reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

reklama
moja też ostatnio w turystycznym na dole u dziadków zaczęla wstawać. Z pozycji do raczkowania klęka opierając się rączkami o siatkę i jedna raczką chwyta za gorna krawedz i wstaje....:-D
 
jeśli dziecko podkurcza paluszki przy chodzeniu - jego stópki nie są jeszcze gotowe do chodu, nalezy wówczas zachęcić dziecko do raczkowania a jak siedzi , masować stópki, aby rozkurczało paluszki i je prostować.

nasze stópki tez mają podkurczone paluszki​
 
.........a co do umiejętności to "tańczy" przy muzyce

jak siedzi łapie się za kolanka i buja oraz lekko podskauje unosząc pośladki, macha raczkami, bije brawo
jak stoi podtrzymywane to non stop skacze i się śmieje w głos

najchętniej przy muzyce z mini mini albo z you tube bebe lilli
 
U nas nie ma podkurczania więc pewnie gotowy...No i staje już na całych stópkach...a tak sie martwiłam ;-) \
Więc mamuśki nieraczkujących nie martwić sie :-) Mój nie raczkuje a teraz jak mi śmignął z rozwojem to meksyk w domu :-D :-D
 
My od wczoraj pelzamy, i to bardzo sprawnie :-)
Zawsze myslalam,ze dzieci najpierw pelzaja, raczkuja itd., a dopiero potem stają, no ale moje dziecko widac jest indywidualista i wszystko robi odwrotnie ;-) :-D
 
no my już raczkujemy od miesiąca i stajemy na nóżkach ok. 3 tygodni, może więcej. w każdym razie już ma taką fazę że jak wstanie to próbuje powoli się puszczać i bach na pupę. czasami mu się uda ustać kilka sekund. stópki raczej ma prosto.
 
Ola juz ponad miesiąc staje ale nadal podkurcza paluszki - nie zawsze ale jednak. za to jak sobie chodzi to na prostych stópkach przeważnie, czasem na paluszkach.

a Ola sobie "śpiewa" jak słyszy muzykę :-)
 
reklama
Moja Zuzka też tańczy jak słyszy muzyke, najczęściej reklamową hehe bo reklalmy to w ogóle ulubiona bajka bliźniaków, no i muszę się Wam pochwalić moim dzielnym i silnym synkiem wczoraj zrobił sam pierwsze kroki :-) przeszedł całkiem spory kawałek ode mnie do babci, dumna jestem na maksa z niego. Teraz mu sie spodobało i cały czas robi próby ponownego tuptania :-D Ależ ten czas leci...
 
Do góry