reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fakty, mity i ciekawostki dotyczące ciąży !!

A ja po prostu zalecam zdrowy rozsądek:D
1. Kiedy brzuszek jest już duży powinno spać się na lewym boku (chodzi o położenie konkretnych naczyń krwionośnych i swobodny przepływ krwi) a ja wiem, że jak w 9 m-cu w ogóle uda się spokojnie spać niezależnie od pozycji- -to już jest nieźle.
2. Zdrowe odżywianie - oczywiste - jeść dużo kasz, ciemnego pieczywa owoców, warzyw itd... A jak wcale nie da się na to wszystko patrzeć - bo żołądek szeleje :-p
3. Sport - zasada jest prosta - jeśli przed ciążą byłaś osobą aktywną, wszystko przebiega bez komplikacji i ma się ochotę, to nie trzeba przerywać.
ALE!!!- jeśli obijałaś się to teraz nie nadrabiaj zaległości - lepiej postaw na spacery

A ja?- tańczę dalej taniec brzucha (unikam niektórych figur) a będąc w poprzedniej ciąży jadłam zdrowo, ruszałam się ale z premedytacją ŁAMAŁAM WSZYSTKIE PRZESĄDY
i synek urodził się zdrowy, ładny, nie miał zawiązanej pętli na szyi i nikomu z moich znajomych niczego myszy nie zjadły (chyba) :D
 
reklama
AHA i w czwartym miesiącu ciąży spałam pod namiotem za kołem podbiegunowym - na prawdę - i to było 100x lepsze niż lipcowe upały w Polsce:-)
 
ASTERIA: ja w pierwszej ciazy sie podobno nic nie zmielam i tez mam core, chco jak teraz patrze na foty t wygladalam strasznie :)

Co do przesadu z fryzjerem - to ja wlasnie jestem po wizycie i farbowaniu :)
 
ja tez zmieniłam kolor wlosow;) juz nie sa czerwono-rozowe-blad;-) tylko winna czerwien:p

Dzieczyny czy wiecie ze nie mozemy miec zelowych paznokci w ciazy?:> dowiedzialam sie ze profesjonalistka nigdy nie wykonuje zeli u kobiet w ciazy wynika to z tego ze jezeli kobieta trafia do szpitala to lekarze musza to zdzierać..
 
ja tez zmieniłam kolor wlosow;) juz nie sa czerwono-rozowe-blad;-) tylko winna czerwien:p

Dzieczyny czy wiecie ze nie mozemy miec zelowych paznokci w ciazy?:> dowiedzialam sie ze profesjonalistka nigdy nie wykonuje zeli u kobiet w ciazy wynika to z tego ze jezeli kobieta trafia do szpitala to lekarze musza to zdzierać..

ja słyszałam, że w szpitalu trzeba mieć krótkie, naturalne paznokcie, ale dlaczego - pojęcia nie mam :) Może chodzi o to by sobie lub komuś krzywdy nie zrobić przy zaciskaniu pięści ;)
 
reklama
Do góry