reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
U nas nadal jeden krok do przodu 2 do tyłu.
Ale mamy i sukcesy - jak jej sie chce, to sama biegnie robi i siusiu i kupke - zdażają sie brudne wpadki. W nocy juz kilka razy spała bez pieluchy - i było ok, ale np drzemki dzienne to porażka - jest takz aspana, że sika jak się obudzi niezależnie od ego gdzie jest....ufff
 
reklama
Polecam ksiązkę Giny Ford "Jak nauczyc dziecko korzystac z nocniczka w 7 dni":tak::tak: u nas sprawdziła sie rewelacyjnie i faktycznie w tydzien pozegnalismy oieluszi w dzień:tak::tak::-) teraz hubert już 4 tydzień smiga bez pieluszki i zaczyna nocnik zamieniac na toaletę:tak: POLECAM!!!
 
u nas niestety klapa, nocnik stoi w toalecie i sluzy za spodeczek do mycia zebow i rak w umywalce a na słowa chcesz siusiu lub idziemy do nocniczka biegnie i zamyka się w pokoju, tak wiec jeszcze troche pracy przed nami a konca nie widac ..;-)
 
Oj widze ze wiekszość zabrała sie za ostą nauke nocnikowania :-) .. super ;-)

u Nas od dwóch tygodni Dawidek całkowicie bez pampersa cały dzien ... co 15 minut pytanie " chcesz siku?" - za niedlugo zacznie mi sie śnic :-D;-) ... w złobku cały zestaw majtek w razie wpadki, ale ... poki co zero wpadek :-) ... pieluszka tylko na noc i popołudniowa drzemkę ... ale od sierpnia zaczniemy próbowac bez peluszki (mam urlop;-)) - najpierw tylko w poludnie bez ... a jak bedzie w porzadku to i w nocy zaczniemy :tak:
"pope" - kupke, ładnie juz wola ze chce - podchodzi łapie sie za tyłek i woła "mama popa" - trzeba odrazu zareagowac, bo jak nie ... to :sorry:;-)
z siku gorzej, ale i tak lepiej niz z poczatku, kiedy wcale nic nie reagowal jak sie zsikał w majtki ... nie woła jeszcze (dosłownie nie wola) ... ma tylko małe przebłysko od czasu do czasu ;-) - z poczatku (3-4 dni) z kazdym pytaniem czy chce siku sadzałam Go na nocnik ... ale teraz jak mówi "ne ce" nie sadzam a mówie, "ale jak bedziesz chciał to gdzie sie robi siusiu?" - wtedy biegnie szczesliwy koło nocnika i krzyczy "tuuuuu" :tak:;-):-) ... poki co sie sprawdza ... mielismy tylko 3 wpadki ... kiedy zaczał sikac w majtki - wielki jęk :sorry: wstrzymanie, sciaganie majtek i reszta do nocniczka :tak: - czyli mniej wiecej kuma juz o co chodzi ;-):-)

i macie wiele racji ... kazde dziecko jest inne ... i kazde ma swój "czas" na nauke ... nic na sile ... damy rade i my i dzieciaczki :-):tak:

powodzenia dziewczeta i maluchy :tak:
 
my też trenujemy, ale nasz dotychczasowy sukces to tylko jedna koopka do nocnika a potem tylko totalny bunt i zwiewanie gdzie pieprz rośnie na hasło nocnik:-(
 
Witam mój Synek sam kazał ściągnac pieluszke i juz jej nie chcial miał 2,5 roku ( robil na naocnik majac 19 miesiecy ale wrocilam do pracy a tesciowa go nie sadzala tylko zakladala pieluch wiec przestal) , nie wolal tylko sciagal majteczki i sam robil przychodzil po nas jak zrobil na nocniczek. Generalnie na spacer nie zakladalismy pieluszki i nie bylo wpadki potrafi trzymac 2 h dopoki nie przyjdzie do domu , natomiast w piaskownicy kolo domu jak jestesmy i chce mu sie siusiu lub kupke to chce isc do domu teraz ma 2 latka i 8 miesiecy i zaczynam go uczyc na dworze na stojaco aby robił siusiu nie zmuszam wpadki nie mielismy zadnej ale zawsze mam spodenki i majteczki na przebranie bo to przeciez tylko dziecko wszystko moze sie zdarzyc:)
 
my też trenujemy, ale nasz dotychczasowy sukces to tylko jedna koopka do nocnika a potem tylko totalny bunt i zwiewanie gdzie pieprz rośnie na hasło nocnik:-(


Kochana ja miałam to samo nie zmuszaj sam dorośnie mi jak mówili to nie wierzyłam ale bylam glupia , nawet moja doktor mówiła ze jeszcze nie dorosna do tych spraw , wiec odpuściłam to było najlepsze co zrobilam .
 
Kacper pożegnał pieluchę na dzień 14 kwietnia.Uparłam się że da radę i dał:tak::tak:
Początki były koszmarne,wszędzie sikał,nie wołał.Jak go sadzałam to nie robił a jak tylko wstał to od razu:no: Doprowadzało mnie to do szału wewnetrznego,ale któregoś pięknego dnia załapał:tak:Byłam taka szczęśliwa:-) i dumna przedewszytkim. a miesiąc później 14 maja zrezygnowaliśmy z pampersa na noc i sucho do dnia dzisiejszego:tak::tak:.Kacper miał 21miesięcy:tak:
Trzymam kciuki za wszystkie dzieciaczki i rada-jak zaczynacie to nie poddawajcie się bo warto!!!!
 
A u nas idzie pomalutku ale nie śpieszy mi się aż za nadto. Do WC pójdzie ładnie zrobi siusiu chce papier toaletowy, potem spuści wodę i jest niestety to ALE. Czyli na palcach mogę policzyć ile razy on sam z własnej potrzeby powiedział SI. To samo na działce. Podlewa drzewka ale to ja muszę pilnować i patrzyć czy mu się nie chce. A jak zrobi kupę w majtki to się jeszcze śmieje :-D Jednak jak wspomniałam wcześniej my jeszcze mamy czas
 
reklama
Hej dziewczyny,
moim zdaniem kazde dziecko jest inne. Jedne koncza po drugim roku a inne po trzecim siusiac w pieluszke. Moj synek skonczyl 1,5 roku a od miesiaca jest suchy:-)jestem z niego bardzo dumna....ale i z siebie bo trzeba miec cierpliwosc i duze checi, ale warto bylo:-). Jak to zrobilam ?? zdjelam mu pieluszke i najpierw sikal jak maly piesek wszedzie, po paru dniach juz wiedzial ze cos mu z siusiaka leci a pozniej to sprawialo mu przyjemnosc jak szlismy opsiksc "pana klozeta" lub jakies kwiatki w ogrodzie.Takze wszystko jest mozliwe:-D
Pozdrawiam
 
Do góry