reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Witajcie też chciałam do was dołączyć jako listopadowo- grudniowa mamusia :)
OM 23.02. Termin doktorek wyznaczył wstępnie na 29.11. Podczytywałam was od 2 tygodni ale się bałam coś napisać przed dzisiejszą wizytą. 3 tygodnie temu trafiłam do szpitala z plamieniami ale duphaston szybko sobie z nimi poradził. Potem przeszłam na luteinę i od dwóch tygodni mam dodatkowo kaprogest. Bałam się strasznie bo na poprzedniej wizycie mój gin powiedział, że pęcherzyk jest jakiś spłaszczony a on takich nie lubi (jak u Little_mi jeśli się nie mylę). Więc się zamartwiałam do dziś. Ale dziś już wiem, że pęcherzyk rośnie, jest zarodek, jest super. Dalej mam L-4 do 9.05 bo wtedy kolejna wizyta.
 
reklama
No i cieszę się , że wszystko ok:-)
A ja mam USG 28.04 i nie wiem czy nie będe musiała się przenieść do listopadówek bo ciąża chyba starsza o miesiąc.:tak:
 
marzycielka: z Twoich opisów rzeczywiście wygląda na to, że ciąża może być nieco starsza. Ale to tylko powód do radośći!

little mi; allaa: ja też mam niewielkie plamienia, codziennie o kolorze kawy z mlekiem. Już drugi tydz. niepokoiło mnie to, ale pocieszam się waszymi słowami, że lekarze mowią, że to normalne przy zagnieżdżeniu.

pytia: tak się cieszę, że mamy taki sam termin!

Dziewczyny! Powiedzcie mi, czego właściwie mogę spodziewać się po pierwszej wizycie u gina? Moj (prywatn.) powiedział o ciąży, pokazal pęcheżyk, powiedział o kwasie fol. (ktory zresztą zażywam od pół roku) Jestem nie zadowolona z wizyty.:baffled: Mówiłam o plamieniach, ale nie skomentował, czy "ok, czy nie...." Za tydz (20 kwietnia) mam iść znów. Poza tym nie dal mi zwolnienia, a mi zależy. Pracuję w szkole, dzieciaki zakasłane, zakatarzone przychodzą... jeden uczeń ostatnio na ospę chorował... brrr... Jeśl możecie dajcie znać! o co pytać?
A jak L-4? Dają bezproblemowo?
Myślę jeszcze o tej nospie.... (na bóle - to oczywiste); ale czy dodatkowo zażywacie ją zapobiegawczo np. na skurcze? żeby np. plamień nie było?
Dajcie jakieś wskazówki....
Pozdrawiam Was...
 
ewelw ja na bóle brzucha dostałam no-spe, na plamienia duphaston,który powinien je powstrzymać ale na razie bez skutku. Dziwne, że Tobie nic lekarz na plamienia nie przepisał. Ja zwolnienia nie dostałam na pierwszej wizycie, dopiero jak po dwóch dniach wylądowałam w szpitalu z krwawieniem to dostałam zwolnienie na dwa tyg., do nastepnej wizyty. Może powinnaś iść do innego lekarza, skoro z tego nie jesteś zadowolona. Ja do mojego mam zaufanie, jest ciepły i za każdym razem choć trochę potrafi mnie uspokoić, mogę do niego dzwonić jeżeli coś się dzieje. Myślę że powinnaś spróbować wizyty u kogoś innego.
 
ewelw - podstawa to mieć zaufanie do swojego lekarza i dobrze czuć się podczas wizyt. Jeśli uważasz, że lekarz za mało cię informuje, nie rozmawia z tobą i w dodatku nie chce dać L-4, jeśli tego chcesz, to ja bym pomyślała o zmianie. W końcu to prywatne wizyty, powinnaś miec pełen komfort. Ja też pracuję w szkole, na razie L-4 nie wzięłam, ale moja ginka od razu mnie zapytała, czy chcę i powiedziała, że jak tylko będe chciała sobie odpocząć to mam przyjść po L-4.

Nuluska - witamy serdecznie :)

Aniamanu - super, że wszystko jest ok :):):)

Marzycielka - mam nadzieję, że pomimo wcześniejszego terminu i tak będziesz do nas zaglądać :) Ja czasem podczytuję listopadówki, bo termin na 3 grudnia, ale Jasiek urodził się 3 tygodnie przed terminem i niewykluczone, że i teraz dzidzia się pośpieszy.
 
Cześć!!
Moge do was dołaczyć? Dziś zrobilam teścik i sie udało!! Starmy sie od lipca i właśnie sie nam udało:-D Mam bardzo nieregularne cykle, ale wychodzi, że w grudniu powinnien pojawic się nasz drugi cud:-D
Nazywam sie Agnieszka, mieszkam w Pruszczu Gdańskim i mam już 2 letnia córeczke Weronikę.
Cześc Kamila!!! Widzę, że tez ci sie udało:-D
 
aha zapomnialam pytac czy kłuje Was podbrzusze? I co to może byc?
Mnie dzis od samego rana tak kluje i to bardzo nisko tak juz prawie na wzgórku, nie wiem co to moze byc.
 
reklama
Witam po długiej przerwie:)
Na wstepie pragnę wszystkie uściskać bo u mnie też wszystko oki:) Plamienia ustały po dufastonie.15.04 miałam kolejną wizytę i teraz jestem pewna że wszystko jest super...moje maleństwo ma 9,5 mm i jest juz pięknie bijące serduszko:) Okazało się moje drogie że plamienia które miałam były spowodowane małym polipem który pojawił sie na ściance pochwy i zupełnie nie zagraża mojej mróweczce:)
little me bardzo się cieszę że jesteś z Nami:)Wielki buziak dla Ciebie...choć muszę powiedzieć że dużo rozmawiałam z moim lekarzem na temat krwawień od kiedy pojawiły się one u mnie(od tej pory wizyty miałam co tydzień żeby je kontrolować) i mój lekarz nie potwierdził że krwawienia sa normalne...wrecz przeciwnie są bardzo niepokojące:(
Pozdrawiam
 
Do góry