reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalne sprawy i papierkologia

A jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o macierzyński w ZUSie, akt urodzenia dziecka? Co jeszcze?
 
reklama
witam
w srode mam sie zgłosic do lekarza po skierowanie a w sobote do szpitala jezeli nie urodze. Bede juz 8 dni po terminie wg om .I teraz mam pytanie czy w szpitalu ze skierowaniem normalnie mnie przyjma i połoza czy zrobia ktg i odesla do domu?
dodam ze corka tydzien po terminie miala zanikajace tetno co groziło zamartwica plodu i szescio godzinny porod wywoływany oksytocyna zakonczyl sie cc ,wiec nie moga mi juz wywoływac porodu .Obawiam sie o zycie maluszka jezeli beda chcieli mnie odesłac,myslicie ze beda chcieli czekac az samo sie zacznie czy wykonaja druga cesarke? czy ktoras mama była w podobnej sytuacji? jak to wyglada z tym skierowaniem? czy moga mi odmowic w przypadku malej ilosci miejsc?
 
z tego co wiem, nie jest Ci potrzebne skierowanie do szpitala, ja zgłosiłam się np w czwartek sama do szpitala, potrzymali dwa dni i wypuścili, zrobili usg, badanie i ktg dwa razy...
 
mala ja jestem w bardzo podobnej sytuacji...pierwszy poród taki sam, teraz dostałam już skierowanie i jeżeli nic się nie wydarzy do terminu to mam mieć drugie cc bo tak jak wspomniałaś nie możemy mieć drugi raz wywołania jeżeli skończyło się cc..
...moim zdaniem przyjmą Cię ze skierowaniem, tym bardziej, że to 8 dni po terminie i jeżeli nie będzie zwiastunów porodu zrobią ci cc

odmówić ci raczej nie mogą:no: ewentualnie skierują do innego szpitala w razie tłoku...

takie ja mam ustalenia z lekarzem, pogadaj ze swoim ginem
 
to czego sie dowiedzialam ad tacierzyńkiego...bo wiadomo od przyszłego roku są dwa tygodnie jednak naszych eMków to nie obejmie mimo że maluszki nie będą miały roku. Podobno liczy się rok w którym kończy się macierzyński...więc u nas w 2011 więc przysługuje tylko 1 tydzień nawet gdy eMkowi wzięliby urlop w przyszłym roku.
 
to czego sie dowiedzialam ad tacierzyńkiego...bo wiadomo od przyszłego roku są dwa tygodnie jednak naszych eMków to nie obejmie mimo że maluszki nie będą miały roku. Podobno liczy się rok w którym kończy się macierzyński...więc u nas w 2011 więc przysługuje tylko 1 tydzień nawet gdy eMkowi wzięliby urlop w przyszłym roku.

dzięki z info, bo caly czas sprzeczne opinie słyszałam
 
czyli nie ma sensu brac tydzien na koniec roku zeby wziasc drugi tydzien w styczniu? bo i tak go nie dostanie?dobrze rozumiem?
 
a skąd te wiadomości? to jak ma wziąć urlop ojciec, którego dziecko urodziło się 31 grudnia? ma się wściekać, że życie jest niesprawiedliwe?

Ja znalazłam coś takiego:
Tylko do końca 2011 roku wymiar urlopu tacierzyńskiego będzie wynosił 1 tydzień. Już od 1 stycznia 2012 wzrośnie on do 2 tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że dla wymiaru urlopu liczy się data urodzenia się dziecka, a nie data wystąpienia z wnioskiem o urlop.

czyli nasi faceci nawet jeżeli poczekają do końca roku z wzięciem urlopu, żeby dostać 2 tyg, to nie dostaną,przysługuje im tylko tydzień, bo nasze dzieci są z marca zeszłego roku, a nie z 2012..
 
Ostatnia edycja:
skarletka..źle mnie zrozumiałaś.... jeśli dziecko urodzi się w grudniu...to macierzyński będzie trwał do 2012 ...więc tacierzyński ma wymiar 2 tyg (oczywiście wzięty w 2012) . Napisałam podobno ale tak powiedziała księgowa mojej znajomej w pracy że to zależy od daty kiedy kończy się macierzyński. (Jesli w 2012 to 2 tyg....)

co nie zmiania faktu że dalej są sprzeczne informacje :-D hehe... ale i z tego co ja słyszałam i z tego co pisze skarletka jest jeden wniosek dla nas...nasi eMkowie mają tylko tydzień tacierzyńskiego:-)
 
reklama
PILNE I SZYBKIE
dziewczyny powiedzcie mi co wiecie na ten temat. Moj mąż rezygnuje z pracy i chce wziasc zaległy urlop ale sytuacja wyglada tak ze powiedzieli mu ze przysługuje mu tylko tyle urlopu ile miesięcy w tym roku przepracował czyli ile wg.Was to wychodzi jesli ten urlop zaczyna od 1 sierpnia? czyli 8 miesiecy razy 2 dni= 16 dni urlopu?? Dodam ze w tej firmie pracuje 3,5 roku i miał nadzieje ze wezmie cały urlop roczny czyli chyba te 21 dni i dopiero potem rozwiążą umowe. Co o tym myslicie tylko plis szybciorem bo o 14 idzie na rozmowe do szefa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
Do góry