reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog Warszawa - mutacje MTHFR & PAI

reklama
Hej, możecie powiedziec jakie dokłądnie macie mutacje? Ja mam MTHFR C677C>T, MTHFR 1298A>C i PAI 4G. Wszytkie w heterozygocie. Do tego jeden poród przedwczesny w 35 tyg, jedno poronienie i tata z zatorem płucnym. Szukam kogoś poza dr Jerzak, który przy takim zestawie przepisze heparynę.
Dr P atrycjusz Z ieniuk

Ja mam:
MTHFR 1298C heterozygotyczny
CZYNNIK V (R2) H1299R heterozygotyczny
Do obu ciąż acard 150 i heparyna (Clexane 0,6 na masę startową 58 kg)
 
Ja mam taki zestaw. (Zdjęcie)
Ciąża na heparynie, acardzie, encortonie i luteinie. Aktualnie 34 TC. (Aczkolwiek wielu lekarzy spotkanych podczas ciąży wątpliwie podchodziło do opcji że ta heparynę przyjmuje....)
Polecam Dr Marcin Wrona!
To dzięki niemu się udało, bez problemu wystawił recepty i takie były Jego zalecenia po poniższym wyniku.
Powodzenia!
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-04-24-14-57-35-431_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2024-04-24-14-57-35-431_com.mi.globalbrowser.jpg
    192,6 KB · Wyświetleń: 16
Serio dziewczyny lekarze wypisują na takie mutacje acard i heparyne? Ja mam takie mutacje, 3 prawidłowe ciążę za sobą, aktualnie czwarta, kilka biochemów i ostatnio konsultowałam moje wyniki z hematologiem i Pani dr stwierdziła, że takie mutacje ma 50% społeczeństwa i nie widzi żadnych wskazań do leków...
 

Załączniki

  • Screenshot_20240404_194129_Acrobat for Samsung~2.jpg
    Screenshot_20240404_194129_Acrobat for Samsung~2.jpg
    112,6 KB · Wyświetleń: 16
U mnie wypisał, ja jestem po 3 poronieniach. Pozostałe badania które robiliśmy okej.

Nie wiem czy udało się dzięki tym lekom, czy przypadek.... Ale fakt wielu lekarzy sceptycznie podchodziło do tej heparyny w związku z moimi nieprawidłowościami....
 
Dr P atrycjusz Z ieniuk

Ja mam:
MTHFR 1298C heterozygotyczny
CZYNNIK V (R2) H1299R heterozygotyczny
Do obu ciąż acard 150 i heparyna (Clexane 0,6 na masę startową 58 kg)

Ja mam taki zestaw. (Zdjęcie)
Ciąża na heparynie, acardzie, encortonie i luteinie. Aktualnie 34 TC. (Aczkolwiek wielu lekarzy spotkanych podczas ciąży wątpliwie podchodziło do opcji że ta heparynę przyjmuje....)
Polecam Dr Marcin Wrona!
To dzięki niemu się udało, bez problemu wystawił recepty i takie były Jego zalecenia po poniższym wyniku.
Powodzenia!
dziękuje dziewczyny <3 nadal troche inna sytuacja niż u mnie (czynnik V i homozygota) ale i tak dzięki!

Serio dziewczyny lekarze wypisują na takie mutacje acard i heparyne? Ja mam takie mutacje, 3 prawidłowe ciążę za sobą, aktualnie czwarta, kilka biochemów i ostatnio konsultowałam moje wyniki z hematologiem i Pani dr stwierdziła, że takie mutacje ma 50% społeczeństwa i nie widzi żadnych wskazań do leków...

a w jakim wieku jesteś? co do acard akurat nie mam wątpilości, 3 lekarzy niezależnie kazało mi brać w ciąży po spojrzeniu na wyniki.
 
Serio dziewczyny lekarze wypisują na takie mutacje acard i heparyne? Ja mam takie mutacje, 3 prawidłowe ciążę za sobą, aktualnie czwarta, kilka biochemów i ostatnio konsultowałam moje wyniki z hematologiem i Pani dr stwierdziła, że takie mutacje ma 50% społeczeństwa i nie widzi żadnych wskazań do leków...
Serio, lekarze przepisują leki :) Chyba lepiej brać leki i zmniejszyć ryzyko zakrzepu niż ryzykować poronieniem. Ja za bardzo nie rozumiem lekarzy, którzy właśnie nie chcą przepisać heparyny.
Ja mam wyniki jak z załącznika, miałam poronienie w 9 TC i też dostałam m.in heparynę i acard.
 

Załączniki

  • 1713967371046.png
    1713967371046.png
    24,3 KB · Wyświetleń: 14
reklama
Serio, lekarze przepisują leki :) Chyba lepiej brać leki i zmniejszyć ryzyko zakrzepu niż ryzykować poronieniem. Ja za bardzo nie rozumiem lekarzy, którzy właśnie nie chcą przepisać heparyny.
Ja mam wyniki jak z załącznika, miałam poronienie w 9 TC i też dostałam m.in heparynę i acard.
no własnie ja sie zastanawiam na ile historia ma znaczenie dla lekarzy (moja i mojej rodziny). a możesz napisać u jakeigo lekarza prowadziłaś ciążę?
 
Do góry