reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Mi sie wydaje, że to nic złego. Jak mój synek budzi sie z płaczem w nocy, to idziemy zrobić siusiu i w 95 przypadkach na 100 płacz mija jak ręką odjął. Myśle, że raczej twój synek nie odczuwa bólu tylko nazywa tak uczucie parcia na pęcherz. A że w dodatku jest zaspany to trudno oczekiwać racjonalnych reakcji.

Oj tak, ja miałam to samo przez kilka nocy. Najpierw nie wyczaiłam o co chodzi, bo spał jeszcze w pieluszce i wydawało mi się, że będzie z niej korzystał. Dopiero jak zmieniłam pieluszkę na majtki, wyjaśniła się przyczyna nocnych pobudek we łzach.
 
reklama
U nas odpieluchowanie było tak, że ja postanowiłam na ten nowy rok.
Córcia miała 1,5 roku.
Nie zakładałam jej poproatu pamperka;) Kilka razy się z siusiała, wtedy starałam się tłumaczyć. Widocznie poskutkowało i przeszkadzało jej, ze ma mokro.
I od 3 miesięcy mamy juz ładnie opanowane.. Tylko ta noc .. Dalej jest pielucha, bo sika w nocy. i potrafi się obudzić i sporo wypić.
 
Kacper od 3 miesięcy nie miał zakładanej pieluchy na noc, sam w nocy ją zdejmował i ładnie budził się na nocnik. Niestety od tygodnia co noc sika w łóżko a ja nie bardzo wiem jak mam się zachować. Próbuję wstawać w nocy i go wysadzać no ale nie zawsze zdążę nie wiem czy powinnam mu zakładać z powrotem na noc pieluchę czy powinnam budzić go w nocy na siusiu? Boję się że jak założę mu na noc pampka to w ogóle zapomni o wstawaniu. Może któraś z was miała podobny problem i poradziła by mi coś bo już sama nie wiem co zrobic:-(
 
Magdzik20 a może warto takie podkłady używać np happy jednorazowe jak się posika to się wyrzuca, może się naziębił i dlatego ma problemy z trzymaniem w nocy. Ja tam jeszcze zagrzebana w pieluchach ale walczymy dzielnie :-D:-D:-D:-D
 
Witam:) jestem Mama 2 letniego Wojtusia i od miesiąca próbujemy aby przemógl się do nocnika. Zdarzało się ze się udawało ale nagle zaczął się na nocnik bardzo zloscic:( próbuje wkładać mu majteczki albo spodenki bez pieluszki żeby poczuł ze ma mokro, żeby zaczęło mu to przeszkadzać ale tez okropnie się złości. Jest zakochany w pieluszkach:O
Nie bardzo chce go puszczacz bez pieluchy i bez niczego bo boje się żeby żadne bakterie, kurz itp mu się zaszkodziły a. I zreszta wtedy nasiusia i mało się tym przejmuje. Zastanawiam się czy nie kupić Wojtkowi nowego nocnika - ten już ma jakiś rok. Sama już nie wiem... :( szczerze mam dosyć pieluszki w przeciwieństwie do Wojtucha...
pozdrawiam:*
 
ja, mimo obaw, spróbowała bym gościa puszczać bez pieluch. w spodenkach czy gatkach jakiś. teraz jest najlepszy moment, bo jest ciepło.
 
jeszcze żeby chciał zakładać jakieś inne rzeczy bez pieluchy :D afera na całego i sam ściąga... Jedynie zostaje spróbować bez niczego :)
 
Misia89 ja też bym nie zakładała pieluch.. probuj majtusie.. tłumacz, dziecko nie może nami rządzić.. Moze jak nie nocnik to nakładka sedesowa i na kibelek..
ja moją oduczyłam jakieś 4 miesiące temu ii wygladalo to tak:
pierw patrzłam mniej więcej co ile siusia i brałam ją co godzinę na kibelek. zazwyczaj zrobiła siusiu.. jak nie zdarzyłyśmy do kibelka i się z sikała w majtusie to jej tłumaczyłam.. kilka razy poczuła mokro i popewnym czasie sama zaczeła wołać;)
Teraz mi pozostaje tylko pielucha do spania.. ale teraz im cieplej będze trzeba coś zrobić z tymi nocami bez pieluchy.
powodzenia i sie nie poddawaj;)
 
reklama
Misia a może spróbój iśc do sklepu z dzieckiem i kupić majteczki z nim, pozwól mu wybrać jakie mu sie podobają ... zrób z tego "wielkie wydarzenie" , powtarzaj że majteczki sa fajne itp. ja tak robiłam Kornelka wybrała sama , wycjąga z szuflady ,wybiera jakie chce itp. mówie jej że jak ładnie w nich wygląda , majteczki ma z obrazkami lalek i ona dumnie je nosi a w sierpniu dopiero bedzie miała 2lata . a i ja ją puszczam w samych majteczkach
 
Do góry