reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki samochodowe - kiedy zminienć

Calzedonia doskonale wiem, jakie są przedziały wagowe fotelików samochodowych a pytam Wiolę o model bo graco ma odpowiednie modle prawie w każdym z możliwych podziałów wagowych;-)
 
reklama
Właśnie z fotelikiem to mam problem. Chcemy teraz kupić - albo Maxi Cosi Tobi albo Roemer King, przymierzamy się już nie wiem ile. Wcześniej jak poszliśmy do sklepu to nas sprzedawca wziął na niespełna rozumu, że chcemy większy fotelik kupować. Zastanawiam się nad tym kryterium wagowym, bo może to kwestia odpowiedniej masy przy ewentualnym uderzeniu? Na wzrost też fotelik 0-13kg jest dobry.
 
Dzięki dziewczyny, oby i u nas zmiana fotelika przyniosła oczekiwane rezultaty ale poczekam do 8 kg, już wiele nie brakuje. Mi chodzi po głowie chicco xpace isofix key-1.
[h=1][/h]
 
Dominic- sa foteliki w grupach 9-18, 9-25, 9-36. Ja mam zamiar za jakies dwa mies kupic taki 9-18 lub 9-25. Nasze dzieci dlugo beda dochodzic do wagi nawet 18 kg wiec to i tak bedzie xakup na lata. Wiele z nich ma mozliwosc montazu w dwie strony, kilka pozycji odchylenia az do lezacej. Ponoc te firmy Romer sa fajne.
Ja bym tego do 36 nie brala bo one sa czesto takie siedzace. Widzialam u kolezanki zdjecie jak jej 8- mies cora w takim spi ( duza jest bo ponad 10 kg) ale glowa jej w tej pozycji opadala w dol.


My braliśmy ten do 36kg właśnie dlatego, że miał wkładkę reduk. Oglądaliśmy chyba chicco i roemer, jakoś nie mialam przekonania, moja córcia się w nich gubiła, w tym naszym jest ok... jak znajdę wstawię zdjęcie. No i rozkłada się do leżenia, ale lekko, szału nie ma, z tym że Jagódka dawno już nie śpi w samochodzie, chyba że podróż trwa ponad 3-4h, a to rzadko się zdarza :)
A apropos wagi, co innego duże gabarytowo, młode wiekiem dziecko, a co innego, ciekawy świata drobniutki starszaczek. Dlatego z fotelikami nie ma jednego uniwersalnego, trzeba dopasować do dziecka i tyle. :)

My mamy dokładnie ten:
http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-9-36kg-graco-nautilus-gratis-i2501941409.html

A tu moja córcia w nim...
IMAG0504.jpgIMAG0565.jpg
 
Ostatnia edycja:
Zdecydowaliśmy się na chicco xpace, Młody się już w nim mierzył i pomimo, iż wazy około 7 i pół kilo, pasuje idealnie. Bałam się, że może nie dosięgać odpowiednio główką do osłon bocznych ale regulacja na tyle swobodna, że nie ma problemu. Kupujemy.
 
Zdecydowaliśmy się na chicco xpace, Młody się już w nim mierzył i pomimo, iż wazy około 7 i pół kilo, pasuje idealnie. Bałam się, że może nie dosięgać odpowiednio główką do osłon bocznych ale regulacja na tyle swobodna, że nie ma problemu. Kupujemy.

Gratuluję! Bo przecież nie tylko waga się liczy :D a swoją drogą, gdyby tak brać pod uwagę tylko wagę, to chwilami sama musiałabym jeździć na tym poddupku :D
 
a swoją drogą, gdyby tak brać pod uwagę tylko wagę, to chwilami sama musiałabym jeździć na tym poddupku :D
:szok: Musisz być bardzo drobnej budowy. Może Jagódka po Tobie taka drobna?
Swoją drogą śliczną masz córeczkę. Ma niesamowite rzęsy!

My kupiliśmy Maxi Cosi, Roemer odpadł z przyczyn obiektywnych - nie pasował do samochodu. Więc taka rada - skoro piszą "przymierzyć fotelik do samochodu" to naprawdę warto to zrobić. Nasz Maxi Cosi 0-13kg na przykład nie pasował do samochodu mojego brata bo za krótki pas. Teraz Roemer do naszego, bo pas za szeroki.
 
reklama
Zamówiony, ma być w czwartek. No to weekend chyba nad morzem, mam nadzieję, że bez ryku w trakcie podróży :-)
 
Do góry