reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak najlepiej potwierdzic ciążę

cześć dziewczyny. 8 dni po stosunku beta z krwi <2 czyli brak ciąży. Czytam milion teorii, raz że już powinno wykryć ciążę i nie ma szans a raz, że test był wykonany za wcześnie i żeby powtórzyć za kilka dni, oczywiście stres i wyczekiwanie robi swoje. Miała może któraś z was taką sytuację i faktycznie za kilka dni okazało się, że jednak ciąża jest?
Pozdrawiam:)
No za wcześnie zrobiłas.
 
reklama
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź 🥰
Oczywiście, że za wcześnie zrobiłaś. Do implantacji dochodzi około 6-12 dni po owulacji. 8 dni po stosunku to może być zarówno 8 jak i 6 dni po owulacji (bo nie wiesz, kiedy ją miałaś). Na tym etapie organizm zwyczajnie może jeszcze nie wiedzieć, że jest w ciąży, bo nie było jeszcze zagnieżdżenia.
Poczekaj do terminu miesiączki i jeśli będzie Ci się spóźniać 2-3 dni, wtedy wykonaj test sikany/z krwi jeszcze raz.
 
cześć dziewczyny. 8 dni po stosunku beta z krwi <2 czyli brak ciąży. Czytam milion teorii, raz że już powinno wykryć ciążę i nie ma szans a raz, że test był wykonany za wcześnie i żeby powtórzyć za kilka dni, oczywiście stres i wyczekiwanie robi swoje. Miała może któraś z was taką sytuację i faktycznie za kilka dni okazało się, że jednak ciąża jest?
Pozdrawiam:)

Nie wiem gdzie czytałaś te teorie, ale większość będzie miała 8 dni po stosunku negatywna betę nawet jeżeli będzie to cykl z ciążą 🤦‍♀️

Po stosunku to 21 dni daje 100% pewność
 
Oczywiście, że za wcześnie zrobiłaś. Do implantacji dochodzi około 6-12 dni po owulacji. 8 dni po stosunku to może być zarówno 8 jak i 6 dni po owulacji (bo nie wiesz, kiedy ją miałaś). Na tym etapie organizm zwyczajnie może jeszcze nie wiedzieć, że jest w ciąży, bo nie było jeszcze zagnieżdżenia.
Poczekaj do terminu miesiączki i jeśli będzie Ci się spóźniać 2-3 dni, wtedy wykonaj test sikany/z krwi jeszcze raz.
 
Owulację miałam 21 kwietnia (tak pokazały testy owulacyjne) wtedy również był stosunek. Miesiączka ma nadejść 5 maja. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Ewidentnie tracę zmysły logicznego myślenia 🙈
 
Nie wiem gdzie czytałaś te teorie, ale większość będzie miała 8 dni po stosunku negatywna betę nawet jeżeli będzie to cykl z ciążą 🤦‍♀️

Po stosunku to 21 dni daje 100% pewność

Nie wiem gdzie czytałaś te teorie, ale większość będzie miała 8 dni po stosunku negatywna betę nawet jeżeli będzie to cykl z ciążą 🤦‍♀️

Po stosunku to 21 dni daje 100% pewność
IMG_4545.jpeg
 
reklama
Do góry