reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hemoglobina w 7tc.

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Cześć dziewczynki,
Powiedzcie mi proszę, czy na początku ciąży zmagałyście się z niską hemoglobiną? Czy pamiętacie w którym to było tygodniu, jak zaczęły się problemy? Byłabym Wdzięczna za informację jaki miałyście wyniki i przy jakiej normie (zakres).

Ja ogólnie mam chorobe hematologiczna i w siódmym tygodniu ciąży moja Hemoglobina spadła do 9,5. Jest to dość nisko i nie jest to anemia która wynika z niedoborów pokarmowych typu żelazo, witamina B 12, kwas fioletowy itp.

Pytam bardziej pod innym katem ale jestem mega ciekawa.
 
reklama
Cześć dziewczynki,
Powiedzcie mi proszę, czy na początku ciąży zmagałyście się z niską hemoglobiną? Czy pamiętacie w którym to było tygodniu, jak zaczęły się problemy? Byłabym Wdzięczna za informację jaki miałyście wyniki i przy jakiej normie (zakres).

Ja ogólnie mam chorobe hematologiczna i w siódmym tygodniu ciąży moja Hemoglobina spadła do 9,5. Jest to dość nisko i nie jest to anemia która wynika z niedoborów pokarmowych typu żelazo, witamina B 12, kwas fioletowy itp.

Pytam bardziej pod innym katem ale jestem mega ciekawa.

To lekarz musi Cie nakierowac na inne badania, bo tak jak piszesz anemia nie zawsze wynika z niedoborow żelaza itp. A robilas badania w tym kierunku, ile masz?
Ja w 7 tyg ciazy mialam idealna 15 prawie. Z kazdym tygodniem zaczela spadac. Gin. zalozyla, ze to wina zelaza i pozniej zaczelam brac szelazo 1x1. Za tydzien mam termin porodu, wiec mysle, ze jest na poziomie 12.
 
To lekarz musi Cie nakierowac na inne badania, bo tak jak piszesz anemia nie zawsze wynika z niedoborow żelaza itp. A robilas badania w tym kierunku, ile masz?
Ja w 7 tyg ciazy mialam idealna 15 prawie. Z kazdym tygodniem zaczela spadac. Gin. zalozyla, ze to wina zelaza i pozniej zaczelam brac szelazo 1x1. Za tydzien mam termin porodu, wiec mysle, ze jest na poziomie 12.

Tak jak pisałam, moja sytuacja jest zupełnie inna. Interesuje mnie jak to wygląda u zdrowego człowieka.
Nie będę miała nigdy takich norm jak Zdrowa osoba i u mnie przyczyna leży zupełnie gdzie indziej bo choruje na przewlekłą chorobę
 
U mnie hemoglobina byla ksiazkowa do 30tc pozniej zaczela spadac i musiałam brać żelazo do 36tc. Pozniej wszystko w normie:)
Autorko powodzenia i szczęśliwego rozwiązania! Dużo zdrowia
 
Mi nie chodzi o moją sytuację tylko pytam o Wasze doświadczenia. Mi ginekolog nie pomoże bo choruje na białaczkę tylko już nie chciałam tak wprost o tym pisać...

Pytam o wasze doświadczenia Z hemoglobiną na początku ciąży.
Ojj przykro mi.
7 tc - 14,2
14 - 12,2
18 - 11,4
22 - 11,4
26 - 11,5
30 - 11,9
34 - 11,5
36 - 12,3

Ale osoby zdrowe jak ja i tak notuja spadki w ciazy.
Powodzenia Ci zycze i duzo zdrowia.
 
reklama
Nie ma co[emoji4] będę żyć. Czyli też miałaś troszeczkę poniżej normy ale i tak super wyniki.

PS. Tak, właśnie wiem że zdrowe osoby również zmagają się z tym problemem dlatego jestem tak bardzo ciekawa jak to było u was. Czytałam formie niektóre Zdrowa osoby miały hemoglobinę nawet na poziomie siedem.
 
reklama
Do góry