reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Przy starszym synku nie miałam żadnego problemu, nauczył się wołać że chce siusiu lub kupkę w wieku 2 lat, były to miesiące letnie, a więc duże ułatwienie dla mnie, bo Jaś z mokrą pupą nie marzł. Moją zasadą było nie przebieranie od razu po siusianiu się w majtki, aby malec poczuł dyskomfort i "zajarzył" temat. Teraz z młodszym mam dużo znacznie większy problem, pomimo że jeszcze nie woła, to z chęcią siadał na nocniku.Ale ochota minęła i coż......chyba muszę mu na kilka dni odpuścić i zacząć wszystko od początku. Ale do niczego nie będę go zmuszać, bo nic na siłę, gdyż to może tylko zniechęcać maluszka. Uważam, że w przeważającej części rolę odgrywa dojrzałość psychiczna dziecka.
 
reklama
no cierpliwosc to podstawa moja zasikała cały dom łacznie z kanapa i fotelami ale teraz ładnie robi siusiu na nocnik a z kupka róznie ale czesciej laduje w nocniku niz w pampersie(przewaznie na dworze)
Mamojasia moja starsza córka szybko załapała z sikaniem a przy drugiej wiecej wysiłku :-)
 
Witam, my nie dokonca sie rozstalismy sie z pieluszka. Owszem Maja wola siku nawet jak ma zalozona pieluszke, ale mamy problem z wolaniem kupki. Moze zaczne od tego ze leczymy sie z anemi , w sumie to juz koncowka podawania zelaza ale przez to Majcik miala zatwardzenia i bolala ja dupcia przy kupci. Jak chciala kupke to widac jak sie meczyla i wolala ała ała, wiec zeby sie nie meczyla dawalismy jej pieluszke i szla gdzies w kacik i przychodzila i mowila ze jest beeeee. Pozniej kupki troche sie zmienily i zaczela wolac ta kupke, ale jak juz zobaczyla ze cos wpadlo jej do nocniczka czy do kibelka to zaraz z niego schodzila ze strachem. No i za chwile dalszy ciag robila w majtki :-:)-:)-( Pozniej znow wrocilismy do wkladania pieluchy, gdyz zaczela sie alergia i kusielowate rzadkie kupki, srala na prawo i lewo widac bylo ze jest zdenerwowana ze jak tylko sobie pierdnie to zaraz plama. Wiec pampers jej troche pomogl. Od wczoraj kupki wrocily do normy ale znow dzis byla sytuacja ze nie do konca zrobila kupke do kibelka.
Poradzcie mi co teraz robic zeby ona do konca sie wyproznila a nie zwiewala zaraz z nocnika jak zobaczy tam chociaz troche kupki.
Dodam ze siku caly czas wola nawet jak miala zakladane te pampersy.
 
moze warto by od razu po spuszczeniu wody sadzać ja z nowu, tak samo z nocnikiem- opróżniać w expresowym tempie i znów ją sadzać.
Moja też potrafi robić kupe na raty, ale zawsze woła.
 
To tez nic nie daje. Jak juz cos zobaczy ze tam jest to juz nie da sie wcale posadzic nawet po oproznieniu nocnika i splukaniu kibelka:-(
 
Hej
tak teraz zobaczyłam ten wątek ,wiec jak moge to sie wtrace;-)
Woloszki
A moze włóz pieluszke ,pampersa do nocnika ,i niech siada hmm....tak teraz wymysliłam ,zrobi do nocnika, chociaz do pieluszki ...moze sie szybciej oswoi...albo najpier sadzaj na tym nocniku z pieluszka lalki ,ukradkiem włóż cos do nocnika i patrzcie razem co tym razem lalka zrobiła ... w formie zabawy zeby duzo smiechu było moze i ona wkoncu załapie ..nie ponagląj ,nie gniewaj sie
 
moja nie chce na noc zakładać pieluchy, a nie budzi sie żeby zawołać siku i zazwyczaj ja ją zwlekam z łóżka zeby ją przebrać z zasikanej pieluchy:-(
staram się żeby nie piła po 19-stej- jedynie flache mleka, ale to nic nie daje.
Już nie wiem co robić:crazy:
 
reklama
Mojego synka zaczęłam sadzać na nocniczek z melodyjką kiedy miał niecały roczek.Bardzo to lubił,a kiedy nie chciał-nuciłam mu tę melodyjkę i to go zachęcało.Kupkę-na sygnał,a siusiu-po przebudzeniu,przed zmianą pieluchy i przed wieczorną kąpielą.Czasami woli na sedes i też dobrze.Nic na siłę!Na wszystko przyjdzie czas-CIERPLIWOŚĆ i SYSTEMATYCZNOŚĆ-to droga do sukcesu w kwestii nocnikowej
 
Do góry