reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

U naa to trwa od sierpnia :( powiem Wam, ze szukam czasem okazji zeby odpoczac od wlasnego dziecka... i przede wszystkim potrzebuje sie w koncu wyspac... mala spi w naszej sypialni wiec nie wazne ktos ja probuje poskromic to i tak oboje nie spimy :(
 
reklama
U naa to trwa od sierpnia :( powiem Wam, ze szukam czasem okazji zeby odpoczac od wlasnego dziecka... i przede wszystkim potrzebuje sie w koncu wyspac... mala spi w naszej sypialni wiec nie wazne ktos ja probuje poskromic to i tak oboje nie spimy :(
Dobrze Cię rozumiem, mamy podobną sytuacje - mała śpi z nami w pokoju, mieszkamy sami we trójkę. Czasami wieczorem nie chcę się kłaść spać bo i tak wiem że noc będzie okropna i wstanę wykończona... Niestety, nie zostaje nam nic innego tylko czekać na te słynne "lepsze czasy" i nie zwariować 🙄
 
U nas jest problem ze spaniem od momentu regresu w 4 miesiącu... Od tego czasu córka nie przespała ciągiem dłużej niż 3h. Ostatnio jest jeszcze gorzej, po położeniu jej prześpi 1,5h a potem już co godzinie budzi się, wstaje przy barierkach w łóżeczku i płacze 🙄
Ja ostatnio byłam szczęśliwa, bo moje dziecko przespało te 3 godziny w nocy.... Tak budzi się średnio co 2, co 1.5, bywa że częściej.
Jak był malutki, to wybudzalam na jedzenie, potem szybko przesypiał noce z jedną pobudką...
 
Witajcie Mamuśki
Czy jest tu jakaś mama w naszym gronie która używa linomag krem z tlenkiem cynku ? Otworzyłam nowe opakowanie data ważności jeszcze długa ale jego konsystencja jest dziwna. Wiem ze krem kremowi różni się ale czy jest tu ktoś kto moze podesłać zdjęcie jak on wyglada w opakowaniu ? Pozdrawiam i dużo zdrówka ❤️
 
Hej, od kilku tygodni z malymi przerwami mloda zaczela sie budzic w nocy (czesto kolo 2 lub 3) i mimo zmeczenia nie zasypia przez minimum 1,5 h nawet do 3h. Zasypia na rekach i nagle z zamknietymi oczami wstaje i idzie. I to sie powtarza kilkanascie razy. Krzyczy, placze, piszczy. Jak w koncu uda sie zasnac to pospi godzine i tyle. Jestem wykonczona psychicznie j fizycznie. Mialyscie dziewczyny taka sytuacje? Nie wiem czy to moze byc spowodowane....
Pobudki ewoluuja... z kazdym dniem budzi sie okolo godzine wczesniej. Byla 3,2,1.. ostatnio 24 i teraz dwa dni z rzedu przed 22... ale zanim nastapi ta calkowita pobudka na 2godziny to od momentu polozenia spac budzi sie mniej wiecej co 40min, trzeba polulac i odlozyc. musze Wam tu troche ponarzekac ale po prostu mam kurde serdecznie dosyc. Caly dzien 100 % mojej uwagi pochlania ten maly atencjusz, bo panienka sobie nie zyczy nie byc w centrum zainteresowania raptem przez 2 minuty i nawet wieczorem nie moge po prostu usiasc z ksiazka,pouczyc sie, zjesc kolacje, czy wziac spokojnie dlugi prysznic... nie ma znaczenia czy tata ja przejmuje czy ja to i tak mam gdzies w sobie takie nerwy i stres, ze znowu pobudka, ze znowu trzeba lulac, uspokajac itp. Jestem normalnie zalamana
 
@Bakuś życzę wytrwałości
Pamiętaj, te pobudki kiedyś miną, a każda kolejna noc przybliża Cię do tej chwili. Nie jest łatwo, ale za jakiś czas, będzie to tylko wspomnienie. Ja zawsze w trudnych momentach w nocy, przypominam sobie dziewczyny ze szpitala, które poznałam. Może to śmieszne, ale pomaga mi myśl, że nie jestem jedyną, która tak ma. Trzymaj się
 
Pobudki ewoluuja... z kazdym dniem budzi sie okolo godzine wczesniej. Byla 3,2,1.. ostatnio 24 i teraz dwa dni z rzedu przed 22... ale zanim nastapi ta calkowita pobudka na 2godziny to od momentu polozenia spac budzi sie mniej wiecej co 40min, trzeba polulac i odlozyc. musze Wam tu troche ponarzekac ale po prostu mam kurde serdecznie dosyc. Caly dzien 100 % mojej uwagi pochlania ten maly atencjusz, bo panienka sobie nie zyczy nie byc w centrum zainteresowania raptem przez 2 minuty i nawet wieczorem nie moge po prostu usiasc z ksiazka,pouczyc sie, zjesc kolacje, czy wziac spokojnie dlugi prysznic... nie ma znaczenia czy tata ja przejmuje czy ja to i tak mam gdzies w sobie takie nerwy i stres, ze znowu pobudka, ze znowu trzeba lulac, uspokajac itp. Jestem normalnie zalamana
Może mała czuje Twoją frustracje, stres i nerwy, dlatego sama nie może sobie poradzić z tymi emocjami i się wybudza co chwile?
 
Hej 😊 jak u Was z zabkami? Majka zaraz bedzie miala rok i dopiero zaczela zabkowac 🤣 ida na raz trzy zeby... dwie jedynki i dwojka. I to wszystko na gorze. Na dole dalej szczerbolek 🤣
 
reklama
Hej 😊 jak u Was z zabkami? Majka zaraz bedzie miala rok i dopiero zaczela zabkowac 🤣 ida na raz trzy zeby... dwie jedynki i dwojka. I to wszystko na gorze. Na dole dalej szczerbolek 🤣
Hej :) u nas 8 zębów jest, pierwszy wyrósł przed 5 miesiącem, więc szybko się zaczęło. Ostatnio synek mnie gryzł niestety ( podczas karmienia piersia) i był dość niespokojny. Zastanawiałam się co mu dolega, a to właśnie dwójki szły wszystkie od razu. Ze spaniem się u nas popsuło. Spał pięknie w swoim łóżeczku, ale od jakiegoś miesiąca to się zmieniło. Śpi jakieś 2 godziny po czym się budzi i już nie daje się odłożyć, za to jak Kładę go w łóżku obok siebie odrazu zasypia. Budzi się 3-4 razy na karmienie. Ale nie narzekam, gorzej jak 2ka starszych budzi się i placze w środku nocy, albo przyjdzie do łóżka I cała trójka śpi obok mnie.
 
Do góry