reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni:-)

reklama
Świetnie się składa, ja właśnie dziś dostałam poradnik dla kobiet w ciąży o zdrowym żywieniu z przepisami. Jak tylko się ogarnę lecę do kuchni wypróbować a potem podzielę się przepisami.
 
3 BIT
Składniki:
  • 6 - 7 paczek herbatników petit beurre (opakowanie 100 g)
  • 1,5 puszki dulce de leche (kajmak z puszki, w UK znany jako 'caramel' lub 'dulce de leche'), około 600 g( krówka z puszki )
  • 3 szklanki mleka
  • 3/4 szklanki cukru z prawdziwą wanilią*
  • 125 g masła
  • 4 łyżki mąki pszennej
  • 5 łyżek mąki ziemniaczanej
  • 4 jajka
  • 600 ml śmietany kremówki 36 % + 1 łyżka cukru pudru
  • 100 g gorzkiej czekolady, otartej na tarce, do oprószenia

Formę o wymiarach 25 x 35 cm wyłożyć papierem do pieczenia (nie jest to konieczne, ale może pomóc przy krojeniu i wyciąganiu ciasta z blachy). Na dno formy wyłożyć pojedynczą warstwę herbatników. Kajmak podgrzać w garnuszku na małym ogniu, cały czas mieszając. Wyłożyć na herbatniki, wyrównać, przykryć kolejną warstwą herbatników. Przygotować budyń:** Zagotować 2 szklanki mleka z cukrem i masłem. Pozostałą szklankę zmiksować z jajkami i mąką, po czym wlać do gorącego mleka. Gotować 1 - 2 minuty, energicznie mieszając, by pozbyć się ewentualnych grudek. Jeszcze gorący budyń wylać na herbatniki, wyrównać, przykryć kolejną warstwą herbatników. W tym momencie najlepiej całą formę owinąć szczelnie folią spożywczą, schłodzić i włożyć do lodówki na całą noc, a nawet dłużej. Herbatniki muszą zmięknąć. Po tym czasie formę wyjąć z lodówki, odwinąć z folii. Śmietanę kremówkę ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodając łyżkę cukru pudru. Wyłożyć na ciasto. Na wierzch zetrzeć czekoladę. Można kroić i podawać od razu. Ciasto przechowywać w lodówce. Smacznego :-). * zamiast można użyć cukru wymieszanego z cukrem wanilinowym (16 g) ** budyń z przepisu jest naprawdę mocno budyniowy i taki mi smakuje (z przepisu na karpatkę, która znajduje się na blogu); jeśli preferujesz krem maślany, nie dodawaj do mleka masła, ale powstały budyń, po ostudzeniu utrzyj z masłem w temperaturze pokojowej, powstały krem będzie miał konsystencję bardziej kremową niż budyniową
3_bit.jpg


 
Przepis od misia83:
Pichcę sobie: Tiramisu truskawkowe



Link od ruda-iza:
Link do bloga... http://kuchniaizy.blogspot.com/

Przepis od fogia:
A co do placka marchewkowego to ja robię z tego przepisu:



Placek marchewkowy

50 dag tartej marchwii
200 ml oliwy
4 jaja
15 dag cukru
30 dag mąki
Po 1 ½ łyżeczki sody oczyszczonej, cukru waniliowego i proszku do pieczenia
3 łyżeczki cynamonu

Marchewkę zalać oliwą. Jaja utrzeć z cukrem. Do mąki dodać sodę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, cynamon i wymieszać. Dodać utarte z cukrem jaja i marchewkę z oliwą.
Piec w temp. 175’ ok. 55min.



ZUPA SEROWA OD Vivienne:
podaję przepis na zupę

SKŁAD:
1 kg mięsa mielonego
3-4 serki Hochland w sztabce (najlepsze są Emmentalery, mogą to być inne serki, byleby się ładnie rozpuszczały, wrzucić 3, dorzucić 4 jeśli nie będzie gęsta)
kostka-dwie rosołowe, najlepiej warzywne
3 duże pory
3 marchewki
ziemniaki - tak z 8 średnich, zależy ile lubicie w zupie, może być ich więcej, do tej bardzo pasują

WYKONANIE:
Mięso podsmażyć na patelni. Zagotować wodę, rozpuścić kostki rosołowe, wrzucić mięso.
Marchewki i pory pokroić w plastry, wrzucić na margarynę na patelnię, dorzucić do zupy.
Ziemniaki pokroić w grubsze kostki, dorzucić do zupy.
Serki pokroić w kostki, będą się łatwiej rozpuszczać i dorzucić do zupy kiedy warzywa będą już miękkie. Gotować na małym ogniu, aby serki się rozpuściły.
Doprawić do smaku wedle uznania (ja daję sól, pieprz ziołowy, oregano, bazylię i trochę zwykłego pieprzu i jeden z serków daję ziołowy).

