnie mówicie o tym wielorazowych co się do nich te wkładki daje tak?
ale to chyba drogi interes:-(

na pewno tańszy niż pampersy

** Najtaniej ** Pieluszka KIESZONKA + WKŁAD ! (2031674940) - Aukcje internetowe Allegro
o coś takiego chodzi ??
może możecie mi coś polecić?
ja mam jedną taką z takim jakby "języczkiem" i ten języczek ma kieszonkę
do tej kieszonki się to wkładkę daje tak??
a czy kupkę idzie sprać ładnie??
 
reklama
Ja zainwestowałam właśnie w pieluszki z kieszonką ... plus dodatkowe wkłady i wkłady tzw. sucha pielucha z Canpolu (zeby kupka tak bardzo nie brudziła tej wkładki chłonnej, a paczka 112szt kosztuje 10zł).
Czy się sprawdzają dam znać za około miesiąc, gdy moja dzidzia się urodzi ;)
 
Do góry