reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Czasem się tak zastanawiam nad cukrzycą ciążowa. Skoro w ciąży na czczo wyniki w normie do 92 a poza ciąża do 99 ja mam zazwyczaj 92-95 więc poza ciąża ok ale w ciąży za wysoko trochę to głupie wg mnie. Bo na bank wyjdzie mi cukrzyca ciążowa, chyba że glukophar zadziała i uda mi się wbić w ciążowe normy.

Jak dla mnie przy diagnozie cukrzycy ciążowej powinno brać się pod uwagę wynikiem przed ciążą.

Czy któraś z Was w poprzedniej ciąży miła cukrzycę ciążową i czy musiała przyjmować insulinę?
Ja brałam insulinę w poprzedniej ciąży na nic, skończyłam na 36 jednostkach
Teraz 7+5 i już mam 20 jednostek
No tak, póki co za dwa tyg zwolnienia mam pomniejszoną kwotę. Nie wiem, może później będzie jakieś wyrównanie, nie mam pojęcia...
Jeśli lekarz Ci wystawił zwykle zwolnienie to jest płatne 80% i nikt tego nie wyrówna, ciążowe zawsze płatne 100% i to jest średnia
 
Super gratuluję!!! Ja mam kolejną wizytę 10 maja i do tego czasu chyba osiwieje, wtedy będę w 8 tygodniu więc jak będzie dobrze to też usłyszę serducho
Ja poprosiłam lekarza czy możemy się umawiać narazie co dwa tygodnie bo po prostu nie wytrzymam! Zgodził się, no fakt że to prywatny i najwidoczniej gdzieś udaje mu się mnie wcisnąć :)
 
Ja brałam insulinę w poprzedniej ciąży na nic, skończyłam na 36 jednostkach
Teraz 7+5 i już mam 20 jednostek
Chorujesz na cukrzycę? Ogólnej to przeraża mnie wizja zastrzyków z insuliny☹️ ale jak będzie trzeba to będę to robiła.
Mam nadzieję że glukophar znacznie działać i mi trochę ten cukier obniży biorę go od 26 marca.

Ogolnie to nie mam tego curku mega wysokiego, ale na czas ciąży za wysoko
 
Jeśli lekarz Ci wystawił zwykle zwolnienie to jest płatne 80% i nikt tego nie wyrówna, ciążowe zawsze płatne 100% i to jest średnia
Na zwolnieniu mam kod B, księgowa mi odpisała. Zaświadczenia nie muszę już donosić. Zobaczę przy normalnej wypłacie w terminie jak to będzie wyglądało ale jestem dobrej myśli 😉
 
Ja poprosiłam lekarza czy możemy się umawiać narazie co dwa tygodnie bo po prostu nie wytrzymam! Zgodził się, no fakt że to prywatny i najwidoczniej gdzieś udaje mu się mnie wcisnąć :)
U mnie za dwa tygodnie wcześniej padł 3 maja ( moja gin w mieście w którym mieszkam jest raz w tygodniu)😉 po tygodniu nie chciałam bo to przesada nawet moja Pani doktor się nie zgodziła a też chodzę prywatnie. No chyba że coś się zacznie dodać to mam dzwonić.
 
reklama
Hej! Mam pytanie dotyczące zwolnienia z pracy. Czy jeśli lekarz wystawił mi zwolnienie z oznaczeniem B czyli ciąża to czy dodatkowo muszę dostarczyć do pracodawcy zaświadczenie o ciąży żeby wszystko się zgadzało? Umowę mam na stałe, to moja pierwsza ciąża i nie wiem jak to powinno się odbywać. Póki co dostałam zwolnienie na dwa tyg i dostałam już info o wypłaceniu chorobowego za ten czas ale jest to pomniejszona kwota i się zastanawiam...? Napisałam do księgowej ale czekam na odpowiedź.
Zwolnienie ciążowe jest płatne 100% kwoty od umowy o prace nie wliczając to premii za obecność bądź różnych innych dziwny premii dodatków które wiele firm często wymyśla. Albo księgowa nieodczuwalna ze to l4 ciążowe albo lekarz zaznaczył ze to zwykle l4 o wtedy jest płatne 80%
 
Do góry