Voila i smacznego :)

Ostatnio z ok. 70 dag mięsa i 3 litrów wody wyszło ok. 4 litrów zupy, zabrakło mi 4 serka więc była rzadsza, ale tak samo pyszna :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam mieć w niedzielę gości i tak się zastanawiam co przygotować do jedzenia. Macie jakieś fajne przepisy na sałatki i danie główne? Będę wdzięczna za pomoc.
 
sałatkę czosnkową

Produkty:
pierś z kurczaka
przyprawa gyros
kukurydza
czosnek
ogórki konserwowane
cebula
ketchup
majonez
kapusta pekińska

Pierś z kurczaka pokroić w kostkę i podsmażyc dodającprzyprawę. Ketchup zmieszać z majonezem i czosnkiem (wyciśniętym). pokroićcebule, ogórki i kapuste.
Układać warstwowo. Ja robie to tak od góry:
kapusta pekińska,
sos (ketchup+ majonez+ czosnek)
ogórki
cebula
kukurydza
pierś z kurczaka


Sałatka brokułowa

Składniki:
1 brokuł (albo jednamrozona paczka)
1 ser feta (ja kupujęFavitę)
1 opakowaniewyłuskanego slonecznika ok 200g
2 ząbki czosnku
2 piersi z kurczaka
keczup pikantny albokilka suszonych pomidorów
jogurt albośmietana(jak kto woli)
przyprawa do gyrosa

Przygotowanie:

Mięsko usmażyć zprzyprawą do gyrosa i ostudzić.
Brokuł zagotować wosolonej wodzie, ale tak żeby się nie rozciaptał ale był chrupiący. Ser pokroićw kostkę. Zrobić sos: jogurt wymieszać z pomidorami albo keczupem(ja wolękeczup, daję ok 4 łyżki na jogurt), dodać zmielone 2 ząbki czosnku.
Słonecznik trzebapodpiec na patelni-można na łyżce oleju. Ma mieć ładny złotawy kolorek.

Układać warstwami:najpierw mięsko potem słonecznik, feta, brokuły a na wierzch polać sosem.


SAŁATKA z zupek chińskich

2 zupki chińskie (jak kto lubi : 2 łagodne, łagodna i ostralub 2 ostre)
2 piersi z kurczaka
1/2 kapysty pekińskie bądź sałaty lodowej
kukurydza z puszki
ogórki konserwowe (ilość zależna od gustu)
majonez
keczup pikantny
przyprawa gyros (najlepsza jest Kamis)

Filet z kurczaka umyc i usmażyc na oleju drobno pokrojony zprzyprawą gryros....

Makaron z zupek chińskich zalć wodą i odtsawić donapęcznienie,potem odcedzic nadmiar wody. Wymieszać z przyprawami z zupek NIEOLEJKAMI

Dodać do makaronu poszatkowaną kapustę lub"potarganą" sałatę,odsaczona kukurydzę i pokrojone w kostke ogórki...Na koniec wrzucamy podsmażone i ostygnięte piersi z kurczaka...

Dodajemy keczup oraz majonez (ilosć jaka kto toleruje) iewentualnie doprawiamy do smaku


[h=2]Sałatka z makaronem (ryż)[/h]3 pojedyncze filety z kurczaka
1/2 kg makaronu w kształcie ryżu
op.przyprawy do gyrosa
duzy ogórek
puszka kukurydzy
cebula,szczypiorek lub por
czerwona papryka
olej
majonez
przyprawy : pieprz,sól.oregano

przygotowanie

makaron gotujemy iodcedzamy
filety drobno kroimy i smazymy na oleju + przyprawa dogyrosa do tego
nastepnie mieso z powstałym sosem mieszamy z makaronem

dodajemy odsaczoną kukurydzę,drobno pokrojonegoogórka,paprykę i posiekana cebule (lub szczypior,por) Doprawiamy i mieszamy zmajonezem
 
Ja danie główne proponuję z wołowiny Kuchnia Izy: Tagine z wołowiny i moreli u mnie wszyscy się zajadają. Jest to pierwsze danie, które teść pochwalił nie pytany o opinię a na dodatek kazał teściowej wziąć ode mnie przepis. Bardzo łatwe w przygotowaniu, długo się robi ale nie wymaga dużo pracy.
A sałatke banalnie prostą, z prostych składników a rewelacyjną w smaku polecam tą http://kuchniaizy.blogspot.com/2011/09/turecka-saatka-z-makaronu.html
Fiolka - sałatki sama chętnie wypróbuję :tak:
 
reklama
Dzięki dziewczyny za przepisy, Fiolka super są te sałatki, muszę wypróbować wszystkie :-)
Iza a to danie z wołowiny to najlepiej podać z kuskusem czy można też z ryżem?
 
Do góry