reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

eh ale tu cisza... :( jest jakaś mama z cukrzyca ciazowa? Jakie macie wyniki po posiłku? Czy jecie coś czego niby nie powinno się jeść na diecie a cukier jest w normie? Czy jeśli po jakimś posiłku/produkcie mam w normie czyli poniżej 140 tzn, że mogę to jeść?
Napisz do @Paulina97 żeby dodała cię do prywatnego wątku. Tam są dziewczyny, które mają cukrzycę ciążową, na pewno Ci pomogą.
 
reklama
eh ale tu cisza... :( jest jakaś mama z cukrzyca ciazowa? Jakie macie wyniki po posiłku? Czy jecie coś czego niby nie powinno się jeść na diecie a cukier jest w normie? Czy jeśli po jakimś posiłku/produkcie mam w normie czyli poniżej 140 tzn, że mogę to jeść?
Poszukaj w necie produkty o niskim indeksie glikemicznym, to Ci bardzo pomoze w diecie.
Pozdrawiam
 
eh ale tu cisza... :( jest jakaś mama z cukrzyca ciazowa? Jakie macie wyniki po posiłku? Czy jecie coś czego niby nie powinno się jeść na diecie a cukier jest w normie? Czy jeśli po jakimś posiłku/produkcie mam w normie czyli poniżej 140 tzn, że mogę to jeść?
Ja mam stwierdzoną, od 2 tygodni jestem na diecie. Niestety ciężko mi opanować cukry ma czczo ale 4 razy miałam w normie, więc może do kolejnej wizyty dam radę. Po jedzonku do 140(od momentu rozpoczęcia posiłku) i jak nie masz więcej to możesz jeść dany produkt ale pomimo to zakazane są cukry oraz tłuste potrawy ponieważ w innym czasie wybijają cukier i np po godzinie będzie ok a po 1,5 przekroczenie. Dlatego są nie wskazane.

Na początek polecam stronę slodkiemamy.edu.pl oraz accu-chek.pl
są tabelki z ig , przykladowe jadłospisy, ogólne zasady jakich powinno się trzymać.

Niestety cukrzyca ciążowa jak wiele dziewczyn pisze rządzi się swomi prawami i dla jednej dany produkt czy godzina posiłku będzie ok a dla drugiej nie.
 
Dzięki mniej więcej wiem co trzeba jeść, nie mam z tym problemu, tylko chce mi się słodkiego :( a póki co moje cukry są w normie, nawet jak pozwoliłam sobie na rogala maślanego z biedry to cukier 123 i to chyba był mój najwyższy wynik po posiłku. A tak to godzinę po posiłku potrafię mieć nawet mniej niż 90 a czasami do 120 :) a o której jesz ostatni posiłek? Ja ogólnie szybko chodzę spać i jak jem kolację ok 19,30-20 to spie juz np. o 22 i ostatnio miałam ketony w moczu więc muszę trochę później jesc... tylko co specjalnie się wybudzać żeby zjeść? ;(
 
Dzięki mniej więcej wiem co trzeba jeść, nie mam z tym problemu, tylko chce mi się słodkiego :( a póki co moje cukry są w normie, nawet jak pozwoliłam sobie na rogala maślanego z biedry to cukier 123 i to chyba był mój najwyższy wynik po posiłku. A tak to godzinę po posiłku potrafię mieć nawet mniej niż 90 a czasami do 120 :) a o której jesz ostatni posiłek? Ja ogólnie szybko chodzę spać i jak jem kolację ok 19,30-20 to spie juz np. o 22 i ostatnio miałam ketony w moczu więc muszę trochę później jesc... tylko co specjalnie się wybudzać żeby zjeść? ;(
Kochana kolacje jedz tak jak jadlaś dotychczas. Nie musisz tego zmieniać. Polecam pół kromki chleba na pół godziny przed snem. Najlepiej żeby był np z wędlina i pomidorkiem lub ogórkiem w zależności co lubisz a najlepiej ogórek kiszony. Tak mi poleciła pani pielęgniarka u diabetologa i się sprawdza. Ja też przerzucilam się na chleb ig typowo dla diabetyków.
 
Ja mam to samo z cholestaza, jestem na diecie i już mnie to wykańcza, mam ograniczona ilość produktów które mogę jeść, a jeszcze 3 miesiące a później karmienie piersią i też wszystkiego nie można jeść.
Przy cholestazie z reguły 37 tydzień i kończą ciążę , a przy cukrzycy nie wiem ,ale jak leżałam na patologii to była pani z cukrzyca i miała rodzic w 38 tc, pewnie to od wyników zależy.
Hej ja karmiłam synka do 16 mc i jadłam wszystko. Nie wiem jak ty się odrzywialas ale karmienie napewno nie wymaga wielu wyzeczen no chyba ze jesteś fanka fastfood no to masz problem :crazy:
 
Teraz 29 tydzień, szew miałam założony 20 tygodniu, a u Ciebie jaki jest stan szyjki
Hej mi założyli szew w ubiegłym tygodniu / szyjka 17 mm boje się o jakaś infekcje intymna bo co jakiś czas mnie coś zapiecze
Ból u mnie największy po długim leżeniu gdy muszę do łazienki wtedy jakaś masakra
Zalecony oczywiście oszczędny tryb ale bez sprzedaży 24/24 nie leżymy bo pan doktor wspomniał o zakrzepicy wiec takie najprostsze domowe obowiązki wykonuje - żadnych zakupów i wychodzenia z domu natomiast
 
Hej ja karmiłam synka do 16 mc i jadłam wszystko. Nie wiem jak ty się odrzywialas ale karmienie napewno nie wymaga wielu wyzeczen no chyba ze jesteś fanka fastfood no to masz problem :crazy:
Uważałam z jedzeniem ,raz pamiętam zjadłam surówkę z pora to mały się wydzierał w niebo głosy. No słyszałam , że są kobiety co jedzą normalnie i dziecku nic nie jest.
 
reklama
Mleko mamy to witaminy i inne wartosci odrzywcze ktore mamy w swoim krwobiegu a nie nasza zawartość zoładka polecam krotki wpis na ten temat aby rozwiaz swoje watpliwosci
Ten por to napewno zbieg okolicznosci

 
Do góry