reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

wielkie dzięki dziewczyny za rady :) pokarm udało się ściągnąć, pomógł ciepły prysznic i masaż, więc mogłam opuścić dom na dłużej nie wywołując paniki w oczach męża:) pozdrawiam ciepło
 
reklama
Ja używam elektryczny tufi i jest super. W szpitalu koleżanka miała medeli i chodził jak kombajn głośno a mój cichutko. A jak komuś mało leci to po prostu trzeba często przystawiać i to działa lepiej niż herbatki itd. Choć jak tego nie wiedziałam to piłam herbatki z rossmana i pomagały. No i tylko ten design rzeczywiście średni no ale to chyba mało ważne, bo cena powala :-D
 
ja miałam elektryczny z MEDELI. Polecam. jest cichutki a ściąganie nic nie boli.
potwierdzam jest świetny, dwa sposoby ssania. Najpierw stymulacja a potem ssanie. Siła ssania od bardzo delikatnych do dość silnych.Polecam dla osób które dośc często potrzebują odciagać mleczko. Warto:tak:
 
Mam Medela Mini electric. Polecam. Jest naprawdę świetny. Cały czas używam od porodu - prawie 6 tygodni. Mocno się już napracowal i jest niezbędny dla mnie.

Pozdrawiam Hania
 
Witam,
Ja już temat laktatora mam za sobą, ale używałam go ponad rok - od chwili urodzenia Kacpra aż do dwóch tygodni po ukończeniu przez Niego roczku. Jak najbardziej mogę polecić Medela Swing. Laktator wytrzymał cały rok - na początku osiem razy dziennie, potem siedem, sześć i tak aż do dwóch razy. Musiałam wymieniać końcówki, bo się zużywały, ale przy takiej intensywności ściągania to chyba normalne. I to nie jest chyba tak, że to zależy od laktatora ile ściągnie mleka. Jeśli nie ma mleka w piersiach, to najlepszy laktator nie pomoże. Jak moje dziecko trafiło do szpitala, to natychmiast ze stresu nie miałam pokarmu. Ale ściągałam i pobudzałam laktację, no i jak wszystko wróciło do normy ze zdrowiem Kapcra to i mleko się pojawiło. Dodam tylko, że przez cały rok - poza chwilami, o których pisałam wcześniej - nie dokarmiałam Małego mlekiem modyfikowanym. Nie było takiej potrzeby, bo pokarm ściągałam nawet w za dużej ilości. Do dziś mam zamrożone mleczko na wszelki wypadek.
Pozdrawiam
 
Mam Medela Mini electric. Polecam. Jest naprawdę świetny. Cały czas używam od porodu - prawie 6 tygodni. Mocno się już napracowal i jest niezbędny dla mnie.

Pozdrawiam Hania


Oj tak!! ja tez w 100% moge go polecic.. Napracowal sie na poczatku bardzo duzo (musialam sciagac duzo mleka i bardzo czesto ) i ani razu mnie nie zawiodl!!
Dodam,ze kupilam uzywany, wiec jak na drugiego uzytkownika spisal sie rewelacyjnie
 
reklama
Do góry