reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Normalnie, nie ważne jest czy wynikaja ze zwolnien czy z normalniej pensji, takie pieniążki dostałaś i z takich będziesz rozliczona. Jednak jeżeli twój i tatusia dochód będzie za wysoki to twój zostanie uznany jako utracony, bo przeciez teraz nie zarabiasz....
aha czyli nawet mając uznane alimenty mam szanse tak???
 
reklama
Wiecie jest to teraz dla mnie wazne (mimo ze jeszcze sporo czasu) bo maz dostal propozycje dodatkowej pracy na umowe zlecenie, ale jak bym miala szanse na ten dodatek ( bo moich zarobkow nie brali by pod uwage) to wtedy by nie podpisywal tej umowy zeby mu nie przekroczylo dochodow.Jak by nie bylo to szkoda stracic te 400 zl jak jest szansa chociaz mala.
 
wasze dochody podzielone na 3 osoby nie moga przekraczac 504 zł
No tak tyle wiem, ale teraz przekraczaja ale gdyby moje uznali za "utracone" to wtedy biora tylko zarobki tatusia tak?? No i wtedy nie przekraczaja bo by to bylo ok 1200 netto na 3 osoby (przepraszam ze nudze, ale naprawde nie kumam jak to w koncu jest:zawstydzona/y:)
 
No tak tyle wiem, ale teraz przekraczaja ale gdyby moje uznali za "utracone" to wtedy biora tylko zarobki tatusia tak?? No i wtedy nie przekraczaja bo by to bylo ok 1200 netto na 3 osoby (przepraszam ze nudze, ale naprawde nie kumam jak to w koncu jest:zawstydzona/y:)
Dokładnie tak to zrozumiałam....:-)
 
Czyli motylku jezeli polączą moje i męza dochody i one przekroczą (a na pewno tak bedzie bo przy 1 dziecku to nawet przy najnizszych krajowych przekraczaja) to wtedy moje uznaja za utracone i dostane ten dodatek czy nie?? Bo ja juz sama nie wiem:wściekła/y:
Widzisz ja sama tego nie rozumiem po co oni chcą Nasze dochody także , ale chcą , ale jeżeli przekroczysz kwote graniczną napewno uznają je jako utracone...to znaczy że uznaja tylko dopchody meża dzieląc je np. na trzy osoby ( spekuluję )..i nie denerwuj sie kochana jak dochody meża dzielone na trzy nie przekrocza kwoty granicznej, to dostaniesz zasiłek...:-).
 
Dzięki dziewczyny przynajmniej teraz wiem że mam szanse. A resztą sie już bede martwic w przyszlym roku:-) Teraz tylko niecierpliwe oczekiwanie na naszą kruszynke ( a raczek okruszka he he)nas czeka.
 
Nie jesteśmy małżeństwem, i nie bedziemy jeszcze do października 2009 roku, wiec tatusia dochody tez nie beda sie liczyły. Czy beda mi się nalezały jakies pieniądze ?
 
reklama
A jak to wygląda juz w praktyce po przyznaniu tego zasiłku??? Czy opieka kontroluje takie matki w domu...? czy rzeczywiście są samotne???
 
Do góry